Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers WRP 11G 23 problem z odpaleniem

k0mar88 16 Mar 2010 22:30 4148 7
    k0mar88
    Level 2  
    Witam,
    Mam następujący problem.Mianowicie od kilku lat jestes posiadaczem wyzej wymienionego piecka.Chodził przez ładne 5 lat bezproblemowo.Teraz remontuje łazienke i wiadomo trzeba było go zdemontowac.Teraz kiedy go zakładam nie pali;/ w ogole nie działa.Fakt faktem , ze podczas remontu zawsze sie cos przykurzy , przybrudzi itp.Przedmuchałem go i nic nie pomaga.Przyniosłem piecyk od kolegi i zapalił , natomiast moj nie pali ani u mnie ani u niego.Jest to ten model z turbinką.Myślałem, ze moze baterie po prostu sie poluźniły , ale niestety albo stety to model z turbinką.Ani ja ani mój kafelkarz nie mamy pojęcia co moze być przyczyną usterki.Proszę o jakies sugestie z waszej strony .
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    Przyczyn conajmniej kilka.
    Zacznij od sprawdzenia drożności rurek w termie. Czy po odkręceniu wody słychać lekki gwizd z turbinki ? Czy podaje napięcie i jakie ?
    k0mar88
    Level 2  
    Obieg wody jest normalnie , tak jak się należy , turbinka w ogole nie cyka . Mogę przesłać fotki jeśli to pomoże .Nie znam się na tym w ogole dlatego proszę nie używać fachowych określeń bo i tak one mi mi nie powiedzą;)
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jeśli tak stawiasz sprawę - zresztą dobrze - ,to najlepiej dla ciebie i twojego podgrzewacza będzie zaprosić serwisanta . Samodzielne naprawianie czegoś o czym nie ma się pojęcia z reguły kończy się sporo większymi wydatkami.
    k0mar88
    Level 2  
    Wiem , ze najlepszym wyjsciem będzie serwisant , ale koszt łazienki przewyższył moje oczekiwania i ciezko z kasa, dlatego szukam oszczędzności .Chytry traci podwójnie , ale mnie po prostu nie stać w tym momencie na serwisanta , a tacy potrafia zawołać kilkaset zł , a cena uzywanego piecyka to koszt 300zł.

Dodano po 1 [godziny] 24 [minuty]:

Co może być odpowiedzialne za zapłon, za tą turbinkę.Ona w ogole nie cyka?
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    Podłącz do turbinki miernik elektryczny i sprawdź jakie podaje napięcie. Najpierw odłącz ją od instalacji elektrycznej. Puść wodę i zmierz napięcie.
    akwedukt
    Level 24  
    Przy naprawie termy z kafelkarzem można sporo zaoszczędzić.
    senioo
    Level 10  
    jak dla mnie to ruszyliście którymś z czujników (przegrzew, ciąg kominowy). Naprawa nie powinna byc droga

Przyjęło się na tym forum ,że piszemy zgodnie z zasadami obowiązującymi w języku polskim . Popraw swój post i następne pisz już poprawnie .
    mod.serwisant73