Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder SDH-85 nie wyszukuje kanałów.

entermen 16 Mar 2010 21:17 7166 11
  • #1 16 Mar 2010 21:17
    entermen
    Poziom 31  

Witam.
    Mam pytanie odnośnie dekodera SDH-85 z tp.
    Ile stopni jest przy wyszukiwaniu siły sygnału?
    Czy jest jeszcze może oznaczenie powyżej dobrego sygnału np. coś w stylu bardzo dobry albo idealny?
    Czy na dobrym powinien wyszukać już jakieś kanały?

Sprawdziłem na (hot bird):
    1) niewystarczający (czerwony),
    2) średni (zielony),
    3) dobry (żółty).

Dekoder nie znajduje żadnego kanału przy powyższych.

Tv przez adsl wyłączona w liveboxie (połączony z dekoderem), oprogramowanie dwa razu się zaktualizowało w dekoderze na początku.

0 11
  • Pomocny post
    #2 16 Mar 2010 21:23
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Problem z instalacją(uszkodzony konwerter, kabel).
    Może też być uszkodzony dekoder to normalne.

0
  • #3 17 Mar 2010 10:10
    entermen
    Poziom 31  

Złapałem sygnał na wszystkie kreski poza maximum nawet -20Db.
    Prawidłowe to chyba -38Db, lub coś zbliżonego.
    Wyszukiwanie wisi na 8%. Czekałem 30 minut i nic.
    Kilkakrotne wyszukiawnie nie dało rezultatu. Zawsze zatrzymuje się na 8%.
    Reset z włącznika na obudowie nie pomógł.

0
  • #4 17 Mar 2010 10:25
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Podepnij jakiś dekoder cyfrowy i sprawdź czy są kanały FTA(polonia, tele5 itp.)
    Jeżeli tak to wynalazek TPS-y do reklamacji.
    Musisz oddać komplet bo ci nie wymienią na sprawny.:D

0
  • #5 17 Mar 2010 13:21
    entermen
    Poziom 31  

Udało mi się złapać sygnał od 43 Db do 47Db co krok o jeden wzwyż.
    Niestety nie znajduje żadnego kanału.
    Tak na marginesie to jaki powinien być czaś wyszukania kanałów chociaż taki przybliżony?

0
  • Pomocny post
    #6 19 Mar 2010 10:56
    desmo17
    Poziom 12  

Witam! enterman mam pytanie... czy na tym samym położeniu wykrywa Ci również astre i HB? jeśli tak to obróć bardzo powoli antenę o kilka stopni od południa w stronę zachodu. Być może masz ustawione na 19.2E mi wykrywało w tym położeniu i astre i hb (też tego nie rozumiem zmyliło mnie) więc obróć trochę w stronę zachodu i sprawdź czy znajdzie kanały. Pozdrawiam

0
  • #7 19 Mar 2010 12:56
    entermen
    Poziom 31  

Teraz mam sygnał na Astrę -37Db a na Hot Birde 43 (lub coś zbliżonego).
    Wyszukuje mi 50 kanałów na 259. Niestety nie ma obrazu (na 1, 2 itp. z pakietu orange) a na niektórych pisze, że siła sygnału jest za słaba.

0
  • Pomocny post
    #8 19 Mar 2010 14:00
    TomPL
    Poziom 14  

entermen napisał:

Tak na marginesie to jaki powinien być czaś wyszukania kanałów chociaż taki przybliżony?

10 minut wystarczy

0
  • #9 19 Mar 2010 17:03
    desmo17
    Poziom 12  

entermen napisał:
    Teraz mam sygnał na Astrę -37Db a na Hot Birde 43 (lub coś zbliżonego).
    Wyszukuje mi 50 kanałów na 259. Niestety nie ma obrazu (na 1, 2 itp. z pakietu orange) a na niektórych pisze, że siła sygnału jest za słaba.

nie ma obrazu na żadnym? przeczytałeś mnie uważnie? wygląda na to że masz 19,2°E zamiast 13°E obracaj powoli w stronę zachodu straci i znów złapie sygnał wtedy szukaj kanały

0
  • #10 19 Mar 2010 20:16
    entermen
    Poziom 31  

Zamontowałem nowy talerz od cyfry wraz z nowym konwerterem.
    Wyszukiwało około 100 programów i cyfr+ i telewizja tp.
    Okazało się, że sygnał pokazywany na astrze pochodzi z hotbirda.
    Przy sile sygnału na 32, 33 pokazanym w dekoderze jako astra wyszkuje kanały,
    ale po przełączeniu na programy 1, 2 itd. pokazuje komunikat, że siła sygnału jest zbyt słaba aby wyświetlić ten program. Nistestety nie można złapać nic wyżej niż 33Db.
    Wcześniej po wyszukaniu kanałów był tyko czarny ekran, nie było obrazu na żadnym.

0
  • #11 20 Mar 2010 03:42
    desmo17
    Poziom 12  

Masz idealny sygnał im mniejsza wartość tym lepiej u mnie jest 39 dBm i śmiga idealnie. Nie napisałeś znów czy masz w końcu te kanały i obraz oprócz "jedynki" i "dwójki" Podejrzewałem że to błąd oprogramowania kiedy w jednym położeniu a było to z całą pewnością 19,2 E pokazało mi sygnał Astry silniejszy i słabszy HB i również nie znajdywało kanałów zawieszał się nawet dekoder więc poluzowałem nakrętki i powoli zacząłem obracać w stronę zachodu patrząc przez okno na ekran. Sygnał znikł to było dosłownie kilka stopni pojawił się znów wtedy włączyłem wyszukiwanie i znalazło wszystkie i voila! (też musiałem dogrywać pojedyńcze kanały polaryzacją konwertera bo "sygnał był niewystarczający") Zrób z ciekawości jak piszę z powietrza tego nie wziąłem. Pozdrawiam

0
  • #12 20 Mar 2010 12:26
    entermen
    Poziom 31  

Robiłem tak jak piszesz.
    Było ustawione (przez fachowców) na Hot bride według miernika satfinder plus. Pokazywał, że znalazał hot bride. Tam są nazwy satelit i kontrolki obok nazw. Siła i jakoś sygnału były prawie na full.
    Włączyłem wyszukiwanie znalazał 40 kilka kanałów. Wyskoczył komunikat ze znalzał np. 43/259 kanałów.
    Po wejściu w telewizję ekran czarny nic się nie wyświetla. Na żadnym programie.
    Przez moment tylko widać numer kanału a potem cały czas Eu na dekoderze.
    Dodatkowo myślałem, że coś nie tak z konwerterem i anteną.
    Potem zmieniłem antenę i konwerter na nowy taki z cyfry+.
    Zamontowałem i momenatalnie znalazał kanały tp i cyfy+.
    Na tv tp początkowo było 40kilka potem 50 i najwięcej znalazął mi 92 kanały ana cyfrze+ 3.
    Żadnego obrazu ani dźwięku, kanały można przełączać tak jak wyżej.
    Przypuszczam ze cyfra+ plus łapie sygnał z astry, a ona jest blisko hot brid.
    Pokręciłem bardzo delikatnie anteną od 31Db do 33DB siła sygnału dobra (zielony).
    Był to sygnał tylko sygnał z jednej satelity.
    W dekoderze pokazywał na astrze, że taki sygnał. Według informacji z bok tp sa
    chociaż dekoder pokazuje siłe sygnału na konkretnej satelicie nie musi to byc ta satelita z której rzeczywiście pochodzi sygnał.
    Wziąłem na wyszukiwanie i znalazł kanały tylko jednej satelity.
    Sprawdziłem na kolejnych kanałach od 1 wzwyż i dokładnie sprawdzałem i otrzymuje komunikat, że siła sygnału jest zbyt słaba dla tego kanału, czy żeby go oglądać. Coś wtym stylu.
    Czyli wniosek jest chyba taki, że to hot bride jest. U kolegi na 44 Db śmiga, aż miło.
    Próbowałem już:
    1)Restart dekodera poprzez wciśnięcie wyłącznika na dekoderze do momentu zapalenia wszystkich kontrolek,
    2)Wyłączenie dekodera z prądy wyjęcie karty, włożenie z powrotem.
    3)Podpinałem dekoder do czerwonego gniazda ethernet w livebox,
    4)Po wyszukiwaniu kanałów przełaczyłem na 4fantv, w instrukcji było, że czasem trzeba odczekać 20 minut,
    5)Dekoder wymieniony w punkcie tp,
    6)Zmieniłem efki na nowe kilkakrotnie, kilkakrotnie też je zarobiłem od nowa.

Dodano po 4 [godziny] 19 [minuty]:

Temat zamykam.
    Udało się ustawić wreszcie.
    Dziękuje wszystkim za pomoc.

0