Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kostka stacyjki oświetlenie zwarcia VW Golf III i II

TomiM 07 Aug 2004 21:08 4914 1
    TomiM
    Level 12  
    Golf II TD 1991 po włozeniu kluczyka do stacyjki i delikantym przekreceniu na pozycje 1 ( w tej pozyci nie świeca jeszcze kontrolki ale działa dmuchawa ) zaświeca sie oswietlenie wskazników na tablica i oswitlenie tablicy rejstracyjnej .
    Bez kluczyka po włączeniu klawisza świateł w pozycja postojowe włacza się dmuchawa na bieg w którym jest włączony jej przełącznikiem .
    Sprawdziłęm kostke stacyjki klawiszowy włącznik świateł i kostki radia .
    Podejrzewam jeszcze samo radio ze coś zwiera przewody oświetlenia i doprowadzenia prądu ze stacyjki .
    Miałem podobny przypadek w Golfie III 1,8 1993 .Zobaczyłem ze klijęt " rzeźbi " rozrusznik a nie świecą się kontrolki ,zaproponowałem wymiane kostki stacyjki .
    Po demontażu starej i jej oglądzinach okazało się ze brakuje jej ""srodka " styku właczanego w momecie wkładania kluczyka .
    Po podłoczeniu nowej ,samo włożenie kluczyka powodowało zaświeczenie oswietlenia tablicy wskażników i rejstracyjnej dodatkowo nie działała prawidłowo reg wysokóśći świateł .
    Co sie okazło po wyciągnięciu radia jakiś " matoł " odciął wiązke z kostkami radia podłoczył obejśćia a to co zostało 4 przewody skręcił ze sobą i zaizolował . Dobre