Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej

17 Mar 2010 17:22 1336 1
  • Poziom 9  
    Witam.W tym roku kończę gimnazjum i prosiłbym o pomoc w wyborze szkoły średniej.Interesuję się elektroniką/mechatroniką.Ostatnio bawię się trochę mikrokontrolerami.W przyszłości chciałbym pójść na AiR na AGH.

Uczę się całkiem nieźle.Z matematyki i fizyki mam 5 (gdyby mi się bardziej chciało mogłoby być i wyżej).Na koniec roku pasek powinien być.Egzaminy też nieźle - łącznie punktów będę miał 160-170.

I tu moje pytanie: Czy lepiej będzie dla mnie pójść do dobrego ogólniaka do klasy mat-fiz-inf i truć się biologią,WoS-em,historią itd. czy też pójść do technikum mechatronicznego (takie by mi najbardziej pasowało) do którego dostać może się praktycznie każdy i umieć przedmioty zawodowe ale za to (chyba) trochę gorzej napisać maturę i gorzej umieć matematykę?

Dodam jeszcze ,że z tego co słyszałem na AGH na pierwszym roku odpadają ci, którzy nie radzą sobie z matematyką.Więc co lepiej będzie wybrać i ewentualnie jakie technikum z mechatroniką polecalibyście w Krakowie (mieszkam 30 km
    od Krk)? Bo jedyne jakie znam to Technikum z Zespołu Szkół Zawodowych HTS S.A
    z liczbą punktów ostatniego przyjętego:63 ;/.
  • Poziom 26  
    Witam
    Z doświadczenia wiem, że nie jest regułą to że w technikum matematyka jest uczona gorzej niż w liceum. W moim technikum elektronicznym mieliśmy tematy z matematyki wykładane na tym samym poziomie co w liceum, natomias z racji tego że do niektórych przedmiotów zawodowych potrzebna była "wyższa" matematyka (liczby urojone, całki, przekształcenia Laplacea itd) to na matematyce wałkowane było i to, co zaowocowało właśnie na studiach, gdzie raczej słaby z matmy uczeń po moim technikum miał i tak łatwiej na matmie niż dobry koleś po liceum (matma na studiach to były głównie właśnie całki itp). Może teraz to się trochę zmieniło, ale generalnie nie ulegaj stereotypom... Zawsze możesz się wypytać tych co się w wybranym technikum uczą jak wygląda tam matma...