Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup pralko-suszarki - za i przeciw

HenioGd 18 Mar 2010 21:31 5770 14
  • #1 18 Mar 2010 21:31
    HenioGd
    Poziom 12  

Witam serdecznie Koleżanki i Kolegów !

Zamierzamy, czyli żona i ja zakupić takie urządzenie jak w temacie ale mam wiele wątpliwości po analizie tego tematu. Proszę o podpowiedzi i sugestie fachowców i doświadczonych użytkowników w następujących tematach:
    1) trwałość urządzenia i łatwość naprawy - dotychczas pralka Polar PDG 585 po jednej wymianie fartucha, programatora, uszczelniacza na pompie, amortyzatora i sklejeniu silniczka programatora. Od momentu zakupu w 1991 roku aż pięć napraw dokonanych własnoręcznie. Eksploatacja co drugi dzień;
    2) jedno czy dwa urządzenia - wady i zalety;

To by było wstępem, myślę, że udzielona pomoc w postaci własnych doświadczeń i podanych linków pozwoli dalej zgłębić mi ten temat.

0 14
  • #2 18 Mar 2010 21:58
    ~wac
    Poziom 20  

Zdecydowanie kup 2 oddzielne urzadzenia pralke i suszarke.
    Pralko -suszarka oprócz tego ,że możesz wysuszyc tylko połowe wsadu to jeszcze pobiera wode do suszenia wiec oprócz zużycia prądu zużywasz także i wode.Przerabiałem to więc mam doświadczenie.Teraz mam 2 sprzęty oddzielnie.Suszarki używam codziennie i jeszcze się nie zdażyło ,żeby przyszło za prąd jakoś dużo wiecej.Oprócz tego suszarka w większości zastępuje żelazko więc zużycie energii się rekonpensuje.

Przy wyborze pralki zwróć uwage ,żeby posiadała obroty wirowania min. 1000 obr./min.

0
  • #3 18 Mar 2010 22:34
    editor
    Poziom 12  

1. trwałość urządzenia zawsze zależy od szczęścia, bądź nieszczęścia własciciela. jak na razie nikt nie jest w stanie określić żywotności danego egzemplarza.
    2. oczywiście, że dwa oddzielne urządzenia są lepszym rozwiązaniem pod względem użytkowania. fakt, też jest taki że pralko-suszarki mają dużo większe zużycie wody na cykl, choć już pojawia się na to rada. otóż we wiosennej ofercie pewej firmy ;) ma się pojawić pralko-suszarka zużywająca tyle wody, co pralka, gdyż do cyklu suszenia nie będzie potrzebowała już wody, a będzie się chłodziła powietrzem, tak jak same suszarki. nie zapominaj mimo to, że bęben suszarki wygląda inaczej niż pralki - jest przystosowany tylko do suszenia. pralko-suszarka ma przede wszystkim prać, suszenie jest tylko dodatkiem. efekt suszenia na pewno będzie lepszy w suszarce.

0
  • #4 19 Mar 2010 07:43
    HenioGd
    Poziom 12  

Serdecznie dziękuję za pierwsze sugestie. Są cenne gdyż o wodzie pobieranej dodatkowo nigdzie nie wyczytałem ani w sklepie mnie nie poinformowano.

3) Na jakie funkcje zwracać uwagę ? Po lekturze wiem już na pewno, że zdecydujemy się na kondensacyjną i z jak najwyższymi obrotami. Ale jakie inne funkcje brać pod uwagę ?

4) Kolejny aspekt to gwarancja. Czy wszystkie firmy udzielają podobnych czy są też wyjątki. Dla przykładu w monitorach LCD najlepsze warunki, wg sprzedawcy w sklepie, oferuje LG gdyż po rejestracji produktu gwarancja zostaje wydłużona aż do 5 lat. Muszę jeszcze tą informację osobiście potwierdzić gdyż noszę się z zamiarem kupna monitora. Poza tym mam niemiłe doświadczenia z pewną inną komputerową firmą. Nawalił laptop. Okazało się, że gwarant usunie usterkę ale koszty przesyłki w obie strony pokrywa użytkownik. Było fajnie. Najbliższy serwis był na Słowacji.

0
  • #5 19 Mar 2010 10:15
    ~wac
    Poziom 20  

Pralka Electrolux EWF 12680W Time Manager

Suszarka kondensacyjna Electrolux EDC 77570W

Dodano po 47 [minuty]:

Pralka Gorenje WA63120

Suszarka kondensacyjna Gorenje D63325

0
  • #6 19 Mar 2010 21:26
    HenioGd
    Poziom 12  

Dzięki serdeczne.

0
  • #7 19 Mar 2010 22:42
    editor
    Poziom 12  

3a. generalnie nie ma tego wiele, ale są np. suszarki z opcją pary, które mają programy odświeżające. poza tym para pomaga znacząco w usuwaniu zagnieceń.

3b. warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną suszarki. siemens, electrolux i aeg mają w ofercie na polski rynek suszarki w klasie A. róźnica w zużyciu energii jest sporo między klasą A i B, ale aby zwróciła się róznica w cenie z szuszarki trzeba by było korzystać codziennie i po około 5-6 latach, by się zwróciło. po prostu zastanów się jak często będziesz korzystał z suszarki. jeśli nie masz wielkiej rodziny (typu drużyna piłkarska) to spokojnie możesz kupic klasę B.

4. jeśli chodzi o gwarancję, to z tego co się orientuję wszyscy producenci (oprócz daewoo) dają 2 lata. wiosna wielkimi krokami idzie, więc producenci szykują już promocje z 5-letnimi gwarancjami. rozglądaj się po prostu.

0
  • #8 22 Mar 2010 11:09
    dervish12
    Poziom 9  

Wszyscy oferują minimum 2 letnie okresy gwarancyjne - Daewoo też.

0
  • #9 24 Mar 2010 19:37
    HenioGd
    Poziom 12  

Witam serdecznie po dłuższej przerwie !
    Dziękuję gorąco wszystkim za podzielenie się wiedzą i doświadczeniem oraz propozycje.
    Ostateczna decyzja o zakupie jeszcze nie padła ale jest to kwestia czasu.
    Tematu nie zamykam do czasu zakupu. Gdyby ktoś miał jeszcze uwagi do tego tematu to będę wdzięczny i zapraszam.

0
  • #10 26 Mar 2010 00:28
    zwykły człek
    Poziom 20  

To ja zaproponuję PFD-1284 i do tego SKFD-8731 lub SKFD-831 (ta jest droższa, ale ma funkcję prasowania). To mój zestaw, którego używam od prawie roku. Moim zdaniem za te pieniądze rewelka, a funkcja prasowania to coś za co na prawdę warto dopłacić.

0
  • #11 02 Cze 2010 13:42
    Artur Judkowiak
    Poziom 9  

Witam
    Również zdecydowanie polecam dwa osobne urządzenia.
    Osobiście mama pralkę z 600 obrotami wirowania oraz suszarkę na gaz ziemny - wywiewną. Rewelacja - 7 kg pojemności, 6 programów automatycznych suszenia. Suszę kiedy chcę a nie gdy jest prąd nocny.
    Niestety prasować trzeba. Mitem jest, że po suszarce nie trzeba prasować. Chyba, że komuś nie przeszkadzają drobne zagnioty.
    Pozdrawiam

0
  • #12 02 Cze 2010 22:07
    zwykły człek
    Poziom 20  

Artur, tak na prawdę zależy to też od tkaniny. Niektórych faktycznie nie trzeba prasować - no chyba że jesteś skrajnym pedantem ;).

0
  • #13 04 Cze 2010 16:34
    piokrza
    Poziom 27  

Jeśli nie ma miejsca na dwa osobne urządzenia to pozostaje jedyne wyjście - kupić dwa w jednym. Jeśli jednak jest miejsce nad pralką, to warto kupić dwa urządzenia, gdzie suszarkę stawia się na pralce za pomocą specjalnego łącznika. Może on pełnić również funkcję wysuwanej półki do np. składania wysuszonych ręczników. Suszenie w pralko-suszarce jest zupełnie inne niż w suszarce i nie równa się z nim ani w calu. Brak odpowiednio silnego przepływu powietrza w pralko-suszarce sprawia że 2.5kg ubrań "kisi" się w niej przez 60 minut (lekko wilgotne do prasowania) lub 90 minut (suche do szafy). Ponadto mało jest programów, bo zazwyczaj dwa lub trzy. Ogólnie nie polecam, chyba że do używania od czasu do czasu.

0
  • #14 04 Cze 2010 20:40
    HenioGd
    Poziom 12  

Witam ponownie !

Dziękuję za kolejne porady, zwłaszcza te wynikające z własnego doświadczenia.

0
  • #15 21 Cze 2010 12:58
    Jan_Werbinski
    Poziom 30  

Mam dwa osobne urządzenia i polecam to rozwiązanie każdemu.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo