Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 80 b4 2.0 problem z temperaturą..

17 Mar 2010 00:38 3281 7
  • Poziom 2  
    Witam od razu zaznaczam iż jest to mój pierwszy post więc jeśli coś źle napisze to proszę o wyrozumiałość.
    mam taki problem ostatnio zakupiłem audi 80 i gdy wracałem wskazówka od temperatury nawet nie drgnęła wiec zacząłem od wymiany termostatu..
    niestety temperatura wariowała raz było 60 spadało do 50 i tak w kółko następnie wymieniłem 2 czujniki temperatury jeden niebieski a drugi szary i zostawiłem odpalone auto silnik nagrzewał się dłuższy czas po czym gdy temperatura nie osiągnęła nawet 90 stopni załączył się wiatrak było dokładnie około 87-88 stopni...
    miał może już ktoś taki problem z czym to może być związane..
    skoro wiatrak się załączył woda aż wrzała to podejrzewam ze jest coś nie tak z licznikiem monitorującym temperaturę...
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Witam ja tu nie widzie problemu ja ma Audi 80 B4 i u mnie wiatrak włącza się przy 88 stopniach i cały czas tak jest a nie dawno miałem robiony silnik i przed remontem tak było 88 stopni i wiatrak chodzi:)Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    a czujnik temperatury kolega wymienial na oryginalny ? zamienniki roznie dzialaja, koledze 1 dnia juz nie dzialal.Temperatura pełnego otwarcia termostatu to 87 stopni o ile pamietam.A jak jedziesz z wieksza predkoscia to temperatura ci nie spada ? jak dlugo nagrzewa ci sie silnik do tycj 88 stopni ?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Jak napisał kolega wyżej, temperatura otwarcia termostatu to 87 stopni... Według tego, co tutaj wyczytałem, po wymianie czujników wszystko jest w porządku :-)
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    to że wiatrak załączył sie przy niecałych 90st C jest zależne od czujnika w chłodnicy. są różne zakresy działania tych czujników i nie powinieneś się za bardzo tym przejmować
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Witam cie kolego sprawdz sobie potencjometr i termostat moze sie zbyt pozno otwierac i zamykac czujnik temperatury nie zawsze jest tego przyczyna mialem podobny przypadek .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Admin grupy Samochody
    Zalej to płynem nie wodą.