Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić Hot Birda?

07 Sie 2004 09:32 5854 8
  • Poziom 2  
    mam tuner neusat 500.
    talerz mam wogołe na zadenj satelice ustawiny (mocna burza).
    jak ustawić tą satelite bez pomocy fachowca i pomocy narzedzi elektronicznych?
  • Poziom 20  
    spróbój z kompasem 13E (jeśli się nie mylę)
  • Poziom 11  
    witaj
    najlepiej załącz tuner (np program POLONIA)
    i dopiero szukaj satelity.
    ------------------------------------
    powodzenia
  • Poziom 22  
    Witam! ustaw sobie mtv-pop2, jak znajdziesz to jest Astra a potem w prawo,to bedzie H.B. czestotliwosc pokrywa sie tv4. powodzenia.
  • Poziom 2  
    krece i nic : :cry: ale jeszcze dzis popróbuje :D
    dzis mi sie uda 8)
  • Poziom 29  
    Bardzo łatwo ,przyda się stary tuner analogowy (jak nie masz może byc neusat) potem tuner i telewizor na dach lub tak żebyś widział ekran i kręcisz az coś złapiesz.powodzenia :)
  • Poziom 12  
    Na Hotbirda 13 stopni E i jak się nie mylę to kąt nachylenia do powierzchni Ziemi wynosił 34 stopnie!!!

Powodzenia
  • Poziom 37  
    Kąt elewacji (pionowy) zależy od szerokości geograficznej i rodzaju anteny. W parabolicznych można było go obliczyć i ustawić lecz w ofsetowych jest to na tyle trudne, że się tego nie robi. Sposób ustawiania anteny (w prawdzie na "Amosa" ale to jest podobnie) jest w tym dziale pod tytułem "Satelita Amos". Przeczytaj i spróbuj ustawić!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ja zrobiłem troszke inaczej:
    -kupiłem kompas , poszedłem do brata który ma antenkę zmierzyłem azymut i kąt pod jakim jest ustawiona antena ( kartka papieru trzymana w pionie - na której narysowałem mniej więcej kąt talerza)
    -potem operację wykonałem u siebie
    -tuner polsatu włączyłem w tryb serwis/jakość sygnału i "dostroiłem precyzyjnie"
    -wszystko działa OK!
    Metoda mało profesjonalna ale skuteczna.