Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

technics su-v60 charczy prawy kanał

16 Mar 2010 22:02 2212 5
  • Poziom 2  
    Witam mam problem ze wzmacniaczem prawy kanał trzeszczy przy głośniejszym słuchaniu muzyki jak zamienię kolumny to to samo więc kolumny są sprawne co może być proszę o pomoc!!
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 16  
    Hmm, za mocny sygnał chyba odpada, spróbój najpierw zamienić, wtyczki chinch i zobacz czy wtedy drugi kanał też będzie charczeć (czy zamienią sie miejscami), jeśli tak będzie sprawdź ustawienie balansu źródła wyreguluj na równo siłę głosu prawego lewego kanału źródła na identyczną. Jeśli to nie to, zastosuj inne źródło Mp 3, komputer, CD, magnetofon etc i zobacz czy problem znowu się pojawi jeśli tak, to znaczy, że wzmacniacz do naprawy, ja przypuszczam wyschnięte kondensatory, nieznam Technicsów, ale to bym sprawdził najpierw. Nie wiem czy się odważysz grzebać we wzmacniaczu, jeśli nie to oddaj na serwis.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 2  
    Niestety nic z tego zamieniałem kabel od sygnału i nic z tego nadal kanał prawy powyżej 2 na gałce głośności zaczyna charczeć podpinałem zamiast odtwarzacza cd dvd i to samo jest wspomnę że ostatnio miałem wymieniane w nim końcówkę mocy na oryginalną zapłaciłem prawie 200zl i nie wiem co to może być pograło może z tydzień i się zepsuło tylko co??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Powiem tak żadnej imprezy nie robiłem słuchałem muzyki na 2 góra 3 i grało parę dni i się to stało oddałem wzmacniacz do serwisu zobaczymy czy naprawią bo w jednym serwisie powiedzieli że nie mają takiej części i powiedzieli mi że to jest jakiś układ muzyczny który jest odpowiedzialny za przesyłanie muzyki. więc oddałem go do serwisu panasonica technicsa.
  • Poziom 9  
    Może wzmacniacz napięciowy pada i stopień końcowy się uszkodził. ja naprawiając swój su-v2x dostałem radę aby wymienić te dwa elementy naraz. w sumie u mnie koszt części nie wyszedł duży bo AN7062N kosztował mnie 25 zł i STK2038 też 25 zł. STK zamiennik niestety. Liczę że po wymianie tych elementów będzie Ok. Także kondensatory które już wylały. Kierująć się radą z któregoś z tematów zwróciłem uwagę na stan płytki drukowanej. Niektóre miejsca wyraźne brązowe (jakby nadpalone). Zamierzam sprawdzić elementy w tych miejscach czy są ok. Może powinieneś też kierować się tą metodą przy naprawie. Pozdrawiam