Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wieża Aiwa NSX-SZ52

kermitp 07 Aug 2004 18:20 6133 16
    kermitp
    Level 13  
    MAM PROBLEM Z ODCZYTEM PŁYT. WIEŻA PŁYTY PRZYJMÓJE LASER PRÓBUJE CZYTAĆ I NIC. CHCIAŁEM PODMIENIĆ LASER O NUMERACH KSM880CAB ALE NIE MOGĘ GO NIGDZIE ZNALEŹĆ GDZIE GO KUPIĆ ALBO CO MOŻNA INNEGO TAM WŁOŻYĆ. DZIĘKI SERDECZNE POZDRAWIAM.
    manyzg
    Level 20  
    sprobuj wyczyscic laser izopropanolem.moze pomoze to czyszczenie.Wymiane pozostaw na sam koniec.Jak czyszczenie nie da rezultatu to sprobuj lekko przestawic potencjometr na laserze.Taka kolejnosc byla pisana wielokrotnie na forum.
    Powodzenia
    Telo
    Service technician RTV
    Kup cały mechanizm z silniczkami i z czytnikiem KSS213C i zamontuj wyjdzie taniej niż kupno tego KSM,tylko uwaga przy montowaniu gumowych amortyzatotów nie pomyl kolorów, bo nie będzie działać poprawnie.Powodzenia
    kermitp
    Level 13  
    DZIĘKI CZYSZCZENIE NIE DAŁO REZULTATU PRUBA REGULACJI TEŻ WIĘC POZOSTAJE MI TYLKO WYMIANA. DZIĘKI ZA POMOC
    kermitp
    Level 13  
    kupiłem tego kss213c założyłem i nic kreci ale płyty nie znajduje i co dalej ztym zrobić? poradzcie coś.
    Telo
    Service technician RTV
    Usunołeś zabezpieczenie?
    serwis_sat
    Level 20  
    Po pierwsze to:KSS 213 NIE JEST ODPOWIEDNIKIEM KSM 880CAB i nie dziwię się ,że nie działa.
    Po drugie to:stawiałbym na elektronikę,bo mialem już kilkanaście podobnych przypadków.
    kermitp
    Level 13  
    Zabezpieczenia nie usunołem nawet nie wiem gdzie szukać. A jeśli chodzi o elektronikę to co najczęściej siada w aiwach? od czego zacząć szukanie?
    serwis_sat
    Level 20  
    Ja bym zaczął od instrukcji serwisowej.
    Telo
    Service technician RTV
    Ten czytnik nie jest odpowiednikiem ale po wstawieniu całego mechanizmu musi działać zabezpieczenie jest na czytniku dwie krople cyny należy odessać odsysaczem.
    kermitp
    Level 13  
    telo zadziałało ! jesteś geniusz (albo miałeś taki sam proble co ja) w każdym razie chodzi ale to nie koniec moich kłopotów z tą wieżą uparta jest. Kompakt czyta ale głos ma strasznie dużo basów nie pomogły zmiany ustawień korektora zarówno z kasety jak i z kompaktu idą strazsne basy.
    serwis_sat
    Level 20  
    Zbyt szybko sie cieszysz.Będziesz miał problemy z tym czytnikiem.
    rae0113
    Service technician RTV
    wstawiałem już kompletny mechanizm KSS213 za KSM880 i nie było problemów.Co ciekawsze miałem na stole dwie identyczne wieże i w jednej był KSM a w drugiej KHM.Wniosek z tego taki-co mieli akurat pod ręką to wstawiali.Nie wiem czy wiąże się to z jakimiś zmianami np. w układzie serva,ale robiłem to dla osoby która eksploatuje dość ostro wieżę od 3 miesięcy i żadnych kłopotów
    Telo
    Service technician RTV
    Potwierdzam robiłem tą zamianę wielokrotnie i zawsze działało perfekcyjnie ,nie pisał bym o zamianie jak bym nie miał pewnośći ,że to działa,po co narażać kolegę na dodatkowe wydatki,a tak za małe pieniądze ma sprawną wieżę.
    artek55
    Level 2  
    Potrzebuje pilota do wieży AIWA CX-NSZ52EZ nigdzie nie moge zdobyć a ta wiezyczka jest wypaśna;)