Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP CLJ CP 1515n przesunięcie kolorów

16 Mar 2010 15:54 8032 14
  • Poziom 18  
    Witam
    proszę o wskazówki mam urządzenie HP CP1515n i na wydrukach są przesunięte kolory tak jak na skanie poniżej
    co to może być przyczyną .??

• Poziom 13  
    adam_xx napisał:
    Witam
    proszę o wskazówki mam urządzenie HP CP1515n i na wydrukach są przesunięte kolory tak jak na skanie poniżej
    co to może być przyczyną .??

kasety zamienniki które zakupiles lub zregenerowales tudzież ktos zregenerował maja źle wypozycjonowaną listwe doctor blade..
  • Poziom 9  
    witam!
    mam taki sam problem z 2 drukarkami z tej serii( przesunięcia kolorów). W jednej drukarce są używane materiały regenerowane, natomiast w drugiej są oryginalne wkłady hp i zawsze takie były. Moje pytanie brzmi: czy na pewno jest to wina materiałów eksploatacyjnych? Czy może jakaś typowa usterka dla tej serii drukarek?
  • Poziom 21  
    Miałem dokładnie taki sam przypadek miesiąc temu.
    Wydrukujcie sobie stronę stanu materiałów i zobaczcie jak są przesunięte poszczególne paski kolorów.
    W moim przypadku były tonery regenerowane i wskaźnik magenty był przesunięty.

Załatwiłem tonery oryginalne (cały komplet) - nic to nie dało - taki sam objaw.
    Drukarka była na gwarancji, więc klient wysłał do HP i wymienili laser skaner na gwarancji - problem zniknął.
  • Poziom 18  
    W moim przypadku była to też wymiana na nowe urządzenie ale tonery regenerowane też powodowały takie zachowanie że urządzenie nie mogło do końca prawidłowo sie skalibrować.
    Zaczęło sie od magenty.
  • Poziom 17  
    Podłącze się do tematu bo mam taki sam problem, tzn. że wina przesunięcia kolorów leży po stronie drukarki, ale drukarka nie jest na gwarancji. Czy istnieje możliwość naprawy bez wymiany lasera?
  • Poziom 18  
    witam
    to wina tonerów wymień na nowe oryginalne hp i będzie dobrze
  • Poziom 16  
    Nie do końca jest to wina tonerów. Taki sam problem występuje w urządzeniach HP CLJ 1600, 2500, w niektórych przypadkach pomaga czyszczenie lasera a w reszcie niestety wymiana jednej z płyt (miałem już 3 takie przypadki w serwisie).
  • Poziom 19  
    Niekoniecznie musi to być wina tonerów. I nie jest to przypadek znany z HP 1600, 2600 bo tam skanery ulegają zabrudzeniu, w tych drukarkach raczej z problemem brudnych luster nie spotkałem. Walczyłem jakiś czas temu z taką drukarką, zakładałem tonery oryginalne, regenerowane i w żaden sposób nie chciała się skalibrować, ale po otwarciu skanera zauważyłem że motory nie są tak sztywno osadzone w skanerze jak w HP 1600, 2600 i mają lekki luz, po odkręceniu śrubek można je delikatnie przesunąć. Nie wiem jak jeden mógł się rozregulować ale u mnie tak było, po ustawieniu obu motorów tak samo drukarka działała jak nowa.
  • Poziom 1  
    Witam, niestety też mam taki problem --> z przesunięciem kolorów w CP 1515n. Tonery sam regenerowałem i po regeneracji wystąpił właśnie taki problem. czy można to naprawić samemu, jeśli tak to w jaki sposób? --> proszę o instruktarz!
  • Poziom 9  
    Kilka dni temu wpadła w moje ręce drukarka z tej serii a mianowicie HP CP1514n z dośc sporym przesunieęciem niebieskiego i żółtego koloru. Tonery regenerowane. Po wgraniu nowego firmware i kalibracji x 5 kolory wskoczyły na swoje miejsce. Wszystko jest OK, pomogło.
  • Poziom 12  
    Witam
    Drukarka Hp Color Laserjet Cp1215 zaczęła źle drukować, kolor czerwony jest jakby przesunięty. Załączam zdjęcie dobrze jest to widoczne na napisie „Polskie radio” lub w prawy dolnym rogu na zdjęciu piłkarza.

Na pewno jakość zamienników tonera jakie są włożone do tej drukarki nie powala, wręcz powiedziałbym że jakość beznadziejna. Tylko czy tylko toner może odpowiadać za taką jakość wydruku, czy możliwe że jakieś lustra przesunęły się, zakurzyły ?
    W innym poście czytałem że te modele posiadają jakąś wadę w płycie głównej elektroniki, ale nie wiem czy to będzie powodem.
    Zanim przystąpię do pojedynczej wymiany tonerów chciałbym się poradzić.

--
    Pozdrawiam
    Jekobb
  • Moderator
    jekobb napisał:
    W innym poście czytałem...
    Post scalono z istniejącym tematem.
  • Poziom 9  
    jekobb spróbuj zrobic to co ja . Z wydruku jaki zamieściłeś widzę że przesunięty jest czerwony kolor- magenta. Najlepiej to zobaczysz jeśli wydrukujesz sobie jakieś strony testowe drukarki ( demonstracyjna lub stan materiałów eksploatacyjnych )
  • Poziom 12  
    mzkrell: no przy starych tonerach to nie pomogło. Zakupiłem nowe też regenerowane magenta i yellow kolory były nieco przesunięte o wiele mniej jak poprzednio. Nie wgrywałem nowego firmware, zrobiłem tylko kalibrację dwukrotnie i jest git.
    Dzięki za pomoc.

--
    pozdrawiam
    Jekobb