Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Bravo - nie działa pierwszy bieg wycieraczek przednich

maciejkas 16 Mar 2010 18:49 4006 5
    maciejkas
    Level 2  
    Jak w temacie...

Wycieraczki były przymarznięte a ja głupi z pośpiechu nie miałem czasu tego sprawdzić. Włączyłem wycieraczki które nie ruszyły z miejsca, szybko "wyskoczyłem" z samochodu odrywając je od szyby. Wycieraczki zrobiły jeden ruch na wolnym biegu, wróciły na miejsce i koniec. Teraz nie działa pierwszy bieg wycieraczek, działa tylko bieg szybki.

Samochód Fiat Bravo 2001r.

Bardzo proszę o wszelkie pomysły na rozwiązanie problemu. Narazie sprawdziłem tylko bezpieczniki bo dopiero w weekend będę miał czas "grzebać" czy samochodzie.

Z góry dzięki
    stawarzallegro
    Level 12  
    Posprawdzaj napięcia na kostce od silniczka
    maciejkas
    Level 2  
    a jak zidentyfikować usterkę sprawdzając napięcia? tzn. jeśli coś z nimi będzie nie tak to gdzie mam szukać usterki ?
    cordoba_2004
    Level 27  
    1. Wiesz gdzie masz silniczek wycieraczek ? jeśli tak to sprawdzasz połączenia wizualnie czy nie ma przerwań przetarć. potem sprawdzasz miernikiem czy jest napięcie na 1 biegu wycieraczek w gnieździe kostki.
    2. Potem przechodzisz na sprawdzenie wyłącznika zespolonego poszukaj było wiele razy .
    maciejkas
    Level 2  
    OK. Silniczek wiem gdzie jest ponieważ nie tak dawno go oglądałem czyściłem i smarowałem :). Może faktycznie to tylko wtyk ale wydaje mi się że będzie coś bardziej uciążliwego siedzieć...

Jak rozwiążę ten problem to go dokładnie opiszę.
    maciejkas
    Level 2  
    Problem rozwiązany. Spalony silniczek. :) a dokładniej to chyba jego część uzwojenia.