Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tylna wycieraczka GOLF IV

viper616 16 Mar 2010 20:00 7176 2
  • #1 16 Mar 2010 20:00
    viper616
    Poziom 9  

Witam. Nie wiem z jakiego powodu po włączeniu zapłonu działa mi tylna wycieraczka i nie chce ustać. Wcześniej było ok. Działa ona nawet po odpaleniu silnika. Wyjąłem silniczek z klapy (oczywiście był straszny w środku, ale to chyba już norma) wyczyściłem i dalej to samo. Jednak wina nie może leżeć w silniczku bo w trzech przewodach jest już prąd w jednym masa. Sprawdziłem przewody biegnące od karoserii do klapy bagażnika są całe tzn. z prawej strony bo z lewej były urwane ale te akurat nie są od wycieraczki. Następnym krokiem było sprawdzenie manetek przy kierownicy-odłączyłem wtyczkę ale niestety wycieraczka dalej działała. Myślałem, że może to wina przekaźnika ale po sprawdzeniu okazało się, że jest on tylko od szyby przedniej (przekaźnik 377).
    Może ma ktoś jakiś jeszcze pomysł???
    Mi przychodzi jedynie na myśl tylko ściąganie całej tapicerki i szukanie przetartego kabla.

0 2
  • Pomocny post
    #2 16 Mar 2010 20:07
    jarcys
    Poziom 22  

Prawdopodobnie uszkodził się sterownik wycieraczki podaj zdjęcie silnika to się upewnimy że sterownik .
    Wiem że chodzi o silnik wycieraczki i właśnie nim steruje sterownik który prawdopodobnie siadł i zobacz czy przy silniku nie ma jakiejś płytki małej .

Jeśli masz taki silnik zaznaczyłem gdzie znajduje się sterownik.
    [i
    mg]https://obrazki.elektroda.pl/74_1268767623.jpg[/img]

Podaj ile masz pinów w gniazdku lub w tyczce, prawdopodobnie powinno być cztery.

3
  • #3 16 Mar 2010 20:09
    viper616
    Poziom 9  

Silnik jest podobny.

Mam 4 piny. Dałem dziś sterownik do znajomego elektryka i zobaczymy co o tym powie.

Uszkodzony sterownik. Mam nadzieje, że da się go jeszcze zreanimować.

3