Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Lenovo Y530] Kłopoty z mikrofonem

Trabi 17 Mar 2010 07:02 6997 4
  • #1 17 Mar 2010 07:02
    Trabi
    Poziom 36  

Witam.
    Czy u kogoś kto ma takiego laptopa (Y530) bez problemu działają mikrofony? Pytam, bo u mnie od początku nagrywanie jest - delikatnie mówiąc - do bani. Głos jest zamulony, muszę właściwie przystawić usta prawie do dziurek mikrofonów żeby dźwięk brzmiał poprawnie. Już z odległości 25cm słychać zamulony głos. Rozmówcy mnie na Skype właściwie nie słyszą i nie rozumieją. Słychać dźwięk jak zza ściany. Jak przełączę się na słuchawkę BT od telefonu to mówią że słychać b.dobrze. Znajomy też z laptopa rozmawia na Skype (inny laptop) i słychac go rewelacyjnie.
    Programowo jest na 99,9% wszystko ustawione poprawnie (ile godzin w końcu można siedzieć i ustawiać (wszystko!) co tylko się da?). Jestem ciekaw czy u innych też tak się "spisują"?

0 4
  • #2 17 Mar 2010 09:01
    przerabiarka
    Poziom 21  

Wczoraj instalowałem viste i skype. Z mojej strony mogę dodać że ustawienia mikrofonu skype w audio (są 3 i tu po kolei: aux, mic mic)
    oraz 3 mikrofony wyświetlą się w panelu systemowym. każdy odznacz wyciszenie, podgłośnij suwakiem i nie dawaj wspomagania (fajka na dole) choć czasem to może pomóc - jednak domyślnie ustaw nie.

0
  • #3 17 Mar 2010 21:10
    Trabi
    Poziom 36  

Mhm, ale kolega tak pisze, że nie za bardzo łapię o co biega. "aux, mic mic" - gdzie to jest? Co to jest "mic mic"? Dlaczego "3 mikrofony" jak jest tylko jeden? (bo jest jeden; nie licząc tego że to stereofoniczny mikrofon). Dla przejrzystości wstawiam screen jak to u mnie wygląda:

A w Skype ustawione mam tak:

I dalej kicha. Zresztą... Nawet nagrywając dźwięk w edytorze (np. CoolEdit) dźwięk jest nieciekawy :( . W służbowym ACER dźwięk jest o niebo lepszy. Czyżby Lenovo dało plamę z wbudowanymi mikrofonami?

0
  • #4 18 Mar 2010 00:28
    przerabiarka
    Poziom 21  

Rzeczywiście. Wg mnie wszystko ok. Rozłożyć ręce albo zewnętrzny mikrofon.

0
  • #5 25 Kwi 2010 22:25
    Trabi
    Poziom 36  

Kupiłem zewnętrzny mikrofon (ze słuchawkami) i efekt - niebo a ziemia. Nie ma porównania. Dźwięk nagrywa się czysto, mnie słyszą dobrze itd. Wychodzi na to, że te wbudowane mikrofony są do bani, bo ktoś już też miał z nimi problem. Nagrywają b.cicho.

0
  Szukaj w 5mln produktów