Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki pod telewizor i komputer

mathew900 16 Mar 2010 21:24 3291 4
  • #1 16 Mar 2010 21:24
    mathew900
    Poziom 10  

Witam mam taki problem posiadam głośniki 5.1 creative t6100 są one podłączone do komputera(3 kable).W niedługim czasie mam mieć telewizor i oczywiście chciałbym je podłączyć do telewizora.I teraz pytanie jak to zrobić od telewizora mam tylko 2 wyjścia chinch.Czy jeśli podłącze je pod wejście line in w komputerze będzie dobrze.Chodzi mi o w miarę dobry dźwięk.Dodam,że w komputerze mam 6 wejść audio na mini-jack oraz wejście s-pdif(czy da się jakoś podłączyć do niego?Dzięki za pomoc.

• #2 16 Mar 2010 22:11
    kamil_Ziomek
    Poziom 19  

Jeśli dobrze zrozumiałem to chcesz głośniki 5,1 podłączyć do telewizora. Coś mi się nie wydaje aby dźwięk w telewizorze wychodził chinczami ( nie ma tam przypadkiem wejścia na obraz np od wideo z głosem kolory żółty , czerwony, biały). Jeśli masz eurozłącze to kup adapter z przełącznikiem in-out i sprawa załatwiona albo kabel do kina domowego.

• #3 17 Mar 2010 19:18
    mathew900
    Poziom 10  

Telewizor jest stary ma jedno wejście audio in a drugie audio out czyli sygnał wychodzi 1 chinchem.

• #4 17 Mar 2010 20:14
    tobbit
    Poziom 19  

Możesz też spróbować podłączyć pod gniazdko słuchawkowe (jeśli TV takie ma) A co do SPDIF to nie da rady bo jest to sygnał cyfrowy a z TV wychodzi sygnał analogowy, i potrzebował byś specjalnego konwertera z analogowego dźwięku na cyfrowy a takowego raczej nie znajdziesz i będzie drogi.

• #5 17 Mar 2010 21:57
    mathew900
    Poziom 10  

Znalazłem przejściówkę z jednego na 2 chinche tak więc kupie jeszcze kabel mini-jack/2rca i będzie git.Dzięki za pomoc.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo