Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MERATRONIK V 640

15 Sty 2003 15:58 6171 14
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 27  
    odnosze wrazenie ze jestem z innej epoki? czy wszyscy maja ponizej 30 dziestki? co sie niespytam to odpowiedzi zero :?
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Tego typu multimetry nie mają obecnie odpowiedników. Gdybym ja go chciał kupić to nie walczyłbym z ceną. Sama sonda wysokonapięciowa jest kosztowna. Jednak takiego przyrządu nie używa się na codzień, do tego celu służą z powodzeniem inne multimetry. Pozostaje kwestia sprawności o czym wspomina mgim(szczególnie chodzi o ustrój elektromagnetyczny). Do zakupów na ALLEGRO podchodzę z rezerwą, praktycznie nie możliwości sprawdzenia przed zakupem. Dziwi, że tak wiekowy sprzęt jest w takim stanie o jakim wspomina właściciel.
  • Poziom 29  
    krzysiek napisał:
    .... czy wszyscy maja ponizej 30 dziestki? .....

Ja jeszcze trochę i będę miał drugą (to na marginesie) A zadałem pytanie,bo cena zależy od stopnia wyeksploatowania.Nie sposób powiedzieć - wart 300 zł. jak jest całkowicie "dobity".
  • Moderator
    Cześć !
    Na Wolumenie jakiś facet ma V-640 za 150 zł. (sprawny ) Co prawda bez żadnej sondy , ale z zasilaczem sieciowym. Widzę go już około 2 miesięcy . Tak więc chyba nie na chętnych by dać te 150 zł. V-640 z sądą Wcz idealnie nadaje się do strojenia radiotelefonów. Sam z takiego miernika korzystam i nie oddałbym go nawet za 500 zł.
  • Poziom 13  
    Świetny miernik mam go już 15 lat i nie udało mi się popsuć omomierza
    Kupiłem go jako zestaw prznośny bez sasilacza i sondy w.cz.
    Ciągle jest dla mnie bezcenny. :wink:
  • Poziom 13  
    Ja pracuje tym miernikiem ponad 25 lat i nie zamienilbym go na nic innego.Ma tylko jedna wade ,jest za duzy.
  • Poziom 16  
    Też posiadam taki miernik i jeżeli można go kupić za 300 zł to to wart tej ceny.J kiedyś w Wrocławiu (kilkanaście lat temu)zapłaciłem około 30 tys.zł
    to były w tedy około dwie dobre pensje.Zpełnym wyposażeniem.Sonda
    napięć między szczytowych,wysoko napięciowa,temperaturowa,w cz,
    zasilacz itp.Chyba jeden z lepszych mierników analogowych.
  • Poziom 15  
    Rzeczywiście trudno o lepszy miernik analogowy, dla mnie szczególnie przydatna okazywała . sie sonda w.cz. podczas przestrastrajnia radiotelefonów ukf
  • Poziom 11  
    Mam dwa takie mierniki , jeden uszkodzony(układ scalony w woltomierzu nie do zdobycia. Jdealny miernik do strojenia wcz szczególnie w radiotelefonach. Jeżeli jest sprawny to polecam każdemu do warsztatu.
    Drugiego o podobnych parametrach nie spotkałem i takiej cenie.
  • Poziom 21  
    Mam aż pięć takich mierników. Za pierwszy bez wyposażenia zapłaciłem w roku 1985 aż 40000 złotych a zarabiałem wtedy 8500 zł. Następne kupowałem za mniejsze pieniądze ,niektóre były uszkodzone. Były dostępne układy scalone do nich. W jednym z archiwalnych numerów radioamatora jest opis jak zrobić wzmacniacz z elementów dyskretnych będący odpowiednikiem oryginalnego układu hybrydowego. Jeden z moich mierników posiada taki wzmacniacz w wersji wykonanej fabrycznie.
    Z całą pewnością nie sprzedałbym żadnego z nich i nie zamienił na inny.
    Zabieram taki do klientow. Kilka razy uszkodziłem najniższy zakres omomieża przez niewłaściwe podłączenie ale zawsze go naprawiłem. Nigdy nie udało mi się zniszczyć układu hybrydowego.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    :arrow: sq5vjj
    HLY7006 były w ofercie allegro.
  • Poziom 27  
    dziekuje wszystkim ktorzy wzieli udzial w dyskusji C2H5OH szczegolnie za schemat pozdrawiam i zamykam temat :D