Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bmw e36 2.0 m50 faluje na gazie i benzynie

tom23@ 18 Mar 2010 20:00 5781 16
  • #1 18 Mar 2010 20:00
    tom23@
    Poziom 11  

witam prosze o pomoc auto kuleje na wolnych obrotach tylko i wyłącznie jak jest ciepłe tzn złapie temperature i zaczyna falowac przepływomierz podmieniłem od innego sprawnego komp nic nie pokazał sonda ok lewego powietrza nie łapie psikałem samostartem i nic . Jak jest zimny wszystko jest dobrze trzyma obroty i nie faluje.prosze o pomoc co moge jeszcze sprawdzic?

0 16
  • #3 18 Mar 2010 20:16
    adamgluszczyk
    Poziom 15  

Witam . Jeździsz na gazie ,jak dawno wymieniany był filtr powietrza? w moim przypadku pomogła wymiana. Ponoć opary z gazu oklejają filtr i trzeba częściej wymieniać,tak twierdził mechanik.

0
  • #4 18 Mar 2010 21:08
    tom23@
    Poziom 11  

adamgluszczyk napisał:
    Witam . Jeździsz na gazie ,jak dawno wymieniany był filtr powietrza? w moim przypadku pomogła wymiana. Ponoć opary z gazu oklejają filtr i trzeba częściej wymieniać,tak twierdził mechanik.
    filter nowy ale to nie to faluje dalej

0
  • #5 19 Mar 2010 06:42
    tom23@
    Poziom 11  

tom23@ napisał:
    adamgluszczyk napisał:
    filter nowy ale to nie to faluje dalej
    Panowie macie jeszcze jakies pomysły?

0
  • #6 01 Kwi 2010 22:43
    magic11
    Poziom 9  

Jeżeli instalacja gazowa to wtrysk gazu, to raczej to przepływomierz, jesli gaz jest podawany za pomocą miksera- to ten element odpada, bowiem w przypadku miksera przepływomierz nie bierze udziału w przygotowaniu mieszanki.

Ja może podzielę sie podobnym przypadkiem:

BMW 1.6 E36 wtrysk Motronik, przepływomierz klapkowy. Falował na wolnych oraz tracił moc podczas jazdy. Wszystko wskazuje na przepływkę. Ale uwaga- objawy nasilają gdy temp. powietrza spada, i rośnie wilgotność- deszcz, mgła. Gdy się ociepla, nie pada kilka dni, powietrze jest suche- objawy znikają do zera. Pytanie- czy ktoś też coś podobnego zaobserwował?

0
  • #7 01 Kwi 2010 22:51
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Przepływomierz albo silnik krokowy ( u mnie jego wymiana w M50B25 pomogła )

0
  • #8 01 Kwi 2010 23:14
    tom23@
    Poziom 11  

Karolo MPower napisał:
    Przepływomierz albo silnik krokowy ( u mnie jego wymiana w M50B25 pomogła )
    Witam problem jest taki ze i przepływomierz i krokowca podbieniałem i dalej nie ma efektu.Falowania na benzynie juz nie ma chodzi ładnie i stabilnie(gazownicy podłaczyli sygnał obrotów od czujnika wału po przepieciu przestał falowac na benzynie),na gazie jest falowanie co dziwne nie widoczne na obrotomierzu ale słychac nie stabilna prace.Jakies pomysły prosze pisac!

0
  • #9 05 Kwi 2010 21:54
    magic11
    Poziom 9  

czy w końcu powiesz jaką masz ta instalację gazową- mikser, wtrysk gazu, czy wtrysk gazu ciekłego? Ma to znaczenie dla diagnozy.

0
  • #10 06 Kwi 2010 08:19
    tom23@
    Poziom 11  

magic11 napisał:
    czy w końcu powiesz jaką masz ta instalację gazową- mikser, wtrysk gazu, czy wtrysk gazu ciekłego? Ma to znaczenie dla diagnozy.
    kolego 2 generacja ze sterownikiem altronik al-700 pozdrawiam

0
  • #11 08 Kwi 2010 10:26
    magic11
    Poziom 9  

tom23@ napisał:
    magic11 napisał:
    kolego 2 generacja ze sterownikiem altronik al-700 pozdrawiam

Czyli wszystkie opisane tutaj usterki nie dotyczą przepływomierza. Usterki musisz szukac gdzie indziej. albo jak podpowiadają koledzy w silniku krokowym, wolnych obrotów, albo w silniku krokowym instalacji gazowej, sondzie lambda.

0
  • #12 16 Kwi 2010 07:53
    tom23@
    Poziom 11  

Witam ponownie wczoraj po sciągnięciu pokrywy okazało sie ze wszystkie cewki mają przebicie (iskrza na niebiesko w nocy) po wymianie fajek na swiecach dalej iskrza w powiedzcie mi czy to może byc przyczyną falowania ? pozdrawiam

0
  • #13 18 Maj 2010 14:34
    tom23@
    Poziom 11  

tom23@ napisał:
    Witam ponownie wczoraj po sciągnięciu pokrywy okazało sie ze wszystkie cewki mają przebicie (iskrza na niebiesko w nocy) po wymianie fajek na swiecach dalej iskrza w powiedzcie mi czy to może byc przyczyną falowania ? pozdrawiam
    jednak po zmianie cewek dalej to samo macie jeszcze jakieś pomysły???

0
  • #14 18 Maj 2010 20:08
    eltron
    Poziom 26  

Ale ku*wa bzdury. Silniczek krokowy w bmw, przepływomierze, cewki, wymień se cały silnik w ciemno koleżko. Ile ta sonda pokazuje? TPS działa poprawnie ? Bo w tej konfiguracji to stawiam na te dwie rzeczy. Albo nie, zmieniam zdanie - bo jak zimny to nie faluje. Została ci sonda której nie potrafisz sprawdzić. A daje właśnie takie objawy.

0
  • #15 18 Maj 2010 20:16
    tom23@
    Poziom 11  

eltron napisał:
    Ale ku*wa bzdury. Silniczek krokowy w bmw, przepływomierze, cewki, wymień se cały silnik w ciemno koleżko. Ile ta sonda pokazuje? TPS działa poprawnie ? Bo w tej konfiguracji to stawiam na te dwie rzeczy. Albo nie, zmieniam zdanie - bo jak zimny to nie faluje. Została ci sonda której nie potrafisz sprawdzić. A daje właśnie takie objawy.
    i tu koleżko sie mylisz sonda pracuje poprawnie program gazowy pokazuje ze ładnie balansuje jak i na gazie tak i na benie.tps również został podmieniony i to ku*wa dla ciebie bzdury????

0
  • #16 18 Maj 2010 22:45
    eltron
    Poziom 26  

A, to przepraszam że Cię uraziłem. Wymieniaj se dalej. Nie zapomnij też silniczka krokowego przeczyścić :D

P.S. Oczywiście, dla mnie bzdurą jest ten temat cały. Nie masz pojęcia nawet bladego o tym czym jeździsz i co próbujesz naprawić :D Zostaje ci tylko podmianka części, więc możesz temat zamknąć.

0
  • #17 19 Maj 2010 21:17
    tom23@
    Poziom 11  

eltron napisał:
    A, to przepraszam że Cię uraziłem. Wymieniaj se dalej. Nie zapomnij też silniczka krokowego przeczyścić :D

P.S. Oczywiście, dla mnie bzdurą jest ten temat cały. Nie masz pojęcia nawet bladego o tym czym jeździsz i co próbujesz naprawić :D Zostaje ci tylko podmianka części, więc możesz temat zamknąć.
    koleżko bzdury piszesz i nawet nie czytasz uważnie.temat zamykam problem rozwiązany rozsypał sie alternator po wymianie jak ręką odjął

0