Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak mocy Renault megane 1.5 dci

Jarmulex 17 Mar 2010 16:36 27251 13
    Jarmulex
    Level 2  
    Mam problem z mocą w moim samochodzie. Ma słabe przyspieszenie, ciężko go rozbujać. Wtryski zostały zregenerowane, turbina również. Wszystkie filtry powymieniane, układ dolotowy sprawdzony, zawór egr działa sprawnie. Nawet został wycięty katalizator (był nieźle zasyfiony). P tych wszystkich zabiegach jest bez zmian, cały czas samochód jest zamulony, już nie wiem co mam robić może ma ktoś jakieś pomysły?
    autoas
    Level 42  
    Jedź do fachowca co ma clipa
    Jarmulex
    Level 2  
    Byłem w dwóch autoryzowanych serwisach renault w jednym mi powiedzieli brak ciśnienia doładowania, a w drugim stwierdzili ze rura od intercoolera do turbiny jest pęknięta i to jest przyczyną, rura została wymieniona, samochód zachowuje się bez zmian.
    User removed account
    User removed account  
    Jarmulex
    Level 2  
    W ASO podpinali pod tester powiedzieli ze jest 40% spadek mocy, i przyczyną jest rura od intercoolera i to zostało wymienione. Podłączany był pod 4 rożne komputery u rożnych fachowców żaden nie wykrywa błędów. Na desce rozdzielczej nic się nie świeci.
    User removed account
    User removed account  
    przemek1982-25
    Level 19  
    ja bym postawil na wtryski zasada jest jedna przy tych wtryskach przy montazu nie zakladam kostek na nie krecimy silnikiem zeby nabily cisnienia podlaczamy kostki i powinien odpaLIC OD strzala te wtryski sa tak delikatne ze przez moment niedostana paliwa i sie zacieraja
    Jarmulex
    Level 2  
    Jeśli chodzi o kopcenie to sprawdzałem na postoju, nic nie kopci.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    trans-serwis
    Level 39  
    Kolego owik nie doceniasz możliwości elektrody?
    User removed account
    User removed account  
    autoas
    Level 42  
    Przecież tu co drugi post w stylu: "byłem wszędzie komputer nic nie pokazuje pomóżcie!!!!!" koniec cytatu
    A wiekszość to HDI, dCi, CDI,TDI....
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    autoas wrote:
    Przecież tu co drugi post w stylu: "byłem wszędzie komputer nic nie pokazuje pomóżcie!!!!!" koniec cytatu
    A wiekszość to HDI, dCi, CDI,TDI....

Bo większość "diagnostów" patrzy wyłącznie w DTC - nie ma błędów? Jest dobrze. Trzeba wiedzieć czego i gdzie szukać, a o to u domorosłych szpeców z "fejsami" z Allegro trudno, tym bardziej w przypadku aut francuskich. Zamykam wątek - autor nic nie zwojuje, nawet z pomocą forum.