Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Grande Punto czy Skoda Fabia?

17 Mar 2010 18:52 6318 13
  • Level 18  
    Mam pytanie gdyż moi rodzice chcą kupić nowy samochód. Jeden to Fiat Grande Punto Estiva Blue&Me z silnikiem benzynowym 1.4 77KM , drugi to Skoda Fabia Classic z silnikiem benzynowym 1.4 85KM. I stąd moje pytanie który lepiej wybrać z tych dwóch?? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 35  
    Może Fabia nie wygląda tak efektownie stylistycznie jak ten Fiat ale moim zdaniem jest dużo bardziej niezawodnym samochodem. W końcu to VW Polo w innej skórze.
  • Level 11  
    W wyborze powinna też pomóc kasa. Z teog co napisałeś to fiat jest w droższej wersji a fabia raczej w tańszej. Jeden i drugi ma dobr notowania fabia może jest troszkę mniej awaryjna i lepiej trzyma cene
  • Level 15  
    Ja też wybrałbym Fabie

Dodano po 2 [minuty]:

Ale poczekałbym do kwietnia,bo wtedy w salonach pojawi się Fabia po FL .
  • Level 28  
    Z wymieninych też wybrał bym Fabię, ale tak ogólnie to wolał bym coś zupełnie innego.
  • Moderator
    Samochody porównywalne. Spojrzałbym także na wyposażenie.
  • Moderator of Cars
    ...a może warto poczekać i załapać się na "noc cudów FIATA", bo chyba w tej kwestii nic się nie zmieniło i będzie jak co roku. Tylko jedno ale 77KM to trochę mało na Grande Punto - jeździłem - daje radę ten silnik, ale przydało by się parę KM więcej.
  • Level 15  
    a nie lepiej w tych samych pieniądzach kupic jakiegos niemca 4 latka naprzykład
    i tak dłuzej wytrzyma
  • Level 28  
    Na pewno lepiej ale są ludzie którym nie wytłumaczysz.. ma być nowe i już..
  • Moderator of Cars
    Nie będzie to wprost odpowiedź na pytanie ale...

Masz do wyboru trzy auta w tej samej cenie:
    - Skoda Fabia - wersja "full wypas"
    - Seat Ibiza - wersja dobrze wyposażona ale bez bajerów
    - VW Polo - totalny golas

Co wybierzesz... ja wiem - jasne - Polo, w końcu co "Niemiec" to "Niemiec". Pozostaje tylko kwestia taka, że to dokładnie to samo auto, pod trzema różnymi markami. Na prawdę nie wiem co ludzie widzą w tych "Niemcach".

Oczywiście - jeśli Cię stać kupujesz nowe... tylko jeśli Cię stać to nie zadajesz takich pytań tylko idziesz do salonu i kupujesz.

I jeszcze jedno - niech każdy kupuje taki samochód jaki jest mu potrzebny - nie każdy potrzebuje kombi w dieslu... a w kwestii luksusu - skoro używane to może proponujcie np. RR Silvershadow - 40 letnie egzemplarze wcale drogie nie są... a komfort i prestiż zostawia daleko w tyle powiedzmy A6 ;)
  • Level 18  
    Moi rodzice nie lubią niemców wolą już szwedzkie auta i kupili sobie 6 letnie volvo S80 z silnikiem 2,4D5. Temat uważam za zamknięty.
  • Level 28  
    Też nie lubię niemców dlatego myślę, że volvo to bardzo dobry wybór.
  • Level 34  
    Volvo z tym silnikiem to znakomity wybor. Niech sie niemce ucza jak robic jednostki napedowe. Ciagnie od samego dolu do samej gory i fajnie brzmi.