Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna GF9800GT - rozmazuje obraz

tygrych 23 Mar 2010 23:00 5842 34
    tygrych
    Poziom 10  
    Możliwe, że to jednak grzanie się pamięci lub rzeczywiście jakaś dziwna reakcja karty na rozgrzanie. Spróbowałem ją maksymalnie schłodzić stawiając obok 12cm wentylator na wysokich obrotach. Może to nie ma związku ale gra która normalnie zwykle padała po 5-15 min działała normalnie 30 min (dłużej mi się nie chciało grać bo muszę się wyspać). Ignorowałem temperaturę bo nagrzewanie do okolic 80* wydawało mi się normalne ale wygląda na to, że obniżenie temperatury zmniejszyło jej awaryjność. Jutro przetestuję inne gry i dam znać. Mimo wszystko fabryczne chłodzenie powinno być wystarczające żeby karta działała sprawnie w końcu temperatura w pokoju gdzie jest komputer nie przekracza 25* :|

technohunter napisał:
    Spróbuj pobrać najnowsze sterownik od nv 197.13 i zobaczymy.
    Jak posiada karta gwarancja to wyślij na serwis,bo sam tego nie zrobisz.

Tak mam gwarancję, minął może tydzień od kupna. Obyś się jednak mylił z tymi lutami.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
    TaiPan
    Poziom 12  
    A czy twoja karta posiada chłodzenie pamięci (radiatory lub coś w tym stylu) ?

Miałem problem z Gf9600 coś tam GT chyba , testy 3dMark wszystkie pozytywne , gierki niektóre ile bym nie chciał grać , ale z niektórymi grami był problem (nie wszystkie programy/gry używają wszystkich pamięci). U mnie jedna z nich przegrzewała się i to była przyczyna. Ja zawsze mam otworzoną obudowę .Na pamięciach było chłodzenie(troszkę marne,ale było) , a mimo wszystko się grzały.
    Program do sprawdzania pokazał ci jakieś błędy , wiec nie działa to chyba jak powinno , zresztą sprawdzę swoja kartę tym i napisze co i jak u mnie.

Widzę , że już prawie osiwiałeś . A mogłeś skończyć to dużo wcześniej . Weż kartę graficzna i wepnij ją do innego sprzęta(np:do kolegi od Radeona) i zagraj w grę , która u ciebie się psuje .

Zobaczysz efekt . Jak będzie dobrze to zasilacz masz za mały ( jak już ci pisałem ).

Następna sprawa to taka , że jezeli kupiłeś sprzęt płytę główną i kartę grafiki u jednego sprzedawcy , to nawet momentu bym się nie zastanawiał i zaniósł go z reklamacją .

Oni mają lepsze pole do popisu , bo chociażby wsadzą zasilacz większy , lepszej firmy do sprawdzenia .

Jak test karty na innym komputerze wyjdzie pozytywnie , to na 100% winę ponosi płyta główna . Może ona działać dobrze , ale nie do końca pozytywnie obsługuje PCI-Expres .

Możesz jeszcze sprawdzić przerwania , czy czasem nie siedzi na twojej karcie jakieś inne urządzenie .
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
    tygrych
    Poziom 10  
    Może na weekendzie wezmę kartę do qmpla ale na razie wszystko o dziwo działa. Firmowy radiator Gainwarda jest taki, że obejmuje jedynie część pamięci a kilka układów nie dotyka aluminium i są tylko owiewane powietrzem z wentylatora (i to tym ogrzanym, tóre już przeszło między finami). Odkąd postawiłem obok karty ten 12 cm wentyl nie miałem żadnej zawieszki ani błędu tekstur (na razie 2 dni spokoju) Teraz montuję chłodzenie w bocznej ścianie obudowy, żeby cały czas był przewiew. Rozważam też zakup jakiegoś lepszego coolera np. AC Accelero no ale żal mi tych 100 zł - dokładając tyle miałbym lepsza kartę może z lepszym chłodzeniem firmowym.
    technohunter
    Poziom 18  
    Przetestuj jeszcze raz tam tylko u kolegi programami:
    CINEBENCH 11.529,
    FurMark 1.8.0,
    OCCTPT,
    VideoCardStabilityTest,
    vmt,
    Zmierz temperaturę programami Hardware Monitora GPU-Z, RivaTuner
    zrób zdjęcia podaj na forum.
    TaiPan
    Poziom 12  
    Tego własnie się musimy nauczyć ! Że jak kupijesz kartę graficzną , to już z bardzo dobrym chłodzeniem !! Bo różnica jest może 100 paru złotych , a wszystko jest w jak najlepszym porządku !

UWAGA !

Zanim pomyślisz o zmianie chłodzenia na karcie , sprawdź czy nie ma gdzieś stickera (taka mała naklejka , plomba gwarancyjna ) .Zerwanie tego równa się z utratą wszelkich praw gwarancyjnych . Jeżeli nie ma plomby , to zachowaj to stare chłodzenie z oryginalnymi śrubkami i wszystkim co zdemontujesz . Bo np: zepsuje ci się ta karta , to warunkiem jest oddać ja tak jak ją otrzymałeś ! W pudełku z płytą cd , przelotki itd... wsJo (ja miałem problem przez jedną malutką nakrętkę którą zgubiłem i dałem zastępczą ) .