Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter 2.2CDI nie odpala

16 Mar 2010 18:13 8356 4
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Po wymianie silnika w Mercedesie Sprinterze 2.2CDI, nie zapala. Ciśnienie na listwie jest właściwe, wszystkie czujniki zostały przełożone ze starego silnika, więc wszystko powinno być ok. Na kompie pokazuje błędy z wtryskami, podstawiony nowy wtrysk i impuls na niego jest tylko raz i znowu wyskakuje błąd i świeci się kontrolka EDC. Co może być przyczyną? Czy możliwe jest, że założone koło zamachowe jest nie na swoim miejscu?
  • Poziom 2  
    problem rozwiązany. przyczyną były wtryski
  • Poziom 8  
    witam.sprinter2,2cdi 2002r.Problem.jechałem i zgasł silnik włączając kontrolkę edc:)czytałem na forum porównując,ale mam pytanie czy zgasnięcie silnika przez brak paliwa może właczyć edc???????to nowy nabytek wiec muszę porobić parę pierdół.Zalałem 7 litrów paliwa dla pewności ale dalej nic???????

Dodano po 7 [minuty]:

I jeszce jedno. może to istotna wskazówka:)wczoraj zalałem 18l za 100pln i przejechałem136km......sporo co?
  • Poziom 29  
    Specjalizacja w ''mechanika mercedes sprinter'' a nie wiesz co zrobić z EDC?! Udaj się na diagnostykę!
  • Poziom 8  
    kolego bateria siadła ,a to że tam sie muszę udać to wiem.Analizuje tylko czy to możliwe żeby zabrakło paliwa bo to było moje pierwsze tankowanie sprawdzajace i uważam że za 100pln powinienem na pusto zrobić 200km nie uwazasz? i czy brak paliwa w układzie może włączyć EDC?spotkałes się z takim przypadkiem?

Dodano po 8 [minuty]:

kolego wiem że tam muszę się udać ale bateria padła,więc czekam na pomoc kolegi w odtransportowaniu,Zalałem za 100pln i zrobiłem 136km a powinienem 200km.więc to raczej nie brak paliwa prawda?Dolałem dodatkowo 7 literków i dalej cisza i świeci sie dalej EDC. Chodzi mi tylko czy brak paliwa ewentualnie może zapalić EDC?

Dodano po 1 [godziny] 27 [minuty]:

może ktoś się podejmie uruchomienia i zrobienia paru drobnych mechanicznych usterek w mercedes sprinter 2,2cdi 2002r.auto musi na jutro być na chodzie:)