Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 duzo pali, brak mocy

18 Mar 2010 16:26 7384 3
  • Poziom 16  
    Witam wszystkich
    Mam peugeota 206 z silnikiem 1,1 z 2000r.
    Samochód od 4 miesięcy dziwnie zachowuje się - spalanie wzrosło do 9,5l/100km, brak mocy, odczucie jest jakby z tyłu przyczepa była albo zaciągnięty ręczny. Hamulce na bank nie trzymają bo sprawdzałem także to możemy wykluczyć. Zmieniłem ostatnio stacje paliw. Od ostatniego tankowania tak jakby mocy mu przybyło i z większą łatwością wkręca się na obroty.

Drugie dziwne zachowanie - Jadę stałą prędkością, samochód jest przymulony lekko, nagle samochód ożywa, obroty wzrastają, zaczyna przyspieszać bez dodawania gazu i od tej pory zamulenie znika. Czuje jakby mu koni przybyło. Mało tego na 2-gim biegu od czasu do czasu czuć jak pulsacyjnie dostaje mocy i przymula się na zmianę (sinusoida) i zanika to po chwili i jest ok.
    Dodam że na jałowym biegu obroty nie falują, silnik nie szarpie, nie świeci się kontrolka od diagnozy silnika.
    Co to może być?
  • Poziom 15  
    pierwsze to polecam podłączyc go pod kompa bo przyczyn moze byc kilka
    od przepływki do sondy lambda nawet moze to byc filtry paliwa powietrza
    podaj kod silnika
  • Poziom 16  
    Kod silnika to: TU1JP

Dodatkowo doszła mi od wczoraj uszczelka pod głowicą, znalazłem w zbiorniczku wyrównawczym krople oleju silnikowego i troszkę ubyło płynu chłodzącego:/
  • Użytkownik usunął konto