Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kierownica przez USB

gutek18 07 Aug 2004 20:32 3765 4
 • #1
  gutek18
  Level 11  
  Mam problez z kierownicą kturą podłączam przz port USB jak podłącze to wyskakuje kounikat że jedno z użądzeń USB podłączonych do tego komputera ma awerję i system nie może go rozpoznać!!!!:(
  I nie wiem co z tym zrobić kierownica wwygląda na sprawną kontrolki sie świeca w środku wszystkow ygląda też dość dobrze czyli nic niej wygląda na przepalone ani nic nie jest urwane czy taż odłączone i co teraz mam z tym zrobić prosze o rade w czym moze tkwić problem ???????????????????
  z góry dzięki!!
 • #2
  piotrg85
  Level 12  
  Witam, mam podobny problem, ale może zacznę od początku.
  Mam "kierownicę rajdową RW - 2213 Racing Wheel" pod USB; firma "Apollo multimedia ". Została parę dni temu kupiona w sklepie.
  Pierwsza instalacja przebiegała bezproblemowo, tzn. wykryło nowe urządzenie, zainstalowałem sterowniki, tym samym w "Panelu Sterowania" -> "Kontrolery gier" pojawił się kontroler odpowiedzialny za tą kierownicę, no i we właściwościach tego kontrolera można było przeprowadzić kalibrację, test przycisków itp. W grach typu NFS funkcjonowała prawidłowo.
  Następnego dnia, czyli po ponownym uruchomieniu komp. , stwierdzam, że z kierownicą jest coś nie tak ( albo ze WinXP). Otóż, w "Kontrolery gier" okno jest puste !!! Kontroler gdzieś zniknął, a przecież nikt go nie deinstalował! Próbując ponownie zainstalować sterowniki wyświetla mniej więcej pytanie "reinstall or uninstall " Oznacza, to że gdzieś ten kontroler musi być, tylko nie jest widoczny w "Kontrolery gier".
  Co więcej, po wyciągnięciu i ponownym podłączeniu kierownicy do USB system zgłasza "awarie sprzętu i że nie może go rozpoznać"
  W "Menadżer urządzeń" widnieje jako nieznane urządzenie. Nie mogę także ręcznie aktualizować sterownika, bo na płycie jest tylko jeden plik "setup.exe"
  Czy jest to wina systemu ( WinXP) czy kierownicy ? Jak rozwiązać ten problem ??

  Proszę o pomoc. Z góry dzięki
 • #3
  tronic1
  IT specialist
  To raczej wina kierownicy.Masz w danych technicznych ile pobiera prądu ? Zmierz miernikiem napiecie z portu USB.Sprawdź w menadżerze urządzeń we właściwosciach tego portu co pisze na temat prądu,jakie ograniczanie.Plik setup.exe zmień jego rozszerzenie na .zip lub ,rar i rozpakuj,bedziesz miał dostep do sterowników.
 • #4
  piotrg85
  Level 12  
  W instrukcji nie ma żadnych danych technicznych. Jest tylko jak zinstalować sprzęt i opis funkcji każdego z przycisków :? Napięcia nie mierzyłem miernikiem. Uważam, że jest dobry ( "myszka" przynajmniej nie "narzeka" :wink: ) Podłączałem także kierownicę pod inne porty, jednak to nic nie dało.
  ---->W załączniku przesyłam " Print Screen'a" z właściwości tego portu.

  Acha, mam jeszcze jedno pytanie, czy dopiero po podłączeniu kierownicy do USB (tzn. po jej wykryciu) ma się pojawić się w "Kontrolery gier" ten kontroler czy ma on tam być widoczny cały czas ? Może pytanie głupie, ale jak do tej pory nie miałem wogóle styczności z takimi "zabawkami" :)

  Pozdrawiam
 • #5
  tronic1
  IT specialist
  Ja mam joya na USB i wpis mam cały czas.Jak nie podłączony to pisze że niepodłączony.Z kierownicą powinno byc tak samo.Jakaś lipa z tą kierownicą.Podłączona nawet bez driverów powinna być widoczna w kontrolerach gier.Ja mam joya Saiteka i jest bardziej rozbudowany jak kierownica i działa bez driverów.Jak masz możliwość to podłącz kierownicę do innego kompa.Jeśli będzie to samo to oddaj na gwarancję.