Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vorwerk Thermomix TM21 nie działa czujnik temperatury

Spiritt 17 Mar 2010 20:12 5969 1
    Spiritt
    Level 10  
    W urządzeniu Vorwerk Thermomix TM21, który przestał działać prawidłowo podczas włączenia obrotów silnika, wyświetlał się błąd na wyświetlaczu w postaci "[3]", czyli błąd nr 3. Jak się okazało przyczyną był zepsuty czujnik temperatury - dokłandniej ucięty kabel dochodzący do niego. Natomiast dla zwartego kabelka od czujnika temperatury wyświetlany był błąd w postaci "[2]", czyli błąd nr 2.

W serwisie powiedziano mi, iż naprawa wyniosłaby 130 zł, natomiast sam zakup czujnika to kwota rzędu 50 zł. Postaram się dowiedzieć jeszcze co to za czujnik (wychodzę z założenia że to termistor) dokładnie i wydać na niego kilka zł, a nie jak zażyczono sobie w serwisie. Trudno go wydostać gdyż jest upchany w małej obudowie i zalany silikonem. Jak będą postępy to napisze co to jest dokładnie chyba że ktoś z forumowiczów wie i się tym podzieli:).

U mnie w domu w sumie nic się w nim nie podgrzewa na gorąco, więc chwilowo zamiast czujnika temperatury wrzuciłem w jego miejsce rezystor i śmiga OK, tyle że bez ustawiania temperatury.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    spidere51
    Level 1  
    Witam. Gdyby ktos potrzebował, posiadam cześci z uzywanego thermomixa TM21. Służe takze pomoca ;)