Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Speedport W701V brak synchronizacji

17 Mar 2010 00:30 3277 2
  • Poziom 10  
    Witam.
    Nabyłem okazyjnie od znajomego w/w router.
    Urządzenie było przywiezione z Niemiec i przerobione pod neostradę.
    I chyba mu to nawet chodziło ,odsprzedając stwierdził że konfiguracja jest dla niego
    za trudna. Mam w domu dialnet 2mb i jest problem , nie ma synchronizacji dsl.
    W tej chwili jest podpięty do Asmaksa który mam z dialogu i dzieli internet na dwa komputery. Chciałbym wykorzystać jeszcze modem i nie tylko ,bo z tego co widzę to jest to bardzo fajny "kombajn". Urządzenie ma annex A i chyba tu tkwi przyczyna braku synchronizacji . Jest on przerobiony na fritzboxa.
    Na stronie startowej jest:"FRITZ!Box Fon WLAN 7170 Annex A Speedport W701V Firmware version 58.04.78". I w związku z tym mam pytania:
    1.Czy w tej wersji oprogramowania można zmienić annex A na annex B a jesli tak to jak? Może telenetem ?
    2.Zmienić oprogramowanie na inne(już próbowałem przez przeglądarkę , ale wyświetla komunikat że jest niekompatybilne)?
    3.Wygenerować jakiś nowy soft?
    4.Wgrać jakieś alternatywne np. bitswitcher (chociaż wolałbym przy tym pozostać
    bo jest do tego polska instrukcja obsługi)?
    Przyznam że nie mam zbyt dużego rozeznania w tym temacie,na razie czytam
    i im dłużej czytam ,tym mam większy mętlik w głowie,ale nie odpuszczę.
    Mógłbym to gdzieś wysłać i za jakieś 60 zeta z przesyłkami miałbym to zrobione,
    ale wtedy to zero satysfakcji.
    Pytam bo nie mam pewności a sprzęcik jest fajny i niechciałbym go uwalić.
    Proszę więc o konkretną pomoc.
    Pozdrawiam wszystkich walczących
  • Poziom 13  
    Speedport W701V był produkowany przez AVM (producenta Fritzów) na zamówienie Deutsche Telekom. Jest to nieco odmienny hardware i żadne oryginalne oprogramowanie z Fritza tu nie pasuje. W internecie można znaleźć skrypty modyfikujące firmware'y z Fritza tak, aby pasowały do SP W701V i pod Linuksem można to oprogramowanie zmodyfikować. Istnieje też strona http://trac.freetz.org/ z której można ściągnąć kod źródłowy i samemu kompilować różne wersje firmware'u do Fritzów i Speedportów wyprodukowanych przez AVM. Kompilacja również tylko pod Linuksem.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Walczyłem aż go w końcu uwaliłem i chcąc nie chcąc wysłałem do serwisu .
    Urządzenie ma wgrane nowe oprogramowanie i pracuje bez zarzutu .
    W związku z tym zamykam temat.