Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router TP Link TL-WR543G z UPC

marta_z8 17 Mar 2010 21:33 9065 4
    marta_z8
    Level 2  
    Witam,
    Mam problem z konfiguracja routera TP Link TL-WR543G. Mam internet z UPC, modem Motorolii, podlaczam do niego router, a do routera komputer. Probowalam skonfigurowac uzywajac Dynamic IP, Static IP oraz PPPoE, w zadnym wypadku nie moglam sie podlaczyc z internetem. Tak jakby router blokowal dostep interentu do komputera, Swiatla na routerze wskazuja na to ze dostaje sygnal z modemu poprawnie, bardzo prosilabym o pomoc,

Dziekuje
    Karolo MPower
    Level 30  
    Jeżeli internet chodzi poprawnie na jednym komputerze poprzez seryjną motorole, to po podłaczeniu wtyczki RJ45 z motki do TPlinka od razu na pc powinien pojawić sie sygnał i powinno chodzić. Spróbuj zresetować router i podłaczyc pod motorole i do pc. Zobacz czy masz włączoną karte sieciową w PC ( jak idzie kablem ) bądź dobrze ustawione opcje wifi jak bezprzewodowo.

Opisz czy problem występuje na kompie podłączonym radiowo czy przewodowo z routerem.

Router ma sens tylko wtedy gdy chcesz uzywać go jako podziału łącza na wiecej niż 1 pc. Jezeli nie masz takiej potrzeby to sam modem motoroli podłacz prosto do neta.

Co ustawien, masz mieć dynamic IP oraz obtain dns automatically.
    witux
    VIP Meritorious for electroda.pl
    marta_z8 , zmień tryb pracy urządzenia z AP Client Router na AP Router.
    marta_z8
    Level 2  
    Dziekuje za odpowiedzi.
    Router potrzebny mi jest do rozdzialu internetu na komputer oraz na telefon internetowy skype, ktory bezposrednio podlaczam do routera.
    Podlaczam komputer kablem RJ45 do portu LAN w routerze, motorole podlaczam do porty WAN. Lampki pala sie na routerze ze jest sygnal.
    Probowalam resetowac router na wszystkie mozliwe sposoby oraz uzywajac opcji AP Router.
    Czy moglby sprecyzowac gdzie mam sprawdzic te ustawienia IP i DNS?

Dziekuje bardzo za pomoc
    witux
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Wklej lub napisz co pokazuje /start/uruchom/cmd wpisując ipconfig /all . Interesuje nas interfejs sieciowy który łączy się z routerem. Napisz nam jaki masz system operacyjny.

Dodano po 3 [minuty]:

W przypadku Win XP - trzeci obrazek pokazuje gdzie wpisać DNS'y - TUTAJ

W przypadku Win Vista również trzeci - TUTAJ