Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SILNIK 2.0 TDI 136 PS BNA co o nim myslicie-opinie

dayline 19 Mar 2010 07:07 8273 7
  • #1 19 Mar 2010 07:07
    dayline
    Poziom 9  

Witam! co myślicie o silniku grupy VAG o oznaczeniu BNA proszę o opinie. Z
    góry dziękuję:|

1 7
  • #2 21 Mar 2010 02:07
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Dobry i elastyczny motor. Spalanie typowe dla dieslów tej klasy i taka sobie kultura pracy. Podatny na chipowanie i zmiany idące ku podniesieniu mocy.

0
  • #3 21 Mar 2010 14:55
    dayline
    Poziom 9  

Witam kolego! Podatny na chipowanie tzn? napisz jaki chip mozna założyć bo nie ukrywam ze troche mocy za mało! Przykład z Passatem 131KM mam marne szanse.Nie nie! nie oto chodzi zeby się ścigać , tylko kiedyś za takim jechałem i nie mogłem nadązyć. :sm31: Z góry Ci dziękuję

0
  • #4 21 Mar 2010 15:24
    kompresor
    Poziom 12  

Karolo MPower napisał:
    Dobry i elastyczny motor.

Puki sprawny to i dobry. Co to znaczy elastyczny ?
    Karolo MPower napisał:
    Podatny na chipowanie i zmiany idące ku podniesieniu mocy.

Tak samo jak każdy inny silnik wyposażony w turbosprężarkę :D W szczególności klekot.

1
  • Pomocny post
    #5 22 Mar 2010 00:08
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Elastyczny to znaczy, posiadający inaczej duży moment obrotowy w użytecznej partii obrotów :) Polecam ten motor jak najbardziej, ale uważaj bo ludzie tłuką dużo KM na dieslach więc trafić dobrą sztuke może ( ale nie musi ) być cięzko.

Podnieść mu moc na 170 koni to można praktycznie od reki u dowolnego tunera, który chipuje samochody. Wtedy taki silnik to istna rakieta.

0
  • #6 22 Mar 2010 10:47
    dayline
    Poziom 9  

No Fajnie to brzmi 170 ! Ja mam taki silnik w audi B7 avant no i właśnie powyzej 3000obr/min juz słabiej przyśpiesza, dlatego taki chip-ek by był wskazany. Dzięki koledzy za wszystkie wypowiedzi. I proszę o jeszcze.

0
  • Pomocny post
    #7 22 Mar 2010 11:55
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Mozna i wyżej podnosić moc. U kumpla w A3 2.0TDi 140 km, po zrobieniu dolotu + przelotowy wydech z nierdzewki ( filtr DAP o ile tam był to został wyłączony i wywalony ) + średniej wielkosci intercooler na przód i soft pisany pod auto. Wyszło 203 koni ( konieczna zmiana sprzęgła bo stare kompletnie już nie dawało rady - moment grubo ponad 400 NM )

0
  • #8 23 Mar 2010 21:06
    dayline
    Poziom 9  

kolego Karolo MPower jaki w przybliżeniu jest koszt takiego chipowania dajmy nato do 170 koników? Dzięki Bardzo!

0