Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nokia 5200, szalejący telefon

grygi13 16 Mar 2010 20:16 1341 2
  • #1 16 Mar 2010 20:16
    grygi13
    Poziom 9  

Witam,
    Problem dotyczy nokii 5200. Po kolei:

1) Dostałem telefon od znajomego, twierdził że coś nie tak bo się nie włącza, a jak się włączy to czarny wyświetlacz. Faktycznie tak było. Zauważyłem natomiast że na tym ciemnym wyświetlaczy widać zarysy napisu NOKIA na ekranie startowym.

2) Po paru dniach wziąłem telefon w ręce i postanowiłem podładować. Telefon włączył się normalnie. Jedynym problem było to że zachowywał się jakby przycisk power był cały czas wciśnięty ( załączał się zaraz po włożeniu baterii, często załączał się wybór profilu - tak jak w sprawnej nokii po wciśnięciu przycisku power). Domowymi sposobami użyłem troszkę WD40 i i bawiłem się przyciskiem myląc że zaśniedział czy coś. Nie dało to rezultatu - telefon wylądował na półce.

3) Ponownie po paru dniach wziąłem go w ręce. Wyglądało ok, po włożeniu baterii telefon samoczynnie się nie załączył. Po włączeniu też nie szalał. Niestety trafiło się coś innego. Problem z trzema przyciskami nawigacyjnymi. Konkretnie:
    - wciskam klawisz 'środkowy' (nazwijmy go OK lub menu) wpisuje się cyfra 7.
    - wciskam klawisz 'w górę' wpisuje się 3 chyba
    - wciskam klawisz 'w dół' wpisuje się 4 chyba.
    Cała reszta przycisków działa dobrze. Parę dni wcześniej tak jak pisałem problem był tylko z przyciskiem POWER a te były ok.
    Ktokolwiek spotkał się z tym?

Pozdrawiam

0 2
  • #2 17 Mar 2010 17:34
    alamak
    Poziom 1  

Wymiana tasmy LCD powinna rozwiazac problem :D
    Jest odpowiedzialna nie tylko za dzialanie LCD np:
    - nie funkcjonuje lub nie prawidlowo dziala wyświetlacz lub kamera
    - nie działa podświetlenie
    - klawisze nie działają prawidlowo
    - problemy z włączeniem telefonu
    - zawiesza się itp...
    Ale może wystarczy docisnac lub przeczyscic styki, gniazda laczace tasme ?
    Tasma LCD do 5200/5300 na allegro juz od 1,99 zł

0
  • #3 17 Mar 2010 19:09
    diego200
    Poziom 9  

Przy czym radzę nie kupywac najtańszej taśmy, w ogóle należy uważac przy zakupie części serwisowych większośc z nich to po prostu bubel.

0
  Szukaj w 5mln produktów