Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo N100 - brak dostępu do recovery po instalacji Win 7

17 Mar 2010 21:38 3148 3
  • Poziom 34  
    Witam!

Otóż mam taki problem z laptopem Lenovo 3000 N100. Zakupiłem go z preinstalowanym XP, sticker na spodzie, partycja recovery. Niestety nie chciał przywrócić czystego systemu (recovery wyrzucało brak jakiegoś pliku), ale i tak dostępna była kopia działającego już systemu, więc na jedno wychodzi.

W każdym razie - zainstalowałem Windows 7 x64 - i od tego czasu do trybu odzyskiwania po prostu nie mogę się dostać - po wybraniu odpowiedniej kombinacji klawiszy zwyczajnie odpala Windows 7. Na partycjach pozostały pliki od trybu odzyskiwania - nie formatowałem pierwszej (systemowej) partycji, a zwyczajnie zainstalowałem 7 obok, niestety później wykasowałem katalogi systemowe WinXP, więc nie mogę go uruchomić aby przejść do odzyskiwania.

Co w tym momencie mogę poczynić? Jest jakaś opcja aby np odpalić coś w rodzaju WinPE z płyty, które przywróciło by kopię zapisaną na dysku?

[edit]
    Mam wrażenie, albo na dysku nie ma partycji recovery - na drugiej partycji znajdują się wszelkie pliki od lenovo i backup wszystkiego (30gb) w znanym tylko im formacie, jednak oddzielnej partycji z systemem Seven nie widzi. Mimo to dało się wejść w tryb recovery - przywracałem raz system do tej 30gb kopii.
  • Poziom 26  
    Troszkę nie rozumiem co masz i co chcesz zrobić. Przeczytaj może ten temat : https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1488659&highlight=recovery&sid=
    Zobacz narzędziem do partycjonowania czy masz partycję IBM rescue. Jeśli nie działa tylko obsługa przycisku to dyskietka z Lenovo do naprawy mbr i powinno działać.
    Jak byś miał płytki z recovery zrobione to po włożeniu pierwszej z nich odpala się program do recovery z dostępem do hdd ( jest to modyfikacja płyty awaryjnej z norton system utilities) i tam masz opcję przywrócenia systemu z backupu lub do stanu fabrycznego. Domyślam się, że nie masz płytki.
  • Poziom 34  
    Partycji Recovery jako takiej nie ma. Na drugiej partycji znajduje się masa programów od IBMa, a na pierwszej cały ukryty folder z prebootem i programem od obsługi trybu recovery (niestety spod 7 x64 nie chce się uruchomić).

Po jego uruchomieniu działało przywrócenie z kopii zapasowej - niby nic, ale zawsze można po tym wyczyścić system i wykonać nową kopię.

Skrót F11 działał dopóki na dysku był XP, po instalacji Win7 przestał.
  • Poziom 26  
    Generazlizując: nie masz partycji recovery a tylko punkt przywracania systemu zrobiony za pomocą Lenovo Care? Nie wiem jaką miałeś wersję programu do odzyskiwania systemu ale chyba 3 ( taka była pod win xp). Pod win vista i 7 jest recovery w wersji 4. Obrazy systemów zrobione w różbnych wersjach chyba nie były kompatybilne. Możesz kombinować z próbą przywrócenia obsługi Lenovo care z dyskietki jak już pisałem w innych postach. Oczywiście przed próbą przywrócenia MBR musiałbyś zabezpieczyć wszystkie dane.