Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

papier kredowy do termotransferu...skąd?!

vcppp_p 17 Mar 2010 00:44 3161 3
  • #1 17 Mar 2010 00:44
    vcppp_p
    Poziom 12  

Cześć,
    dziś chciałem po raz pierwszy zrobić płytkę metodą termotransferu ... nie mam w domu ani ksera ani drukarki laserowej, więc schematy (kilka na jednej stronie, na wszelki wypadek) wydrukowałem w dwóch punktach, w obu na papierze kredowym oczywiście ... i niestety w obu przypadkach po przyprasowaniu, owszem ścieżki zostają, ale papier jest tak gruby ze kompletnie nie chce rozmoknąć, tzn po 20 minutach leżenia w wodzie paznokciem podważyłem ten papier i zacząłem ściągać to okazało się że "środkowe" warstwy są kompletnie suche, przez co dosyć gruba warstwa papieru pozostaje na płytce, a jej usuwanie szkodzi ścieżkom :(

Podejrzewam że papier jest po prostu o wiele za gruby, tzn jego sztywność jest porównywalna ze sztywnością bloku technicznego ...
    i tutaj moje pytanie, czy lepszy będzie papier "gazetowy" (na jakim drukują wprost, politykę itp)?
    Oraz krótko - gdzie dostanę odpowiedni papier? I jakie parametry ma mieć?
    Bo na hasło "możliwie cienki" dostałem właśnie wspomniane wyżej arkusze :(

pozdrawiam
    v

0 3
  • #2 17 Mar 2010 00:48
    adrian1201
    Poziom 29  

Ja wykorzystuje papier z np gazety bravo cieniutki kredowy nadruk nanim nieprzeszkadza mocze i pocieram palcami ładnie się roluje i odpada

0
  • #3 17 Mar 2010 00:51
    highlanderus
    Poziom 30  

Ja korzystam z foli do Xero. Po odprasowaniu stygnie i samo odpada bo toner lepiej trzyma się chropowatej miedzi niż błyszczącej folii.

0