Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda civic 91r 1.3 16v wysokie obroty na cieplym silniku

bulaga 18 Mar 2010 20:47 4240 3
    bulaga
    Level 2  
    Witam! Mam następujący problem z hondą civic 91rok 1.3 16v silnik! Samochód gdy jest ciepły to ma wysokie obroty na słuch gdzieś ok. 2tys. Na komputerze dioda miga tylko raz i nie powtarza żadnego kodu czyli chyba wszystko ok? Ale czym spowodowane te wysokie obroty na ciepłym silniku bo na zimnym wszystko ok. proszę o jakieś porady bo przez to spalanie jest strasznie duże i sięga do 12l na 100km...
    matek150
    Level 11  
    witam miałem dawniej ten sam problem ze swoim Po pierwsze jest tam gaźnik. sterowany podciśnieniami prawdopodobnie któryś wężyk strzelił od starości i chodzi na ssani cały czas.Najlepiej rozebrać i wymienić wężyki ale największą sztuka jest żeby się nie pomylić polecam pobrać serwisówke i kupić kilka metrów przewodu i wymieniać
    bulaga
    Level 2  
    matek150 wrote:
    witam miałem dawniej ten sam problem ze swoim Po pierwsze jest tam gaźnik. sterowany podciśnieniami prawdopodobnie któryś wężyk strzelił od starości i chodzi na ssani cały czas.Najlepiej rozebrać i wymienić wężyki ale największą sztuka jest żeby się nie pomylić polecam pobrać serwisówke i kupić kilka metrów przewodu i wymieniać

sprawdzałem wszystkie wężyki i są w idealnym stanie ale jeżeli to by był wężyk to chyba na zimnym by tez chodził cały czas na ssaniu a tu jest właśnie odwrotnie. myślałem nad jakimś czujnikiem temp. ale myślę ze komputer by pokazał jeżeli by to był czujnik..
    bulaga
    Level 2  
    problem zakończony ! wystarczyło podregulować obroty na gaźniku i auto śmiga jak nowe ! ;)