Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nawigacja lark Freebird 35.7 (nowa mapa)

ghoscikua 16 Mar 2010 17:15 63633 18
    ghoscikua
    Level 1  
    Mam następujący problem chciałbym zainstalować w tej nawigacji Mapę Niemiec. Da radę jakoś to zrobić? I jak? ;(. Dziękuje za Odp. Z góry
    jever 23
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A jaki program masz zainstalowany?
    massda
    Level 10  
    W larku 35.7 oryginalnie siedzi MapaMap. W każdym razie nie ma problemu z wymianą programu nawigacyjnego, idzie bez odblokowania.
    ryszardon
    Level 21  
    Witam.Proponuję instalację na karcie SD ale nie HC,ponieważ czytnik w urządzeniu nie obsługuje kart SDHC.Kup kartę 4GB i zainstaluj mapę Europy.Pozdrawiam
    Pontikos
    Level 38  
    MapaMap oryginalna chyba nie obsluguje innych map niz Polski. To produkt mimo wszystko dosc niszowy ;)

Pozostaje zainstalowanie Igo83 lub Automapy z odpowiednimi mapami na karcie SD nie wiekszej niz 2GB a nastepnie wskazanie tego programu jako programu nawigacyjnego w ustawieniach urzadzenia.
    mariooooo88
    Level 12  
    A czy jes możliwe dogranie na nawigacji skryptu który by odblokował, bądź raczej dodał odczyt kart sdhc. Przecież karty nie różnią się fizycznie, różnice są jedynie w metodologi wymiany plików!
    Pontikos
    Level 38  
    Metodologia to NAUKA o metodach.

Karty nie roznia sie FIZYCZNIE. Tak jak ten sam model auta firmy BMW w Dieslu i w Benzynie :P
    Gdybys byl pakietem danych, gadal bys inaczej :) Karty SD od kart SDHC roznia sie sposobem zapisu, najprosciej mowiac.

Jesli jeden pisze po rosyjsku, a drugi czyta po polsku, to sie nie dogadaja. To samo jest z kartami. Potrzebna jest odpowiednia translacja, ktora w Windows Mobile zalatwia odpowiednia biblioteka DLL. NIE spotkalem sie z takowa dostepna dla Windows CE.
    Pontikos
    Level 38  
    Kolego romulus73 - jesli juz chcesz sprawic wrazenie madrzejszego niz jestes, zorientuj sie korzystajac z chociazby Wikipedii, ze wiesz o czym piszesz :D

http://pl.wikipedia.org/wiki/SDHC
    http://www.sdcard.org/developers/tech/sdhc/

System plikow niema tu nic do rzeczy - proponuje poczytaj a nastepnie popraw to co blednie napisales.

Standard SDHC jest kompatybilmny w dol, ale nie wgore - czytnik SD nie bedzie czytal kart SDHC bez odpowiedniej translacji, odbywajacej sie NIE na poziomie uzytkownika (manager plikow) a na poziomie powloki systemu, jak napisalem wczesniej.
    Jako kuriozum i ciekawostke przyrodnicza "wybrykow-pseudoinformatykow" dolacze do swojej kolekcji cytat: "obsluga sprzetowa fat32 obsluguja procesory 32bitowe" :P:P - jesli sam to wymysliles, to gratuluje! :D

Poza tym - jesli juz radzisz - radz z sensem - wgranie wg. Twojej WATPLIWEJ porady: "na karte sd i nazwij go mapamap.exe " jest BEZWARTOSCIOWE - niema prawa zadzialac - mapamap po pierwsze, JESLI juz wystepuje na karcie, zawsze przyjmuje nazwe mapamap3.exe, poza tym zwykle znajduje sie w folderze mapamap30.

Jesli juz sie odzywasz na forum, rob to tak, by ktos mogl z tego skorzystac!! (Twoj post zglaszam do Moderatora jako BEZWARTOSCIOWY!)

Trzecia sprawa - kolega sie pytal, jak sprawic, by dzialy karty SDHC. Ciekawostka jest Twoja odpowiedz, ze pomoze na to Explorer.exe ;) Kolejne gratulacje :)
    \Sugeruje bys tego typu rewelacje wypisywal na MyNavia.pl , nie na Elektrodzie :)
    mariooooo88
    Level 12  
    Pontikos wrote:
    Metodologia to NAUKA o metodach.

Karty nie roznia sie FIZYCZNIE. Tak jak ten sam model auta firmy BMW w Dieslu i w Benzynie :P
    Gdybys byl pakietem danych, gadal bys inaczej :) Karty SD od kart SDHC roznia sie sposobem zapisu, najprosciej mowiac.

Jesli jeden pisze po rosyjsku, a drugi czyta po polsku, to sie nie dogadaja. To samo jest z kartami. Potrzebna jest odpowiednia translacja, ktora w Windows Mobile zalatwia odpowiednia biblioteka DLL. NIE spotkalem sie z takowa dostepna dla Windows CE.

Rozumiem, ze chodzi o skrypt, czy też bibliotekę do tłumaczenia przesyłanych informacji! Aż tak zielony nie jestem. Chodziło mi raczej o dostępność takiej instrukcji dla win CE. Na wyżej wymienionej stronie ludzie piszą takie głupoty że się nóż w kieszeni otwiera. Podobno niektórym skopiowane pliki z win Mobile nie wiadomo gdzie działają na samym CE. W takie czary nie uwierzę do puki nie zobaczę.
    Poza tym dzięki za cenną informacją, pozostaje zakup karty 4GB SD nie HC ;p
    Pontikos
    Level 38  
    Zeby nie byc goloslownym - w Windows Mobile dostepna jest biblioteka, ktora dolaczam. Jesli zadziala w Win CE (w co watpie), daj znac na Forum!
    mariooooo88
    Level 12  
    Zrobiłem kopie zapasową rejestru i plików. Z tym ze nie mogę ruszyć plików z rozszerzeniem *.dll. Do wymiany plików używam totalcomandera z wtyczka do win CE. Wie może ktoś jak ja je ruszyć, aby móc podmienić:?:
    Pontikos
    Level 38  
    Wszystkie foldery w Windows CE, ktorych teczki oznaczone sa na ZOLTO, znajduja sie w pamieci ROM - czyli ReadOnlyMemory.
    Jak sama nazwa wskazuje, ich modyfikacja jest niemozliwa z poziomu managera plikow. Sama proba ich podmiany nie jest dobrym pomyslem.
    Beniamin__wwy
    Level 1  
    Mam problem skasowałem mapę i chcę ja wgrać pobrałem z tej stronki jak mam ją tam wrzucić bo nie wiem
    Pontikos
    Level 38  
    Jesli nie bedziesz nazywal rzeczy tak jak sie nazywaja, to nikt Tobie tutaj nie pomoze.
    Wiem ze TY SAM doskonale wiesz jak sie nazywa "ta mapa" i jak sie nazywa "stronka" i gdzie jest to "tam", ale NAPISZ ten post JESZCZE RAZ tak, by wszyscy mieli szanse Tobie pomoc.
    Takie tu panuja zasady :)
    Kaban89
    Level 1  
    witam wszystkich mam pytanko. Mam nawigacje Lark freeBird 35.7 i jest wggrana standardowa mapa a chce wgrac mape europy jak to mam zrobic? Czy mozna z neta sciągnąc?
    Pontikos
    Level 38  
    1. kupujesz np. Automape Europy lub iGO8 - Automape mozesz sciagnac via internet ze strony Producenta, na podstawie posiadanego kodu licencyjnego.
    2. instalujesz wg zalaczonej instrukcji na krate SD
    3. w ustawieniach urzadzenia wybierasz (zmieniasz) program nawigacyjny na ten, zainstalowany na karcie SD

Na tym Forum nie pomagamy w piractwie.
    hubson81
    Level 10  
    mam mały problem. próbowałem wgrać najnowszą automapę i coś poszło nie tak... przy instalacji na urządzeniu przenośnym na końcu instalacji wyskoczył mi komunikat żebym włożył dysk C do urządzenia :/... nie mam w nawigacji karty sd. chciałem zainstalować wszystko w pamięci urządzenia. czy jest taka możliwość? czy ktoś mógłby mi pomóc?
    Pontikos
    Level 38  
    Sugeruje uwazniej czytac komunikaty na ekranie - wybrales instalacje na PC, zamiast na karcie SD.
    TAK, na SD, jako ze Lark powinien Tobie sie zglosic jako nowy dysk w komputerze - to jest traktowane jako karta SD.

Jesli Lark laczy sie przez ActiveSync, trzeba wybrac wersje instalacji na urzadzeniu przenosnym, a podczas uruchomienia Automapy urzadzenie musi byc nadal podpiete USB do komputera.
    hubson81
    Level 10  
    tak jak pisałem instalowałem ją na urządzeniu przenośnym, nie na dysku komputera. automapa była wgrana na nawigację, ale nie chciała się odpalić :/... pewnie coś źle zrobiłem. już sobie poradziłem. mimo to dziękuję za odpowiedz ;). zainstalowałem nową mapęmap i zmieniłem ścieżkę dostępu.