Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics SE-A800SM2 pali bezpiecznik

johny190 16 Mar 2010 18:33 1477 3
  • #1 16 Mar 2010 18:33
    johny190
    Poziom 13  

Witam wróciłem dziś z pracy po czym chcę uruchomić "muzykę" włączam sprzęt a tu głucho.Posiadam zestaw Technics SE-A800SM2+SU-C800UM2 dziwiło mnie to strasznie ponieważ przedwzmacniacz uruchomił się działa bez problemu a muzyki brak.Rozkręciłem końcówkę mocy i znalazłem spalony bezpiecznik koło transformatora.Konkretnie 2,5A 250V.Włożyłem w zamian kolejny taki włączyłem zasilanie i tylko bezpiecznik błysnął i zrobił się cały czarny... Dodam tylko że wczoraj słuchałem normalnie muzyki i wyłączając wszystko było ok.Spotkał się ktoś może z czymś takim?

0 3
  • #2 17 Mar 2010 21:35
    janusz121
    Poziom 16  

A może słuchałeś trochę za głośno, albo zwarłeś przewody głośnika ze sobą. Końcówka mocy do przejrzenia. Najpierw zobacz, czy nie ma zwarcia w zasilaczu (może jakieś źle polutowane przewody?). 2,5 A 250 V to sieciowy bezpośrednio na 230 V. Nie grasz np. 8-omowym wzmacniaczem na 4 omowych głośnikach? Bo coś mi się wydaje, że może grzać się trafo, a dzieje się to tylko gdy jest przeciążone. Może lubisz słuchać głośno muzyki? Nie leżał jakiś podkoszulek na tym wzmacniaczu, żona nie postawiła na otworach chłodzących kwiatka , nie dostała tam się woda? Ja bym stawiał na spalony jakiś element w obwodzie zasilacza. Sprawdź (wymień) mostek greatz`a. Masz ewidentne zwarcie do masy w obwodzie zasilacza/ tranzystorów mocy. A sprzętu po typie to dokładnie nie znam. Oby to nie był uszkodzony transformator. Spróbuj wykryć zwarcie miernikiem.

0
  • #4 18 Mar 2010 18:26
    johny190
    Poziom 13  

Muzyki słucham głośno ale to już nie pierwszy raz. Głośniki mam 8ohm, wzmacniacz leży spokojnie i ma dopływ powietrza.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo