Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

papier kredowy do termotransferu...skąd?!

vcppp_p 17 Mar 2010 00:44 3539 3
    vcppp_p
    Level 12  
    Cześć,
    dziś chciałem po raz pierwszy zrobić płytkę metodą termotransferu ... nie mam w domu ani ksera ani drukarki laserowej, więc schematy (kilka na jednej stronie, na wszelki wypadek) wydrukowałem w dwóch punktach, w obu na papierze kredowym oczywiście ... i niestety w obu przypadkach po przyprasowaniu, owszem ścieżki zostają, ale papier jest tak gruby ze kompletnie nie chce rozmoknąć, tzn po 20 minutach leżenia w wodzie paznokciem podważyłem ten papier i zacząłem ściągać to okazało się że "środkowe" warstwy są kompletnie suche, przez co dosyć gruba warstwa papieru pozostaje na płytce, a jej usuwanie szkodzi ścieżkom :(

Podejrzewam że papier jest po prostu o wiele za gruby, tzn jego sztywność jest porównywalna ze sztywnością bloku technicznego ...
    i tutaj moje pytanie, czy lepszy będzie papier "gazetowy" (na jakim drukują wprost, politykę itp)?
    Oraz krótko - gdzie dostanę odpowiedni papier? I jakie parametry ma mieć?
    Bo na hasło "możliwie cienki" dostałem właśnie wspomniane wyżej arkusze :(

pozdrawiam
    v
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    adrian1201
    Level 29  
    Ja wykorzystuje papier z np gazety bravo cieniutki kredowy nadruk nanim nieprzeszkadza mocze i pocieram palcami ładnie się roluje i odpada
    highlanderus
    Level 30  
    Ja korzystam z foli do Xero. Po odprasowaniu stygnie i samo odpada bo toner lepiej trzyma się chropowatej miedzi niż błyszczącej folii.