Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprinter 2001r ABS włącza się przy hamowaniu na suchej drodz

medio 16 Mar 2010 16:00 5864 10
  • #1 16 Mar 2010 16:00
    medio
    Poziom 8  

Witam.
    Mam następujący problem:

Mercedes Sprinter 312 CDI 2001r. podczas hamowania na suchej nawierzchni pod końcówkę hamulca włącza się ABS.
    Występujący problem pojawia się za każdym razem.
    Prosiłbym o poradę w tej sprawie

0 10
  • #2 16 Mar 2010 20:48
    W3BST3R
    Poziom 12  

sprawdź koronki z których czujniki ABS-u zczytują impuls moze któraś jest zasyfiona i podczas hamowania głupieje to tak odemnie ale zobcz co Ci jeszcze inni powiedzą bo ja oczywiscie moge sie mylic....

0
  • #3 16 Mar 2010 22:20
    fuelinyourblood
    Poziom 35  

predzej mógł peknac

0
  • #4 16 Mar 2010 23:38
    W3BST3R
    Poziom 12  

Pierwsze co sprawdź, to czy wieńce nie są popękane i czy czujniki oraz wieńce nie są zabrudzone.

0
  • #5 17 Mar 2010 10:22
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Ja bym do tego dołożył porządne sprawdzenie czujników. Jak kabel czujnika jest przełamany, to w miejscu uszkodzenia zaczyna iskrzyć co wywołuje dodatkowe impulsy napięcia zakłócające pracę ABS. W czasie pomiaru kabel czujnika trzeba mocno naciągać i przełamywać co pomaga wykryć uszkodzenie.

0
  • #6 07 Kwi 2010 21:53
    rafciolina
    Poziom 9  

a jaki jest błąd

0
  • #7 07 Cze 2010 00:57
    SIRDZIUBEK
    Poziom 1  

Kolego miałem to samo ale u mnie ktoś wymieniał jeden z czujników ABS i kabel był przecięty i połączony ze sobą i zaizolowany taśmą .Wilgoć robiła swoje efekt był taki jak napisałeś . Zaizolowałem to od nowa lecz dokładnie i uszkodzenie ustąpiło .

0
  • #8 17 Cze 2010 20:51
    messa62
    Poziom 1  

Witam.
    Jestem nowym użytkownikiem tego forum, chyba nie zapisał bym się do niego gdybym nie potrzebował tej samej pomocy jak W3BST3R. Otóż to samo przytrafiło mi sie po wymianie amorów i sworzni na przodzie.w 313 z 2004r. U mnie to wyglądało tak że gdy sam. stawał załączał sie system ABS I nie zapalała sie żadna kontrolka która pokazywała by jakieś nie prawidłowości. Po podłączeniu testera do kostki diagnostycznej również nie było żadnego błędu. Ale było to tak denerwujące że nie dałem za wygrane , bo skoro stało sie to zaraz po tej wymianie jak wspominałem pow. szukałem czegokolwiek na przodzie i EUREKA !!!! jeden czujnik był w innej odległości od wieńca od drugiego. Z jednej strony mogłem wsunąć ostrze noża a z drugiej była szczelina na trzy takie noże wiec delikatnie wsunąłem ten czujnik który był bardziej oddalony od wieńca i wszystko jest ok.
    Może to ten sam problem bo tak naprawde czujniki te sa wsuwane a nie przykrecane i mój bez trudu dał sie wsunąc głebiej.
    POZDRAWIAM

0
  • #9 12 Wrz 2010 20:11
    bambinorider
    Poziom 9  

Witam miałem juz taki przypadek i przyczyną był za duży luz na łożyskach a dokładnie tylne łozysko siadło.

0
  • #10 13 Wrz 2010 00:18
    Gerri
    Spec od Mercedesów

A co to jest "tylne łożysko"?
    Bo tylnych łożysk w samochodzie jednak parę jest...

1