Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI C5900 jak zresetować bęben

17 Mar 2010 23:58 6334 13
  • Poziom 2  
    Wyświetla mi się komunikat wymień bęben x. słyszałem, że można to zresetować.
    Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dokładnie jak to zrobić.:?:
    Bardzo proszę o pomoc.
  • PCBway
  • Poziom 20  
    przyłączam się do pytania a przy okazji pojawia się błąd :

540: yellow toner sensor error

może ktoś coś poradzi?
  • Poziom 20  
    Witam generalnie są dwa sposoby resetu tej oki w zależności od wgranego softu:

1. Turn machine on while pushing and holding the TWO up/down menu buttons at same time.
    2. Menu window will show "OKI USER"
    3. Scroll to " Engine Dialog Mode" is indicated. Push Enter button.
    4. "Diagnostic Mode xx.xx.xx S-Mode is indicated.
    5. Scroll to "NV-Ram initial" is indicated. Push ENTER.
    6. Window shows "NV-Ram- Initial Table 1".
    7. Push ONLINE and ENTER Buttons simultaneously and HOLD for 10 seconds after you see "Executing Reset" appear in menu window.
    8. Restart printer.

All toner, drum, fuser and transfer figures return to 100%
    Najpewniej jest zresetować poprzez spalenie bezpiecznika. W oki jest tak, że przy wkładaniu nowego unitu następuje przepalenie bezpiecznika co daje sygnał do resetu licznika. Dla transfer belt znajduje się on pod pasem( wymaga ściągnięcia pasa i jest widoczny. Bezpiecznik w bębnie jest po prawej stronie takie 2 blaszki prowadzą do niego. Na tej samej wysokości w drukarce są takie 2 druciki i do nich dołączamy bezpiecznik na jakiś przewodach w miarę cienkich. Nie zróbmy zwarcia do masy należy uważać. Po zainstalowaniu toneru i bezpiecznika uruchamiamy drukarkę bezpiecznik powinien się przepalić a licznik zresetować. Czasem trzeba kilka razy próbować, ewentualnie zmniejszyć wartość bezpiecznika. Mi czasem zadziałał dopiero 63 mA.

EDIT
    Solving an OKI C5900 Toner Sensor error
  • Poziom 20  
    zdjęcia co prawda nie odpowiadają rzeczywistości ale w c5900 , pewnie inny model ale udało się.
    A co do bębnów tu uż w między czasie wymyśliłem.
    I tak dzięki.
  • PCBway
  • Poziom 16  
    mikon88 napisał:
    1. Turn machine on while pushing and holding the TWO up/down menu buttons at same time.
    7. Push ONLINE and ENTER Buttons simultaneously and HOLD for 10 seconds after you see "Executing Reset" appear in menu window.
    8. Restart printer.

Doszedłem do punktu 4. Nie mam w menu pozycji "NV-Ram initial". Zna ktoś inny sposób na zresetowanie?
  • Poziom 1  
    Przepraszam że odkopuje, ale mam ten sam problem co Xamil, nie ma w drukarce opcji "NV-Ram initial", drukarka to OKI c5900. Jeśli ktoś będzie wiedział jak można zresetować licznik bezpiecznikiem , to prosiłbym również o dokładną instrukcje, najlepiej ze zdjęciami, bo wszystko co udało mi sie znaleźć nie miało odzwierciedlenia w c5900. Z góry dziękuje za pomoc.
  • Poziom 10  
    Witam, ten sam ból mam w C5600. Założyłem bezpiecznik 80 mA nie za dużo? Druciki do modułu bębna dolutowałem takie z rozbebeszonego kabla telefonicznego-czy nie za cienkie?

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Everlast01 napisał:
    Witam, ten sam ból mam w C5600. Założyłem bezpiecznik 80 mA nie za dużo? Druciki do modułu bębna dolutowałem takie z rozbebeszonego kabla telefonicznego-czy nie za cienkie?

Pozdrawiam

Kolega użył bezpiecznika tzw. rurkowego ? Jestem ciekaw eksperymentu bo do tego typu operacji używam smartchip fuse co daje 100% gwarancji, że zadziała.
    Pozdrawiam

• Poziom 34  
    Bezpiecznik powinien być max 63mA i szybkiego działania.
  • Poziom 14  
    czyli wracamy do smartchipow pcb
  • Poziom 10  
    U mnie też zadziałało na smartchipie. Na zwykłym bezpieczniku, po inicjalizacji ukazywał się komunikat toner sensor error. Za nic nie mogłem go wykasować. Szperałem przy bębnie itd. Dałem sobie spokój. Po użyciu smarchipa drukarka ożyła.
  • Poziom 8  
    Witam, proszę o informację czy komuś udało się zresetować bęben za pomocą ponizszej instrukcji, ja również dotarłem jak koledzy do kroku 4-go i w manu nie udało mi się odszukać opcji "NV-Ram initial".

Xamil napisał:
    mikon88 napisał:
    8. Restart printer.

Doszedłem do punktu 4. Nie mam w menu pozycji "NV-Ram initial". Zna ktoś inny sposób na zresetowanie?
  • Poziom 20  
    Jest tam to, ale uważaj jak to zrobisz to skasujesz sobie kartę sieciowa i będzie nie widoczna.
    prościej podłącz dwa druciki do bębna i bezpiecznik 50mA i po kłopocie.
    Jeżeli nie pójdzie ma w menu serwisowym jeszcze takie opcje jak mogę podać złą nazwę przeliterować "shopping" lub "factory" przełącz albo to lub drugie i pójdzie, możesz kasować pas bębny utrwalacz.