Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zdjąć tapicerkę drzwi w Corsa C ?

07 Sie 2004 18:54 15275 9
  • Poziom 12  
    Witam!

Chcę sobie założyć centralny zamek w swojej Corsie. Proszę o poradę, w jaki sposób zdemontować tapicerkę drzwi, tak aby jej nie uszkodzić. Chodzi mi głównie o sposób jej zamocowania w górnej części przy szybie.
    Proszę również o poradę którędy poprowadzić kable od tylnich drzwi.
    Dziękuję i pozdrawiam

/Marcin
  • Poziom 15  
    Nie rozbierałem tapicerki w corsie, ale prawdopodobnie jak w większości samochodów trzeba najpierw odchylić dolną część i wysunąć w górę przy szybie. Sprawdź dokładnie czy znalazłeś wszystkie zaślepki, pod którymi mogą być śruby(klamka, rączka do zamykania, schowek) obeirzyj dokładnie także od dołu. Prawdopodobnie jest mocowana na plastikowe zatrzaski, podważ śrubokrętem(delikatnie, ale stanowczo od któregoś tapicerki) i zobacz jak jest mocowane. Trudno przy tym nie połamać jakiegoś zatrzasku, ale jest to możliwe.
  • Poziom 15  
    errata: podważ śrubokrętem od któregoś rogu
  • Poziom 12  
    Wszystkie śruby i plastikowe zatrzaski odpiołem, ale nie mogę wysunąć przy szybie. Tam są metalowe klamry. Prawdopodobnie tak jak mówisz to sie wysuwa do góry, tylko w takim razie bardzo mocno.
    Dziekuję i pozdrawiam
    /M
  • Poziom 15  
    najprawdopodobniej się wysuwa do góry, nieraz jest odchylane na bok(tapicerka dzielona), ale i tak trzeba się z tym troszkę posiłować- stanowczo, ale z wyczuciem :roll: :)
  • Poziom 9  
    witam podepne sie pod temat;
    Jak ściągnąć korbkę od szyby? W książce piszą że trzeba wysunąć taki drut co jest zabezpieczeniem. Ale nie ma szans tego zrobić nie ma miejsca i takich cieńkich śrubokrętów. Ciągnąć ją na chama? nie chce nic połamać.:|
  • Poziom 19  
    Musisz przygotować kawałek szmatki, taki brzeg grubiej przeszyty o szerokości ok 2 cm i zwinąć go w wałeczek i długości 10-20cm. Teraz musisz wcisnąć tapicerkę na około korbki razem z ruchomym pierścieniem z pod którego zobaczysz spinkę z drutu. Gdy tapicerka będzie wciśnięta (przy da się ktoś do pomocy jak nie masz wprawy) owiń szmatkę na około ośki gdzie jest ta klamra i pociągnij w jedną stronę. Szmatka zahaczy się o końcówkę klamry i wyciągnie Ci ją ładnie na zewnątrz. Pilnuj jej aby Ci nie wyskoczyła bo ona to potrafi :-)
  • Poziom 9  
    Logi napisał:
    Musisz przygotować kawałek szmatki, taki brzeg grubiej przeszyty o szerokości ok 2 cm i zwinąć go w wałeczek i długości 10-20cm. Teraz musisz wcisnąć tapicerkę na około korbki razem z ruchomym pierścieniem z pod którego zobaczysz spinkę z drutu. Gdy tapicerka będzie wciśnięta (przy da się ktoś do pomocy jak nie masz wprawy) owiń szmatkę na około ośki gdzie jest ta klamra i pociągnij w jedną stronę. Szmatka zahaczy się o końcówkę klamry i wyciągnie Ci ją ładnie na zewnątrz. Pilnuj jej aby Ci nie wyskoczyła bo ona to potrafi :-)

tzn zachaczyć tą szmatkę za koniec tej spinki i próbować ją rozgiąć?
  • Użytkownik usunął konto