Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z zasilaczem oscyloskopu TEKTRONIX 2221A

17 Mar 2010 15:06 1217 2
  • Poziom 12  
    Witam
    Proszę o pomoc w naprawie zasilacza oscyloskopu.
    Kolega przywiózł do mnie sprawny sprzęt 2221A gdy podłączyłem go u siebie do gniazdka z bolcem to wyrzuciło S-a w zabezpieczeniu gniazda sieciowego.
    W oscyloskopie uszkodzeniu uległy elementy: termistor szeregowy ograniczający prąd, tyrystor w zasilaczu impulsowym i dioda zenera w układzie przetwornicy.
    Po wymianie tych elementów oscyloskop pracuje ale tylko zasilany z gniazda bez bolca i przy uruchamianiu wyświetla błąd zasilania. Mierząc napięcia w stosunku do masy na obudowie są poprawne ale masa pierwotna zwarta jest z masą wtórną urządzenia i nie mogę dać sobie z tym rady. Po podłączeniu do gniazda z bolcem lub połączeniu mas z generatorem zasilanym z gniazda z PE zasilacz w oscyloskopie z powrotem robi zwarcie i pali termistor. Jeżeli ktoś spotkał się już z takim problemem to proszę o pomoc!

Problem w temacie a regulamin forum, proszę to poprawić!
    [_P_]
  • Poziom 12  
    Czy jeszcze aktualne? Mam 2221A z rozbitą lampą. Może zasilacz będzie sprawny.
  • Poziom 12  
    Witam
    Proszę o maila w tej sprawie to dogadamy się

Moderowany przez GKVIDEO:

Widzę że Kolega nie zamierza stosować się do wpisów moderatora , a to może skutkować ostrzeżeniem!
    Proszę poprawić temat postu! - GKVIDEO