Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programowanie klucza Skoda Oct 02-'stary'klucz-zamiana na VW

17 Mar 2010 15:05 2304 5
  • Level 2  
    Witam,
    Chcialbym zmienic klucz w mojej skodzie z 'prostego' na ten, ktore maja VW (lamany). Dzwonilem do 2och serwisow skody, jednak w kazdym otrzymalem informacje, ze taka operacja jest nie mozliwa. Oczywiscie pilot jest osobno, bo w kluczyku jest smieszna lampka do podswietlenia stacyjki.. Bardzo by mi zalezalo na takiej zmianie, zwlaszcza, ze juz sie zaopatrzylem w kluczyk taki jak VW, ale najwyrazniej sa z tym problemy.
    Moze ktos zna sposob, gdzie i jak mozna zrobic taka operacje?

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam,
    Michal
  • Level 23  
    poszukaj raczej po serwisach dorabiajacych kluczyki. trzeba przeniesc immo lub zakodowac potem nowy klucz.
  • Level 2  
    Dziekuje za odpowiedz. Juz wygooglowalem kogos kto dorobi mi kluczyk i nawet zaprogramuje, ale co dalej? nie znam fachowej terminologii i nie blyszcze wiedza technicza, wiec nie bede sie wymadrzal, jednak wydaje mi sie, ze do poskladania wszystkiego w jedna calosc potrzebny jest jeszcze odbiornik sygnalu, czy cos w tym stylu (skoro mam kluczy osobno i pilot tez sobie jest luzem, to potrzebuje kogos kto posklada mi to w jedna calosc, znaczy w jednym, nowym kluczyku). Kto moze sie czyms takim zajac i jakie moga byc tego koszta (orientacyjenie oczywiscie)?
  • Level 23  
    czyli chcesz tez pilota przelozyc do kluczyka od VW ? pilot jest osobny, a ma byc w kluczyku tak ?

w takim ukladzie trzeba sprawdzic czy w ogole fizycznie sie tam zmiesci uklad z pilota, inaczej raczej nie da sie nic zdzialac
  • Level 2  
    tak. Tak jak napisalem teraz w kluczyku mam 'latarke' i pilot jest osobno. Zakupilem kluczyk z VW (lamany, czyli z przycikami zintegrowanymi) kwestia teraz jak to wszystko polaczyc, zeby dzialalo tak jak powinno. Znalazlem kogos, kto dorobi mi kluczyk pod ten, ktory mam z VW, zaprogramuje, jednak problem jest z pilotem i zintegrowaniem go z kluczykiem. Samochod odpali po dorobieniu kluczyka (wraz z immobilizer'em), jednak ani centralny zamek nie bedzie dzialal, ani tym bardziej alarm (taka informacje dostalem od goscia, ktory zajmie sie 'dorobieniem' kluczyka). Co w takiej sytuacji?
  • Level 23  
    powiem jeszcze raz - jesli elektronika z pilota da sie przelozyc do kluczyka vw to moze i ktos cos wykombinuje. jesli nie, to nie ma takiej fizycznej mozliwosci. pilot bedzie osobno.