Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Więcej informacji o procesorach AMD Phenom II X6

g_maly 18 Mar 2010 22:44 2218 3
  • Więcej informacji o procesorach AMD Phenom II X6
    Zostało jeszcze trochę ponad miesiąc do premiery sześcio-rdzeniowych procesorów firmy AMD skierowanych do komputerów domowych. W pierwszym dniu na rynku pojawią się trzy modele wyposażone w rdzeń Thuban : Phenom II X6 1035T, 1055T (w wersjach z TDP 95W i 125W) oraz 1075T. Jak wynika z ostatnich doniesień będą one wyposażone w 9MB pamięci cache oraz zintegrowany kontroler pamięci DDR3. Ponadto jasnym było, że zostaną wykonane w 45nm procesie technologicznym. Teraz wiadomo z jakimi częstotliwościami będą pracować konkretne modele.

Z opublikowanych przez Gigabyte informacji odnośnie aktualizacji BIOS wynika, że X6 1035T będzie taktowany zegarem 2,6 GHz zaś zegary X6 1055T mają być ustawione na 2,8 GHz. Najmocniejszy model z pierwszych sześcio-rdzeniowych Phenomów jakie trafią na rynek, X6 1075T, będzie pracował z częstotliwością 3,0GHz to o 333MHz mniej niż od niedawna dostępny Core i7 980X EE. Teraz brakuje nam już tylko cen, aby stwierdzić czy nowości AMD będą stanowić konkurencję dla Intela.

źródło:http://www.tcmagazine.com/comments.php?shownews=33295&catid=2

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    g_maly
    Poziom 17  
    Specjalizuje się w: komputery, informatyka, sprzęt komputerowy
    g_maly napisał 294 postów o ocenie 11, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Piwniczna-Zdrój. Jest z nami od 2009 roku.
    SevenPL
    Poziom 13  
    A cena? Pewnie tak jak Intel Core i7. AMD NAJLEPSZE!!!
    sokoleokoo2
    Poziom 22  
    Koledzy od czasów athlonów xp, AMD wciąż jest za Intelem. I wydaje mi się że ta sytuacja prędko się nie zmieni.

Co do cen to są one proporcjonalne tj. odpowiedniki są tańsze o 15-35 %, i też przeważnie wolniejsze w podobnym przedziale.
    quniq
    Poziom 21  
    Ale mimo działań Intela, AMD nie padło, a to o czymś musi świadczyć ;) Ja osobiście popieram AMD, chociażby z tego względu, że mam nieszczelne okna na stancji.