Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt TravelPilot Lucca 5.2 - potrzebny jeden plik...

17 Mar 2010 13:02 3906 5
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich,

Ostatnio (aż wstyd się przyznać) usunąłem plik EuropeNorth_v32.map - próbowałem go przywrócić i teoretycznie mi się udało, ale niestety aplikacja navi już się nie uruchamia (reszta funkcji działa).

Prośba brzmi - czy ktoś gdzieś może udostępnić ten plik? Jestem w stanie zapewnić konto na FTP.

Ze względu na duży rozmiar pliku wydajniej byłoby wygenerować plik do naprawy za pomocą odpowiedniego narzędzia, np. darmowego QuickPAR - ale to propozycja wyłącznie dla zainteresowanych.

Z góry dziękuję i wstydzę się swego czynu :)
    P.
  • Poziom 38  
    Kolego - jesli jestes legalnym posiadaczem urzadzenia, to tym samym jestes legalnym posiadaczem oprogramowania do niego.

Zgodnie z warunkami licencji, w przypadku uszkodzenia nosnika, producent sprzetu musi dostarczyc Tobie duplikat oprogramowania na ktore posiadasz licencje - zwroc sie wiec do dystrybutora sprzetu o potrzebny plik, na podstawie warunkow licencji. Kopiowanie go tutaj z innego urzadzenia niestety te prawa narusza...
  • Poziom 11  
    Dziękuję za odpowiedź.

Jestem legalnym posiadaczem urządzenia, ale zwracam się z prośbą tutaj, gdyż jakiś czas temu ta nawigacja wylądowała w serwisie z podobnych powodów. Wówczas podliczono mnie tylko za usługę wrzucenia kilku plików pomimo prośby tylko o te pliki.

Czy może pomóc kontakt bezpośredni z Blaupunktem zamiast z serwisem?
  • Poziom 38  
    Jesli problem z tym samym oprogramowaniem sie powtarza, nalezalo by zazadac ponownej naprawy z tytulu gwarancji udzielonej na naprawe poprzednia.

ZROZUM kolego, ze zamieszczenie tu, lub gdziekolwiek indziej pliku z mapa koliduje z warunkami licencji, wiec sugeruje bys wiecej nie prosil na Forum o jego piracka kopie.

Dodam tutaj, ze pliki Firmware do odpowiedniej wersji urzadzenia ze strony producenta (niemieckiej) zawieraja poszukiwana przez Ciebie mape. Czyzby najciemniej bylo pod latarnia? :D ..a moze szukamie oprogramowania na stronie producenta danego sprzetu jest ostatnia mysla, na ktora wpada srednio rozgarniety uzytkownik Swiatowej Sieci ?:)
  • Poziom 11  
    Awaria powstała przez moją nieuwagę, naprawa gwarancyjna była dawno temu.

Firmware na stronie producenta (a dokładniej jego aktualizacja) nie zawiera poszukiwanego pliku mapy - sprawdziłem to przed napisaniem tutaj na elektrodzie.

Jeżeli ktoś wykonałby recovery archive za pomocą wspomnianego darmowego programu (Quickpar) i umieścił taki plik tutaj - nie byłoby to pogwałceniem licencji, gdyż takie archiwum nie jest nawet częścią pliku mapy (samodzielnie ten plik nic nikomu nie da), a dla mnie byłoby w pełni wystarczające, żeby nawigację naprawić.