Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WYGRZEWANIE PŁYTKI W NOKI NA CZYM TO POLEGA?

hebis 07 Sie 2004 16:32 10350 39
  • #1 07 Sie 2004 16:32
    hebis
    Poziom 19  

kTOŚ PORADZIŁ MI BYM WYGRZAŁ PŁYTKĘ W NOKI 3310 BO NIE MA ZASIĘGU ALE NIE WIEM NA CZYM TO POLEGA,CZY KTOŚ MOŻE MI TO OPISAĆ?

0 29
  • #2 07 Sie 2004 17:59
    Snap
    Poziom 21  

NAjlepiej hotem ale jestem pewnien ze go niemasz <ja tez niemam >a domowymi sposobami to : bierzesz suszarke na ciepłe powietrze i wygrzewasz całą płyte najbardziej wygrzej te najwieksze scalaki ccont,coba i td .

0
  • #3 07 Sie 2004 18:29
    paolo_b
    Poziom 13  

Zapewne telefon jest po upadku. Suszarką raczej nic nie zrobisz. Jeżeli nie masz wprawy to wydmuchasz elementy z płyty. Jak chcesz aby ten telefon jeszcze działał to idź do serwisu. Hotem wymiana PA lub switcha jest to kwestia od 5 do 15 minut w zależności od telefonu. Ale jak jesteś odważny możesz próbować suszarką :)

0
  • #4 07 Sie 2004 18:52
    hebis
    Poziom 19  

mam dwa takie tel. od 4miesiecy więc nic już nie trace :wink: dzięki za rady

0
  • #5 07 Sie 2004 22:35
    piotrek5001
    Poziom 24  

Czy w suszarce nie jest za niska temperaturka żeby roztopić cynę? Wydaje mi się za niska, w takim razie co daje takie wygrzewanie. Przecież zimnych lutów nie naprawi, chyba że się mylę.

0
  • #6 08 Sie 2004 13:08
    cloudfly
    Poziom 15  

pioszura napisał:
    Czy w suszarce nie jest za niska temperaturka żeby roztopić cynę? Wydaje mi się za niska, w takim razie co daje takie wygrzewanie. Przecież zimnych lutów nie naprawi, chyba że się mylę.

No comment ... :lol:
    A tak w ogóle, to po co kupować lutownicę, skoro można wykorzystać suszarkę? :lol: A może chodziło o suszarkę na bieliznę? :lol: Heh, pozdrawiam ...

0
  • #7 08 Sie 2004 14:45
    Snap
    Poziom 21  

cloudfly napisał:
    No comment ... :lol:
    A tak w ogóle, to po co kupować lutownicę, skoro można wykorzystać suszarkę? :lol: A może chodziło o suszarkę na bieliznę? :lol: Heh, pozdrawiam ...

Moze jest to smieszne ale nie kazdy ma Hota i nie kazdego stać zeby go kupić do amatorskich zabaw w naprawy telefonow :? a z ta suszarka to podobno sie sprawdza jak niema zasiegu :P Wystarczy poszukać starszych postow na tym forum oraz na Techtronic-u tam sie wypowiadały osoby ktore w taki sposób przywruciły swoje telefony do Życia. 8)

JAki z tego morał ?? że jednak chyba ten sposób działa :D <osobiscie nie sprawdzałem>

Pozdro..... ;)

0
  • #8 08 Sie 2004 14:57
    picador
    Poziom 33  

proponuje czym prędzej zamknąć ten temat bo jeszcz przyczyta go kilkaset osób które wezmą to na poważnie ,

a może taki palnik jak są ogrzewane hale , oczywiście na gaz lub ropę ...

każdy chodzi do pizerii no nie ?? , niech weźmie płytkę i poprosi o załadowane razem z zamówiona pizzą , aparat na 100% bedzie wygrzany :D

przy braku zasięgu nie zawsze wystarczy poprawić kulki pod BGA , częściej trzeba wstawiac nowe elementy takie jak PA, switch , cobba , hagar

wystarczy poczytać , zbrakie tygodnia by dowiedzieć 1% z tego co powinno się wiedzieć na temat zasięgu w nokiach ,

0
  • #9 08 Sie 2004 15:36
    Snap
    Poziom 21  

Moze to było głupie co napisałem z ta suszarką :oops: ale tak wyczytałem na forum i osoby znające sie chyba na zeczy sie wypowiadały <nie twierdze ze tak jest> a wiec chyba to działa . ja osobiscie nie bawie sie w wymiane elementow bo niema sprzetu potrzebnego do tego <nie stać mnie :P > jezeli wy twierdzicie ze suszarka nic sie nie zrobi to OK chciałem tylko pomoc ;)

PS."Picador " był juz kiedys na tym forum takie przypadek ze koles włozył swoją płyte głowna od nokii 3310 do piekarnika :P niestety juz wiecej chyba nie zadzwonił z tej nokii :twisted: ..

0
  • #10 08 Sie 2004 19:00
    paolo_b
    Poziom 13  

Sam kiedyś wymieniałem końcówki mocy w telefonach za pomocą suszarki :D Przyznam, że nie było to łatwe ani mądre (z kilku płyt wydmuchane elementy). A hotem idzie bez problemu i obaw o przegrzanie płyty czy wydmuchanie elementów.

SUSZARKI NIE POLECAM :!:

0
  • #11 08 Sie 2004 20:37
    hebis
    Poziom 19  

no dobra ale jak trochę nagne płyte gł. to załapuje zasięk który element jest za to odpowiedzialny?ile taki hot kosztuje?

0
  • #13 08 Sie 2004 22:51
    hebis
    Poziom 19  

okej a jakie elementy są odpowiedzialne za zasięg

0
  • #14 08 Sie 2004 23:56
    deltasystem
    Poziom 12  

widze że nastają czasy kiedy każdy chce umieć zrobić wszystko. Hehe , po to są serwisy GSM które mają odpowiedni sprzęt i są tam fachowcy od telefonów , żeby ludzie mogli do nich zanieść uszkodzony sprzęt. Jasna cholera mnie trafia jak mi gościu przynosi telefon w którym już grzebał , albo brakuje połowy elementów albo są źle zalutowane, np. cobba ustawiona o 180 stopni i przeważnie takie telefony sa nie do odratowania. Ludzie jak się na czymś nie znacie to dajcie to takim co mają o tym pojęcie!!!

0
  • #15 09 Sie 2004 07:00
    hebis
    Poziom 19  

Tak to że ty się wyuczyłeś i mogłeś się wyuczyć w tym kierunku to nieznaczy że inni też!!Ja nie miałem takiej możliwości i wszystko co wiem o elektronice to z ksiąrzek i z takiego forum.Wszystko do czego doszedłem w życiu to tylko własnymi rękoma!!!!Więc nie mów mi tu o serwisie bo byłem nie raz i sprzęt hi-fi odbierałem gorszy niż zaniosłem!Nikt ciebie nie zmusza byś dawał rady ale też ich nie zabraniaj dawać!!! :twisted:

0
  • #16 09 Sie 2004 09:10
    Robinson
    Poziom 18  

Też prowadzę serwis i właśnie jestem na etapie zakupu stacji Hot Air proszę Was o sugestie co mam kupić i na co zwrócić uwagę przy kupnie, a jakiej nie kupować. Tak na marginesie to ostatnio kobitka przyniosła mi telefon do naprawy, ale jaki ??? Oddała go sąsiadowi do naprawy, a ten że nie miał wkrętaka do śrubek z odpowiednim zakończeniem to wpadł na pomysł i całe wkręty porozwiercał wirtłem o średnicy 10mm oczywiście rozwiercając całą płytę główną uszkadzając na niej elementy. Kobieta płakała mówiąc "po co ja im to dałam do naprawy, a mówił że się na tym znaja". NIECH KAŻDY ROBI TO CO NAJLEPIEJ UMIE, a nie wszystko.

1
  • #17 09 Sie 2004 11:35
    Snap
    Poziom 21  

Robinson napisał:
    NIECH KAŻDY ROBI TO CO NAJLEPIEJ UMIE, a nie wszystko.

@Robinson i tu sie chyba mylisz ze w tych psełdo sewisach że umieją dobrze naprawiać telefony :P

tak jak to napisał "hebis" bywaja taie przypadki że telefon obdierzesz gorzej zepsuty niz zaniosłeś do serwisu :twisted: miałem taki przypadek z nokią 3310 mojego Qumpla poszedł na ryby i utopił telefon <jak sie nie trudno domyslec przestał sie włanczać > zaniusł go do psełdo serwisu w moim miescie <małe miasteczko koło wawy> i co ? telefon lezał unich ponad miesiać i nic w nim nie zrobili powiedzieli ze moze słuzyc tylko jako dawca organow :) Odebrał ten telefon od nich i pewnego dnia przyniusł go domnie ja oczywiscie wymyłem go w spirytusie i zaczołem zmieniłem baterie i zaczołem flashować o dziwo 8O telefon bez zadnego problemu zaczoł sie flashować<a miał isć na czesci :wink: > a wiec zmieniłem mu soft potem wgrałem Virgin eeprom-a ustawiłem nowy imei i porobiłem dla pewnosci resety w knok-u i co? telefon działa do tej pory ,a miał słuzyć jako dawca organow :P

A wiec nie mow ze w serwisach zrobią to najlepiej....;)

Pozdrawaim.

0
  • #18 09 Sie 2004 11:39
    niespec_gsm
    Poziom 11  

Zgadzam się, że każdy powinien robić to co umie i na czyn się zna. Jednak jak chce popsuć lub nie ma co robić to nich się bawi byle swoimi zabawkami, a nie mówi wszystkim, że umie!!!
    Co do suszarki to naprawde szczerze wątpie. Jakby suszarka osiągała taką temperaturę by topić cynę to nie chciałbym jej używać do suszenia włosów.

A wogle to najlepiej wsadzić telefonik do mikrofali!!! hihihihihihi

Pozdrawiam wszystkich!!!

0
  • #19 09 Sie 2004 20:53
    hebis
    Poziom 19  

co to jest pa i gdzie się zanajduje w 3310?

0
  • #20 09 Sie 2004 22:28
    picador
    Poziom 33  

nie zadawaj pytań tylko czytaj bo nie będziemy się cofac 5 lat ... to jest chore ... użyj opcji szukaj :idea:

czytaj , czytaj a po kilku miesiącach jak już cos bedziesz widział kup sobie sprzęt , kilka tys na początek powinno Ci wystarczyć :wink:

0
  • #21 09 Sie 2004 22:33
    hebis
    Poziom 19  

czytam i wszendzie pa itd .ale żadnego tłumaczenia opisu i zdięć.Nie moge znaleść w swoim telefonie RF3103 tylko znalazłem hagar możesz mi to wytłumaczyć

0
  • #22 09 Sie 2004 22:51
    picador
    Poziom 33  

w 3310 Pa mają różny wygląd i symbol , ale to jest ta większa kość pod najmniejszym ektanem koło włącznika , ale wcale nie jest powiedziane że masz ją uszkodzoną , trzeba uważać bo jak nie masz praktyki to przy samym podstawieniu możesz uszkodzić :wink:

0
  • #23 09 Sie 2004 22:55
    hebis
    Poziom 19  

BGY 270 philipsa?a to hagar od czego jest?

0
  • #24 09 Sie 2004 23:04
    picador
    Poziom 33  

może pociągnij sobie schemat , w serwisówce jest wszystko , tylko trzeba umieć ja czyatać ...

a co sie teraz Hagara czepiłeś :?: , czujesz że może to on :?: , jesteś z programu Usterka :?: :wink:

0
  • #25 09 Sie 2004 23:07
    hebis
    Poziom 19  

nie tylko putam do czego on służy?

0
  • #26 09 Sie 2004 23:17
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

boże....
    jeśłi płyta działa przy wygianiu to zajżał bym na (pod) COBBE. na dzień dobry sposób z papierkiem. położyć, docisnąć ekranem, właczyć. Jak działa to COBBA do przelutowania. KONIEC!

suszarka=opalarka do okien- te topia cyne...

0
  • #27 10 Sie 2004 08:30
    niespec_gsm
    Poziom 11  

Mam pytanko dotyczące cobby. Musze ją podmienić lub wygrzać, czy wie ktoś gdzie moge to tanio zrobić w Poznaniu lub ile to może maksymalnie kosztować?
    Bo szczerze mówiąc nie chce wygrzewać opalarką, ponieważ wole nie rozwalić do końca fona, a wiem, że to cobba.

0
  • #28 11 Sie 2004 22:50
    paolo_b
    Poziom 13  

Skąd wiesz, że to cobba?? Wiesz ile elementów jest odpowiedzialnych za zasięg??

0
  • #29 13 Sie 2004 09:21
    niespec_gsm
    Poziom 11  

A wiem że to cobba bo sprawdziłem przez eeprom tools.
    A o zasięgu ja nic nie mówiłem, na mojej 3310 wywala contact service.

0
  • #30 13 Sie 2004 22:44
    picador
    Poziom 33  

są dwa rodzaje obudów cobby , ta która ma zcięte boki trzeba wylutować i postawić nowe kulki , po podgrzaniu może być tylko gorzej ...

0
  Szukaj w 5mln produktów