Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer monitor drukarka cena do 3600 zł

lukaszek1232 16 Mar 2010 21:14 2048 17
    lukaszek1232
    Level 9  
    witam mam pytanie odnośnie zestawu komputerowego. Dodam, iż jestem początkującym forumowiczem przepraszam za ewentualne błędy w takim wypadku proszę o poprawę ;> ?! Mój zestaw kształtuje się następująco :
    jednostka :

płyta ASUS P5KPL-AM SE Intel G31 i czy jesli ja wybiore to czy w przyszłosci bedzie mozna podpiac c2q w razie modyfikacji ?
    procek c2d czy c2q np. INTEL CORE 2 DUO E8400 2 x 3.0GHz
    ram2x Kingston DDR3 HyperX 2GB kit KHX1600C9D3K2 w sumie 4gb
    karta asus GEFORCE GTS 250 1024MB 256bit DDRIII
    zasilacz ZASILACZ ATX 580W PFC
    nagrywarka bez różnicy np. lite on?
    dysk 500 gb dysk o małej czy duzej pojemnosci bo tez słyszałem ze to ma wplyw na szybkosc ?

monitor :
    napewno 22" full hd 1920x1080 bez tunera tv 2ms wybór samsung czy asus ?

drukarka :
    drukowanie kolor, tusz czy laser co radzicie ? potrzeba drukowania sporadyczna ? wiec nie wiem czy sens jest brac laserowa?

Panowie komputer typowo do gier składam wiec prosze pod takim katem rozpatrywac ten zestaw ?! Prosze o wszelakie porady z komputerami mam stycznosc od paru latek i prosze znawcow o pomoc z gory dziekuje i pozdrawiam !
    Kreyer
    Level 12  
    Np. coś takiego. Jeżeli będziesz mało drukował to laser nie jest potrzebny. Wystarczy Ci jakieś urządzenie wielofunkcyjne atramentowe, powiedzmy Brother DCP-195C jest dość dobry jakościowo i tani w eksploatacji.
    ziomal1518
    Level 11  
    w tym zestawie to dysk twardy jest na pewno do wymiany ma samsung F3 500GB
    lukaszek1232
    Level 9  
    ziomal czemu na f3 500gb, czy cos mniejszego np. 160 gb ? panowie czy w przyszłosci jak bede chciał zmodyfikowac troche kompa zmieniajac chocby c2q czy ta plyta mi to zapewni ? a monitor jaki wybrac ? czy to nie ten dział w razie czego przeniose pytanie?

Dodano po 17 [minuty]:

HP C4680 a co powiecie na te urzadzenie wielofunkcyjne?
    re14sato
    Level 15  
    Ja bym Ci zaproponowal taki zestaw

Płyta główna Gigabyte GA-790XTA-UD4
    Procesor AMD Phenom II x2 550
    RAM 2x2GB 1600MHz CL7 1,7V PATRIOT LLK
    dysk Samsung 500Gb seria F3
    Grafika Sapphire Radeon HD4870
    Obudowa CoolerMaster Centurion 590 - kwestia gustu
    Naped Samsung, Lg
    Zasilacz Corsair hx620w - bardzo dobry zasilacz

Ok 2700 PLN możesz wybrac oczywiście wybrać tanszą obudowe i zaoszczędzic 100 PLN ale te polecam bo jest naprawde dobrze wykonana i jesli pomyslisz w przyszlosci o OC to z pewnoscia po sensownym rozmieszczeniu w niej wentylatorow bedziesz mial cicha i chlodna obudowe.

Zostaje 900 PLN na monitor i drukareczke.
    lukaszek1232
    Level 9  
    tylko jaki monitor wtedy wziasc obowiazkowoa 22 cale
    re14sato
    Level 15  
    Ja polecam Samsunga i LG co do konkretnego modelu niestety nie poradze zbytnio, Ja używam Samsunga p2250n ale on ma tylko zlacze VGA a mimo to wyswietla obraz w rozdzielczosci 1920x1080, choc pewnie bylby on lepszy gdyby mial HDMI albo DVI.
    lukaszek1232
    Level 9  
    ja nad monitorem sie zastanawiałem samsung lub asus ale tez konkretnie nie wiem jaki model jakie głowne czynniki bierze sie pod uwage jesli chodzi konkretnie o gry ? rozdzielczosc full hd czas reakcji im mniejsza tym lepsza? i chyba wszystko noi oczywiscie producent :)..... a odnosnie drukareczki postanowiłem wziasc sama drukarke a nie urzadzenie wielofunkcyjne najwyzej kasy zostanie wiecej na jednostke drukarka hp do 200zł mysle ze dobra kupie ? a co znawcy na to ?

Dodano po 1 [minuty]:

re14sato cena 2700 zł za jednostke to sporo nawet przy takim funduszu jak dla mnie napewno tyle wychodzi czy 1700 zł bo nie zliczyłem ile co kosztuje ?

Dodano po 5 [godziny] 56 [minuty]:

i jeszcze pytanko odnosnie grafiki czy lepiej wziasc z wieksza szyna pamieci gddr5 256 bit a 600 mhz/ 3700 mhz czy mniejsza 126bit a z wiekszym taktowaniem pamieci i rdzenia np. 800mhz/4000mhz ? wiadomo chodzi tu przedewszystkim o cene bo takie karty znaczaca sie roznia np.HIS Radeon HD4870 1025MB GDDR5 iCooler X3 cena 600zl a radeon HD5850 1GB/256bit 725/4000 cena 1100 zl ? help !
    ziomal1518
    Level 11  
    Jeśli masz kasę to lepiej inwestować w tę drugą.
    lukaszek1232
    Level 9  
    tylko ze to jest 1100 zł za sama karte a gdzie reszta sprzetu ? panowie a przyblizy mi ktos czym one sie roznia własciwie tak czysto po polsku i nie draze juz tematu ?
    re14sato
    Level 15  
    Witam

Nie warto inwestowac w taka karte jak 5850 moim zdaniem, z prostego wzgledu ze i tak nie wykrozystasz jej w 100% a tylko wydasz kase ktora mozna zainwestowac w cos zupelnie roznego, na zestawie przeze mnie zaproponowanym z pewnoscia wiekszosc jesli nie wszystkie nowe tytulu beda Ci smigaly, ze az milo, na pewno nie kupuj zestawu przez siebie zaproponowanego bo LGA775 to juz przestarzaly socket ktory powoli odchodzi do lamusa i jak to ktos chyba na tym forum napisal : "ta plyta nadaje sie do powieszenie na sciane". Reasumujac kup zestaw taki jak Ci zaproponowalem na pewno nie zmieniaj plyty glownej ani karty graficznej, a co do reszty to wola Twoja panie ale moim zdaniem ten zestaw bedzie optymalny.

Co do kasy jaka chcesz wydac to sie zdecyduj bo jesli piszesz 3600 za zestaw to 2700 na jednostke jest jak najbardziej odpowiednia kasa.

Jesli chodzi o drukarke to jesli malo drukujesz to kup jakas tania jak Ci sie popsuje kupisz druga, zwroc tylko uwage zeby tusze byly razem z glowica bo tusz sam Ci wyschnie i masz go do wyrzucenia a glowice sie same czyszcze z tego co sie orientuje i taki tusz moze byc dluzej nie przedrukowywany.

Pozdrawiam,
    Rafał.
    lukaszek1232
    Level 9  
    rafał wiesz jak wydam 2700 to co wtedy za monitorek dobrac mnie ogolnie suma troche przeraziła stad moje zdanie na ten temat co sadzisz w takim wypadku na monitor lg flatron LCD LG W2243T-PF tylko pytanie czy za 600 zł kupie cos dobrego do gier jego parametry to 1920 1080 full hd czas reakcji 5 ms a drukarke kupie do 200zł bo nie potrzebuje urzadzenie wielofunkcyjnego juz postanowione ! wiec kwotowo sie wyrobie ? jak uwazasz ?

Dodano po 20 [minuty]:

karte ta miałes na mysli HIS Radeon HD4870 1025MB GDDR5 iCooler X3
    re14sato
    Level 15  
    Witam

Bardziej sapphire radeon hd4870 albo jak CI wystarczy to sapphire radeon hd4890 vapor-x, za 600 PLN kupisz spokojnie monitorek a jako gracz okazjonalny szczerze Ci powiem, ze czesto nie jestes w stanie wyczuc roznicy pomiedzy monitorem za 600 pln a 1000 pln. Ogolnie ja uzywam podobnego zestawu z malymi roznicami i jestem zadowolony, NFS:Shift na full detalach GTA:IV na full detalach - bez przyciec. Wracajac do monitora to moze niech sie wypowie ktos bardziej obyty w temacie.

Pozdrawiam,
    Rafał.
    lukaszek1232
    Level 9  
    panowie wypowie sie ktos na temat monitora ? czy trzeba temat załozyc w osobnym dziale? rafał dziekuje za pomoc po wyplacie i dograniu kwestii monitora biore sie do kupna/.....
    lukaszek1232
    Level 9  
    Panowie byłem dzis w sklepie u siebie ocenic zestaw cenowo i sprzedawca zaproponował karte sapphire radeon 5770 vapor x 1gb ddr5 cena 650zł i za zasilacz zaspiewał az 550 zł w zwiazko z czym pojdzie redukcja na tanszy chieftec 600w za ok 350 zł co myslicie? monitor tylko samsung z tego co mi mowił ! a mam jescze takie pytanko jesli karta ma wyjscie hdmi najlepiej monitor rownize dokupić z takim wyjsciem sadze wiec troszke trzeba bedzie dorzucic ! a drukarka juz zdecydowane brother dpc 395tusze zamienniki po 15 zl jak za darmo a co idzie zatym tansza eksploatacja od popularnych hp ....
    re14sato
    Level 15  
    Moze popatrz w innych sklepach albo w internecie na esc.pl lub proline.pl w obydwu zloza Ci komputerek ale w proline pobieraja za to oplate a w esc.pl nie. Grafika 5770 lepsza od 4870 a wiec bierz ja, co do zasilacza to zalezy jaki chieftec, ja sam nie jestem przekonany do tej marki ale to moze tylko jakies moje uprzedzenie.

Pozdrawiam,
    Rafał.
    tzok
    Moderator of Cars
    HDMI zostaw do telewizora, monitor podłączaj przez DVI - to jest dokładnie to samo, tyle że bez dźwięku, ale nawet jeśli monitor ma wbudowane głośniki to tyle im pomoże ta cyfrowa jakość dźwięku po HDMI co umarłemu kadzidło.

Kupując atrament do sporadycznego drukowania, licz się z tym, że prędzej czy później zaschną Ci głowice. Ten Brother to niezła drukarka, ale tusze są tanie bo to tylko tusze, głowica jest na stałe w drukarce.
    lukaszek1232
    Level 9  
    rafał 14sato
    poprostu moze jesli nie chieftec to cos tanszego do 300 350 zl mysle ze za zasilacz to nie ma sensu az tak placic sporo ? cos bys innego zaproponował w takim badz razie ?

tzok
    dzwiek to ja podłaczam do wzmaka unitry ws 503 plus dwa gosnicznki to mysle ze nie bedzie roznicy jesli dobrze rozumuje to co napisałes ? a codo drukarki najlepiej cos kupic by głowica nie była na stałe ? tylko co np. z canona do 200 zł bo z urzadzen wielofunkcyjnych to tylko ten brother wchodził w gre a reszta firm to tylko drukarke sama bym wział?