Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ceny, cennik usług serwisowych gsm

radekw23 16 Mar 2010 15:23 2373 9
  • #1 16 Mar 2010 15:23
    radekw23
    Poziom 10  

Witam. W związku że w końcu doczekałem sie własnego serwisu potrzebuje kilku informacji.
    Nie wiem czy jest to odpowiednie miejsce na forum i czy w ogóle dostanę tu taką informację, proszę moderatorów o ewentualne przesunięcie mojego tematu.
    Potrzebuje cennika usług GSM takich jak, simlock z nowych jak i starych telefonów sonyericsson, nokia, samsungi itd., wymiana wyświetlaczy, taśm głośników,gniazd ładowania słuchawki i usb, zalane telefony, przelutowanie lub postawienie nowych kulek, wlutowanie gniazd.
    Jeżeli można zaliczyć jakieś inne dodatkowe naprawy których nie wymieniłem proszę dodać od siebie i też proszę o podanie ceny. Głownie interesują mnie ceny w warszawie.
    Jeśli niema możliwości napisania takowych cen na forum proszę o PW
    Pozdrawiam

0 9
  • #2 16 Mar 2010 15:56
    mryoyo
    Poziom 15  

Trudno tak jednoznacznie okreslić, jak dopiero wystartowałeś to radziłbym ci popytać w pobliskich serwisach o ceny usług jakie cię interesują. Początkowo rób tak o 4-5 zł taniej to ludzi już przyciągnie, jesli będziesz miał coraz więcej klientów to delikatnie podnośc cene, Jak będą zadowoleni z usługi to później nawet o 10 zł więcej mogą dopłacic niż u konkurencji a mieć coś konkretnie i solidnie wykonane.

A i oczywiście szybkość wykonania uslugi też się liczy.Możesz również dawać gw na naprawiany sprzęt np 1 miesiąc to przyciagnie ludzi.

0
  • #3 16 Mar 2010 16:18
    radekw23
    Poziom 10  

No właśnie ale w tym miejscu w którym znajduje sie mój serwis niema żadnych innych punktów GSM. I w tym mam problem że nie mogę nigdzie porównać cen.

0
  • #4 16 Mar 2010 16:34
    adal_bdg
    Poziom 13  

Ja też mam serwis w miejscu gdzie konkurencji prawie, że nie ma. Najlepiej podzwoń do różnych serwisów w najbliższym Ciebie większym mieście.
    Jak ludziom się nie podoba cena i mówią np że w centrum simlock kosztuje 10zł a ja mówię 20zł to gdy ktoś miły to 5 zł mogę zejść z ceny. Jak gbur i prostak to nawet złotówki nie opuszczam.
    Wilk syty i owca cała, bo ja zarobie tak czy siak, a klient zaoszczędzi czas i pieniądze na dojazd do miasta.
    Obniżanie cen na początku według mnie nie ma sensu. Ktoś się gdzieś dowie, że obniżyłeś ceny w stosunku do jego o 5 zł to obniży o 7 zł - tak powstają pieciozłotówkowcy. Ceń się ale nie przesadzaj by nie odstraszyć klienta.

0
  • #5 16 Mar 2010 16:37
    mimor555
    Poziom 24  

a najbliższe miasto? powiem, Ci że masz świetny punkt :) trzymaj ceny tak abyś się utrzymał, popytaj w większych miastach itp, a i pamiętaj, że zawsze ta konkurencja może się znaleźć, i wtedy musisz mieć na czym spuścić cenę :) no ale jak będziesz "Porządny" to myślę że nawet drożej będziesz miał a klientów też będzie sporo :)

0
  • #6 16 Mar 2010 18:43
    radekw23
    Poziom 10  

No właśnie ale w tym miejscu w którym znajduje sie mój serwis niema żadnych innych punktów GSM. I w tym mam problem że nie mogę nigdzie porównać cen.

0
  • #7 16 Mar 2010 18:53
    fischer8
    VIP Zasłużony dla elektroda

radekw23 napisał:

Możesz mnie oświecić gdzie jeszcze jest Warszawa?, może na twojej ulicy nie ma punktu? to przejdź się o jedną dalej. :D

0
  • #8 16 Mar 2010 20:07
    rekord100
    Poziom 23  

fischer8 napisał:
    radekw23 napisał:

Możesz mnie oświecić gdzie jeszcze jest Warszawa?, może na twojej ulicy nie ma punktu? to przejdź się o jedną dalej. :D

Heh to samo chciałem napisać, chyba że autor jest z Wawy, a serwis otworzył gdzie indziej.

0
  • #9 16 Mar 2010 20:17
    radekw23
    Poziom 10  

Jestem z Warszawy serwis otworzyłem w Warszawie. Dlatego założyłem ten post, bo jakoś ciężko zwiedzić całą warszawę lub jej jakąś część i od punktu do punktu pytać sie o każdą pierdołę. Myślałem że jakoś uda mi się tu uzyskać konkretniejsze wiadomości, ale widzę że czeka mnie jednak wycieczka po serwisach hehe.
    Na ulicy na której otworzyłem serwis i najbliższej okolicy niema żadnego punktu GSM

0
  • #10 17 Mar 2010 00:06
    leofeo
    Poziom 15  

Ze starych nokii dct 3 5zl
    dct 4 10zl
    dct 4+ 15 - 20zl
    bb5 sl 1 20 - 30zl
    bb5 sl 2 40zl - 70zl
    bb5 sl 3 150zl -
    se 15 - 50zl
    samsung 20 - 60zl
    Iphone 30 - 60zl
    motorola 20 - 40zl
    wynalazki 40 - 100zl

To tylko propozycja :)

Wszystko zależy czego uzywasz w serwisie (ile placisz za log do tele)

Pozdrawiam

0