Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Sprinter 2.2CDI nie odpala

radexrex 16 Mar 2010 18:13 9127 4
    radexrex
    Level 2  
    Witam wszystkich.
    Po wymianie silnika w Mercedesie Sprinterze 2.2CDI, nie zapala. Ciśnienie na listwie jest właściwe, wszystkie czujniki zostały przełożone ze starego silnika, więc wszystko powinno być ok. Na kompie pokazuje błędy z wtryskami, podstawiony nowy wtrysk i impuls na niego jest tylko raz i znowu wyskakuje błąd i świeci się kontrolka EDC. Co może być przyczyną? Czy możliwe jest, że założone koło zamachowe jest nie na swoim miejscu?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    radexrex
    Level 2  
    problem rozwiązany. przyczyną były wtryski
    rafałek444
    Level 9  
    witam.sprinter2,2cdi 2002r.Problem.jechałem i zgasł silnik włączając kontrolkę edc:)czytałem na forum porównując,ale mam pytanie czy zgasnięcie silnika przez brak paliwa może właczyć edc???????to nowy nabytek wiec muszę porobić parę pierdół.Zalałem 7 litrów paliwa dla pewności ale dalej nic???????

Dodano po 7 [minuty]:

I jeszce jedno. może to istotna wskazówka:)wczoraj zalałem 18l za 100pln i przejechałem136km......sporo co?
    kajaba autoserwis
    Level 29  
    Specjalizacja w ''mechanika mercedes sprinter'' a nie wiesz co zrobić z EDC?! Udaj się na diagnostykę!
    rafałek444
    Level 9  
    kolego bateria siadła ,a to że tam sie muszę udać to wiem.Analizuje tylko czy to możliwe żeby zabrakło paliwa bo to było moje pierwsze tankowanie sprawdzajace i uważam że za 100pln powinienem na pusto zrobić 200km nie uwazasz? i czy brak paliwa w układzie może włączyć EDC?spotkałes się z takim przypadkiem?

Dodano po 8 [minuty]:

kolego wiem że tam muszę się udać ale bateria padła,więc czekam na pomoc kolegi w odtransportowaniu,Zalałem za 100pln i zrobiłem 136km a powinienem 200km.więc to raczej nie brak paliwa prawda?Dolałem dodatkowo 7 literków i dalej cisza i świeci sie dalej EDC. Chodzi mi tylko czy brak paliwa ewentualnie może zapalić EDC?

Dodano po 1 [godziny] 27 [minuty]:

może ktoś się podejmie uruchomienia i zrobienia paru drobnych mechanicznych usterek w mercedes sprinter 2,2cdi 2002r.auto musi na jutro być na chodzie:)