Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SafeCar 440 - Podłączenie czujników dodatkowych

16 Mar 2010 22:10 4543 18
  • Poziom 10  
    Witam.

Posiadam autoalarm SafeCar 440 i mam jedno pytanie związane z podłączeniem czujników dodatkowych. W zestawie jest czujnik udarowy który podłącza się do czteropinowego gniazda w centrali alarmu o kolorystyce przewodów: czerwony(+12V), czarny(masa), niebieski(alarm), zielony(PRE ALARM). Posiadam też czujnik ultra dźwiękowy który posiada trzy pinowe gniazdo o kolorystyce: brązowy(+12V), biały(wyzwalanie 0V), zielony(masa).

SafeCar 440 - Podłączenie czujników dodatkowych SafeCar 440 - Podłączenie czujników dodatkowych

Czy jest możliwość podłączenia oby czujników? Czy tylko jednego?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
  • OptexOptex
  • Poziom 30  
    Możesz podpiąć nawet i 3 :)
    Użyj SZUKAJ a wszystkiego się dowiesz.
  • Poziom 10  
    Czyli mogę podpiąć się do wiązki o do czujnika udarowego??
  • OptexOptex
  • Poziom 30  
    Tak możesz + dioda 1n4004 (najbardziej popularna).
  • Poziom 10  
    Czyli mam na każdym plusowym przewodzie umieścić diodę prostowniczą?

A w jaki sposób można wykorzystać wejście od klapy?
  • Poziom 37  
    Nie na plusowym, tylko na sygnałowym, aby czujniki wzajemnie się nie zakłócały, anodą w stronę centralki. Co do wejścia klap to przecież jest zwykłe wejście reagujące na masę, czyli przewód sygnałowy czujnika dodatkowego wpinasz pod to wejście, zasilanie równolegle z istniejącym czujnikiem i powinno śmigać. Chyba, że masz już pod to wejście podłączone czujniki klap, to też lepiej odseparuj diodą.
  • Poziom 10  
    czyli diody na przewody sygnałowe: niebieski (czujnika udarowego) - białym (ultradźwiękowego), zielony(+12V) – brązowym (+12V), czarny (masa) – zielonym(masa)

A jeśli chodzi o wejście klapy to nie jest obecnie wykorzystane. Czyli mogę podłączyć przewód wyzwalania (biały) z czujnika ultradźwiękowego do tego sygnałowego od klapy (niebieski) a zasilanie np. od czujnika wstrząsowego??
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich ;)
    Właśnie poszukiwałem na tutejszym forum informacji w jaki sposób podłączyć czujnik ultradźwiękowy do modelu alarmy znajdującego się w temacie (SafeCar 440)

Założyłem w swoim życiu trzy alarmy w autach znajomych i wszystkie działają bez zarzutów, ale jeszcze nigdy nie zakładałem czujnik ultradźwiękowego i jestem zielony w tym temacie.
    Wiem że jest możliwość podpięcia wyżej wymienionego czujnik do wejścia do klapy. I zawarte informacje na tym forum to potwierdzaj.

I mam wielką prośbę do użytkownika ”bhtom” o bardzo dokładny opis podłączenia takiego czujnika do wejścia klap ( jak byłaby taka możliwość również na zamieszczonych wyżej schematach) . Powiewasz nigdy w życiu tego nie robiłem a nie chce nic uszkodzić centralce głównie.

Za pomoc z góry bardzo dziękuje i pozdrawia
  • Poziom 37  
    + zasilania czujnika ultradźwiękowego do przewodu czerwonego zasilania czujników dodatkowych; - zasilania czujnika ultradźwiękowego do przewodu czarnego zasilania czujników dodatkowych; wyjście czujnika ultradźwiękowego do przewodu niebieskiego centralki (klapy). Już chyba prościej się nie da... Jakie te alarmy zakładałeś bez ultradźwięków? Może kompaktowe :)
  • Poziom 2  
    akurat w tym zestawie nie było dołączonego czujnika ultradźwiękowego , więc musiałem go dokupić osobno.

Dziękuje za Pomoc.

p.s przy wykorzystaniu kanału od klap (nieaktywnego) nie ma konieczności montowania diody prostowniczej na przewodzie wyzwalania ??
  • Poziom 10  
    Dziękuje za wskazówki dotyczące podłączenia czujnika ultradźwiękowego ;))

Mam jeszcze jedno ptanko co prawda nie związane jest ono z tematem ale dotyczy też tego alarmu ;))

A mianowicie odcięcia zapłonu. W tym przypadku koniecznie jest użycie przekaźnika który trzeba podłączyć następujący sposób: nóżka przekaźnika 86 łączymy z +12V po przekręceniu stacyjki (żółty), nóżkę 85 z przekaźnikiem blokady w centralce alarmu (pomarańczowy), nóżkę 30 i 87 łączymy z przecięty przewód pompy paliwa.

Bardzo proszę potwierdzenie mojej teorii ;);)
  • Poziom 43  
    piotr.wcislo napisał:
    Dziękuje za wskazówki dotyczące podłączenia czujnika ultradźwiękowego ;))

Mam jeszcze jedno ptanko co prawda nie związane jest ono z tematem ale dotyczy też tego alarmu ;))

A mianowicie odcięcia zapłonu. W tym przypadku koniecznie jest użycie przekaźnika który trzeba podłączyć następujący sposób: nóżka przekaźnika 86 łączymy z +12V po przekręceniu stacyjki (żółty), nóżkę 85 z przekaźnikiem blokady w centralce alarmu (pomarańczowy), nóżkę 30 i 87 łączymy z przecięty przewód pompy paliwa.

Bardzo proszę potwierdzenie mojej teorii ;);)

Nie, rozcięcie na przewodzie pompy łączysz z nogami 30 i 87a przekaźnika
  • Poziom 10  
    Masz rację z nóżkami 30 i 87a. zapomniałem dodać ”a” ;p

Dzięki z poprawę ;))
  • Poziom 2  
    bhtom napisał:
    marcinkedra84 napisał:
    przy wykorzystaniu kanału od klap (nieaktywnego) nie ma konieczności montowania diody prostowniczej na przewodzie wyzwalania ??

Jeśli podłączysz tylko jeden czujnik nie musisz stosować diody.

Tak właśnie gniazdo od klapy nie jest wykorzystane. Więc podepnę się właśnie w to miejsce.
    Dzięki za pomoc. Bardzo mi się przydała ;)

p.s a jak już to zrobię to dam znać czy działa ;)
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam jedno pytanie dotyczące podłączenia czujników drzwiowych pod wyżej wymieniony autoalarm.

Jeśli się nie mylę to w samochodzie Opel Astra F czujniki drzwiowe są sterowane masą. A więc do przewodu który dochodzi do krańcówki w drzwiach (popielaty) trzeba podpiąć przewód zielony (-) od centralki sterującej. A fioletowy (+) jest nie wykorzystany

Z góry dziękuje za pomoc.
  • Użytkownik usunął konto