Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother HL-5250DN zacinanie w dupleksie

shido 16 Mar 2010 20:50 4569 5
 • #1
  shido
  Level 19  
  Witam

  Drukarka jak w temacie. Zacina się papier jak da się drukowanie dwustronne. Drukuje pierwszą stronę pobiera papier drukuje drugą stronę lecz blokuje się papier na górze tuż przy wyjściu. Zauważyłem że rolki te na górze te co pobierają papier po wydrukowaniu pierwszej strony kręcą się cały czas w kierunku pobierania papieru nawet wtedy gdy papier po wydrukowaniu drugiej strony już wychodzi. Gdzie szukać usterki. Co przełącza kierunek kręcenia się rolek?

  pozdrawiam Shido
 • #2
  Pajdosz
  Level 11  
  Kurcze, mam podobną sytuację z tą różnicą, że papier zacina się przy zaraz wychodzeniu z duplexu, na dole drukarki, czasami nawet prawie nie widać krawędzi kartki - trzeba wyciągać duplex. W dokumentacji drukarki nie znalazłem co może być przyczyną. Może trzeba drukarkę przeczyścić. W sumie dopiero niedawno wymieniłem po raz pierwszy bęben, ale drukarka pracuje w dosyć "bojowych" warunkach.
 • #3
  endriuf
  Printers specialist
  Zróbcie konserwację na początek. Zwróćcie uwagę na odrywacze w utrwalaniu, czy nie zebrał się na nich toner.
 • #4
  shido
  Level 19  
  Witam

  Konserwacja nie pomogła. Co jest odpowiedzialne za zmianę kierunku obrotów górnych rolek?
 • #5
  shido
  Level 19  
  Witam

  Trafiła do mnie kolejna drukarka Brother Hl-5250DN w której zacina się papier w dupleksie. To znaczy pierwszą kartkę drukuje dobrze z obu stron, drugą zaś drukuje z jednej strony, pobiera papier i nie drukuje drugiej. Papier zostaje na dole w dupleksie trzeba wyjąć dupleks i wyjąć kartkę. Co może być przyczyną takiego zachowania?

  pozdrawiam
 • #6
  Mohi
  Level 12  
  Do mnie tez trafiła taka drukarka z taka usterka, po wyjęciu szuflady dupleksu zauważyłem ze tryby są napędzane 2 paskami i jeden z nich jest starty w jedną jak kręcę tymi trybami to pasek czasami przeskakuje. Jednak nie mogę znaleźć takiego paska ani sprawnej całej szuflady aby potwierdzić moją diagnoze.