Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CYFRA+ i N na monoblocku. Cyfra gubi sygnał

18 Mar 2010 19:55 5103 11
 • Poziom 2  
  Witam forumowiczów. Do debiutu na tym forum zmusiła mnie sytuacja, której naprawdę nie potrafię sam rozstrzygnąć. Sytuacja wygląda tak: czasza 80/90 cm, konwerter monoblock Inverto (HB jako LNB1 i Astra jako LNB2) z 4 wyjściami, a wewnątrz domu 3 dekodery: Nka, TnK, i Cyfra+ z którą mam problem. Otóż czasem raz na kilka dni a czasem kilka razy dziennie na rzeczonej cyfrze zanika sygnał: poziom spada do 6%, jakość do 0%, w ogóle jest niestabilny. Tak jest na wszystkich programach i na HB i na Astrze. Pozostałe 2 dekodery hulają OK. Czego próbowałem: sprawdziłem kable, są OK, ustawienie anteny OK, wymieniłem w cyfrze już 2 dekodery (więc dekoder strong 6880 też pewnie jest OK). Ale tu ciekawostka: jeśli od tego stronga od cyfry odłączę na chwilę kabel antenowy i podłącze ponownie, sygnał na jakiś czas wraca! Na kabel gdzie jest stale ta niedziałająca cyfra próbowałem podpiąć dekoder Nki - też na tym kablu nie działa, ale jeśli na chwilę rozłączę sygnał, sytuacja na moment wraca do normy. Drodzy forumowicze, zachodzę w głowę o co tu biega. Moim zdaniem została 1 możliwość: uszkodzony konwerter. Ale dlaczego Nka i TnK na tym samym konwerterze pracują bez problemów? Będę wdzięczny za każdą sensowną radę.
 • Warunkowo odblokowany
  Masz uszkodzony konwerter.
  Piszesz że trzy dekodery pracują na tym konwerterze czyli jedno wyjście jest wolne.
  Przełóż kabel od C+ w to wejście.
  Jeżeli konwerter na gwarancji to wymiana!
 • Poziom 17  
  Pozostałe pracują poprawnie ponieważ najprawdopodobniej uszkodzone jest jedno wyjście konwertera.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Warunkowo odblokowany
  Kolega egoista wyraźnie napisał(z 4 wyjściami)!
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 2  
  Witam znów. Tak, to monoblock quatro. Fakt, jedno wyjście konwertera pozostaje wolne i kilka dni temu przełożyłem kabel tej feralnej cyfry+ do tego wolnego wejścia - nic nie pomogło. Myślicie, że warto zamienić kable tak, by podłączyć cyfrę do tego wyjścia konwertera, na którym wcześniej dobrze hulała Nka? Wówczas, jeśli to usterka wyjścia konwertera, to Nka powinna zacząć szwankować. Wymianę konwertera pozostawiam jako ostatnią i ostateczną możliwość. Czy jest jeszcze coś, co mógłbym sprawdzić? Może o czymś zapomniałem?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 35  
  Jeśli to quatro to też źle.
  Powinien być quad.
 • Poziom 2  
  sorry, jasne o chodzi o monoblock quad, czyli konwerter z 4 wejściami. Zanim wymienię konwerter chciałbym wykluczyć inne przyczyny
 • Poziom 26  
  A jak kolega sprawdzał kabel? Sądzę że to wina kabla właśnie...
  Podłączałeś różne dekodery więc to nie dekoder.
  Podłączałeś F-kę do innego wyjścia w konwerterze - więc to nie konwerter.
  Pozostaje kabel...

  Miałem tak swego czasu - sprawdzałem stary kabel czy jeszcze do czegoś nie nadaje. W jednej polaryzacji tylko działał:P a to ma związek z napięciem zasilania konwertera i ewentualnym (nad)pęknięciem oplotu lub rdzenia (polaryzacja pozioma ok 18V, pionowa ok 14V)
 • Poziom 2  
  Witam i dzięki za wszystkie odpowiedzi. Zrobiłem 2 rzeczy: wymieniłem kabel, bo faktycznie był w jednym miejscu "nadgryziony" i zamieniłem kable przy konwerterze. Póki co, hula. Ciekawe jak długo.