Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja na karte i TPSA GRYZĄ SIĘ

17 Mar 2010 18:07 4032 9
  • Poziom 2  
    Witam, piszę pierwszy raz. Mam taki problem:
    miałem najpierw livebox i właśnie z tego mam telewizję podpiętą pod nowy talerz i najnormalniejszy konwerter. Za jakiś czas, została zakupiona telewizja na kartę. Próbowałem podłączyć dekoder TPSA przez dekoder "telewizja na kartę", ponieważ posiada takie gniazdko, spróbowałem, ale działał tylko wtedy, kiedy ten pierwszy jest włączony. To dokupiłem konwerter podwójny, ok działa, ale TPSA strasznie się tnie, pilot można powiedzieć nawet, że nie działa. Myślałem że to wina konwertera, więc wymieniłem w sklepie na inny (producent inny), ale tak samo się dzieje. Czy ktoś mi pomoże jak to mam zrobić? może się da to podłączyć 2 konwertery na jednym talerzu. Dzięki wielkie z góry .:cry:
    to co pisało na twinie

TRIAX type TTW 004
    Input Frequency : 10,7-12,75 GHz
    Noise Figure :0,3 dB
  • Poziom 23  
    Jeśli masz konwerter typu twin to znaczy, że jest ok. Twój problem na pewno tkwi w ustawieniu tego konwertera (spróbuj go delikatnie obrócić ), albo zobacz czy masz dokładnie zarobione końcówki "F" na kablu przy konwerterze. Jeśli ci tnie obraz to zamień je miejscami i będziesz wiedział co jest.
  • Warunkowo odblokowany
    Kolego co ci się tnie pilot, dekoder czy programy?
    Napisz coś normalnego.
    Ustaw poprawnie antenę i wymień dekoder TPS-y!
  • Poziom 2  
    Tnie się pilot z dekodera TPSA. Dekodery działają bez zarzutu, ale tylko wtedy, kiedy jest 1 dekoder podłączony TPSA, lub ten drugi.
  • Warunkowo odblokowany
    Możesz opisać jak to się "tnie" pilot?
    Piłą, nożem a może gilotyną?
    Dekodera TPSA nie widziałem tylko Samsunga a do TNK jest ich trochę.
    Tak że z tego bezsensownego opisu wynika uszkodzenie konwertera lub któregoś z dekoderów.
  • Poziom 14  
    Dekoder tpsa (czyli sdh-85) faktycznie miewa dziwne problemy z reakcją na pilota. Nie wiem czy to wina oprogramowania czy jakaś sprzętowa usterka ale 'zwiechy' pilota zdarzają się np. gdy w tv zmienię (wystarczy na chwilkę) źródło obrazu na inne (na recorder czy air-tv). Po powrocie do odtwarzania z dekodera okazuje się, że dekoder nie reaguje na sygnał z pilota - reaguje natomiast nadal na przyciski na dekoderze! Po jakimś(?) czasie wszystko wraca do normy, albo nie wraca.
    Wiem, brzmi to jak czarna magia, ale takie sa fakty. Może, gdy podpięty jest drugi dekoder to też jakoś zakłóca działanie tego wspaniałego sdh-85?
  • Warunkowo odblokowany
    A z jakiego TV korzystasz przy tym wynalazku TPS-y?
  • Poziom 14  
    Mój tv to lcd Sony KDL-coś tam... połączenie z dekoderem przez hdmi
  • Warunkowo odblokowany
    Odsuń dekoder od TV.
    Może zakłócać odbiornik podczerwieni.
  • Poziom 14  
    Dekoder stoi 1m pod telewizorem i nie mam możliwości większego odsunięcia.
    Ale dzięki za pomysł - poeksperymentuję z bez-pilotowym przestawianiem źródła na tv i dam znać, czy to podczerwień...