Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM T30 reset wsadu baterii

16 Mar 2010 23:49 7925 18
  • Poziom 15  
    Witam, proszę o reset wsadu baterii IBM T30
    pojemność: 4400mAh
    oto układy wewnątrz baterii:
    BQ29310PW, BQ8011DBT,
    pamięć S24C01
    wsad w załączniku
    pozdrawiam i dziękuję
  • Poziom 15  
    Czy ja mając tą baterie o tej samej pojemności i na tych samych układach tylko w modelu T40 mogę wykorzystać ten wsad?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Możesz spróbować, jednak zgraj swój oryginalny wsad, bo może się okazać, że masz inne rezystory pomiarowe i nie będzie działać poprawnie.
  • Poziom 11  
    Witam,
    Dziękuję za reset wsadu pamięci.
    Niestety z baterią jest teraz problem tzn w ogóle się nie ładuje.
    W BatteryMon cały czas pojemność wynosi 0mAh.
    Czyżbym zrobił coś nie tak? Zanim wgrałem zresetowany wsad pamięci bateria pracowała na starym z wymienionymi ogniwami na nowe i było OK tyle że pojemność była śmiesznie mała.
    Poproszę o jakieś sugestie.
    Pozdrawiam
    Mam nadzieję, że odłączałeś ogniwa w kolejności od plusa pakietu, poprzez plusy sekcji do minusa, a podłączałeś w odwrotnej kolejności.

Sprawdź czy bezpiecznik termiczny się nie uszkodził.

Ostatecznie można wgrać stary wsad i sprawdzić, czy będzie się zachowywała tak jak poprzednio. To będzie informacja, że automat coś źle resetuje i będę musiał robić to na piechotę.
  • Poziom 11  
    Witam,
    Ogniwa odłączałem w prawidłowej kolejności wg opisu tzn od plusa a podłączałem odwrotnie. Myślę że zrobiłem to prawidłowo gdyż najpierw wymieniłem same ogniwa i bateria działała tak przez dłuższy czas, dopiero po wgraniu zresetowanego wsadu zrobił się problem.
    Po południu wgram stary wsad sprawdzę czy będzie ładować.
    Mam jedno pytanko. Czy po resecie wsadu ogniwa muszą być naładowane do konkretnego napięcia przed podłączeniem sterownika?
    Najlepiej jak są rozładowane, przynajmniej częściowo do napięcia około 3,8 V na ogniwo
    dokładnie, to ten element.
  • Poziom 11  
    Witam,
    Właśnie zasiadłem do problemu mojej baterii.
    Jak się okazało przewody podłączałem i odłączałem jak należy, bezpiecznik jest sprawny wsad zresetowany poprawnie.
    Problemem jak się okazało było to że podpiąłem elektronikę pod w pełni naładowane ogniwa w wyniku czego sterownik odłączył ładowanie ze względu na maksymalne napięcie sekcji, a że nie było jak przeprowadzić formatowania baterii (napiecie na ogniwach max) sterownik bazował na tej ustawionej po resecie czyli 0mAh w wyniku czego nie przełączał laptopa na zasilanie bateryjne.
    Rozładowałem pakiet ogniw przez żarówkę 21W/12 do napięcia ok 3,8v na ogniwo, i złożyłem baterię...
    Aktualnie bateria się ładuje:D

IBM T30 reset wsadu baterii

Bardzo dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Witam

Czy mógłbym prosić o zresetowanie wsadu do baterii t30? Elektronika baterii na tych samych układach co na początku tematu czyli :

BQ29310PW, BQ8011DBT,
    pamięć S24C01
    pojemność 4400mAh

Czy najlepiej jest rozładować ogniwa do zera przed podłączeniem elektroniki z wyzerowanym wsadem?

No i wsad oryginalny poniżej

• Poziom 32  
    Wsad zresetowany, pojemność 4400 mAh.
    Ogniw nie rozładowujesz do "zera" tylko do ok. 3.8 V. Zresztą kolega jarob wyjaśnił to kilka postów wyżej.
  • Poziom 2  
    baterii IBM T30
    pojemność: 4400mAh
    oto układy wewnątrz baterii:
    BQ29310PW, BQ8011DBT,
    pamięć S24C01
    wsad w załączniku
    pozdrawiam i dziękuję
    czy możesz mi powiedzieć, co zmienić datę i liczbę cykli baterii Z góry dziękuję

• Poziom 32  
    Nie każdy ma zawsze czas.
    Twój zgrany wsad nie nadaje się do resetu.
    Spróbuj wgrać wsad z mojego postu, jest na pewno dobry.

WR