Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jablotron czy Satel ABAX. Sieci bezprzewodowe.

wkrleg 19 Mar 2010 08:26 8532 23
Optex
    wkrleg
    Level 16  
    Witam wszystkich
    Moje pytanie kieruję do znawców tematu sieci bezprzewodowych w w/w centralach.
    Proszę o odpowiedzi zajmujących się tą tematyką.
    Potrzebuję informacji która na dziś dzień pod względem radia jest godniejsza uwagi. Czym się charakteryzuje . Pewniejsza praca. itp.
    Cena nie gra tu roli.
    Proszę o opinie.
    Ja zdaję sobie sprawę że może za wcześnie mówić o sys. abax w porównaniu do lidera na ryknu - no ale.
    Proszę o wszelkie sugestie
    dziękuję i pozdrawiam
  • Optex
    rafal_rx
    Level 25  
    wkrleg wrote:
    Ja zdaję sobie sprawę że może za wcześnie mówić o sys. abax w porównaniu do lidera na ryknu - no ale.

Popełniłem parę razy Abax. Bez problemów.
    SMDmaniak
    Level 23  
    Witam!

ABAX jest bardzo solidny u mnie man ekspander ACX-201 ustawiony bardzo sztywno na filtr 2x12 sec i betonowe uzbrojone sciany i jest 100% w laczu!

pozdr
    rokycky
    Level 23  
    Satel wymiata, jablotron to sie do sprzedazy w supermarkecie nadaje...

A tak na powaznie to zalezy ile za ile i do czego...
    Jeżeli pytasz o sam tor radiowy to urządzenia są porównywalne, jeżeli chodzi o mozliwości: diagnostykę, funkcjonalność, nadzoworanie stanu, tryby pracy, możliwości konfiguracyjne itp to jablotron wymięka już na starcie...
    wkrleg
    Level 16  
    Tak jak pisałem . Nie interesuje mnie nic innego jak sam ABAX.
    Posiadam teraz u siebie na crash testach Satelka 128 WRL znam możliwości
    Integr ale wogóle nie znam Abax-owego radia. Chcę go więcej (wogóle) poznać.
    Czy np. w przyszłości dla obiektów bez kabli zapomnieć o rodzimej konstrukcji i montować sprawdzonego w bojach radiowych i polecanego "Czecha"

Dodano po 2 [minuty]:

PROSZĘ O SUGESTIE , UWAGI , WALORY , WADY.
    SMDmaniak
    Level 23  
    Witam!

Jak znasz WRL to wiesz na czym polega ABAX jedyne co to tylko ze masz kontroler hybrydowy w ACU-100.

pozdr
    rokycky
    Level 23  
    Zastanów się o co Ty wogóle pytasz??

Jakie radio chcesz poznać?
    Abax to konkretne urzadzenie i posiada bardzo dobrą polskojęzyczna dokumentację. Czytanie instrukcji nie boli...

Abax to niezalezny kontroler urządzeń bezprzewodowych, a jakość jego działania (czyt. Wady i Zalety) uzależniona jest przedewszystkim od jakości wykonania montażu urządzen (czyt. Zasięg)

Jeżeli chodzi o możliwości programowania to jablotron to badziewna zabawka...

Proponuje zamknąc temat.
  • Optex
    wkrleg
    Level 16  
    Koleszko //rokycky// a ja proponuję żebyś to ty się zamknął
    Idz sobie poczytać swoje instrukcje. I jak nie chcesz to nie zabieraj głosu.

U nas na rynku jest wiele central z obsługą radia i w wielu przypadkach samo zamontowanie "dobre" wcale nie znaczy że to dobry sprzęt.
    Proszę o pomoc ludzi z doświadczeniem którzy montowali nie raz Jablotrona i Satela z radiem.

Dodano po 2 [minuty]:

Ja chcę po prostu o tym porozmawiać .
  • Helpful post
    SMDmaniak
    Level 23  
    Witam!

ABAX jest tak jak Pudzian w swoim fachu i jezeli sie uzywa AFR-100 w montazu to jest nie do zlamania. Best in the world!

pozdr
    User removed account
    Level 1  
    Filip
    Level 23  
    Fachoffcy od Satela w zaprzyjaźnionej firmie już drugi miesiąc siedzą i kombinują. Testowałem również nowe Jablotrony. Dzisiaj wybrałbym to drugie, szczególnie jak ma sie już położone 'marmury' :)
    PS. Klika satelowców wyraźnie zdominowała to forum. W kupie siła.
    PS2 Filip zmień hasło...
    wkrleg
    Level 16  
    W tej chwili mój obiekt pracuje na WRL 128 Satela na liniach kablowych.
    Bardzo fajnie i tanio wykonałem sterowanie radiowe na wyjściach centrali madajnikiem za ok 30 zł MTX firmy Elmes - pasuje do kazdego odbiornika.
    Chodzi brama światła ok. 50 metrów.
    Teraz mam zamiar zakupić Satelowski sprzęt radiowy .
    Zacznę chyba od sterownika sieci 230V włącz/wyłącz
    A nastepnie zobaczę jak pracują czujniki

Powoli przekonuję się jednak do naszego produktu.
    Z waszych wypowiedzi wynika że Satel radzi sobie radiowo.
    Ciekawe jak z zakłócaniem i oszczędnościami bateri.
    todaks
    Level 19  
    Co do zużycia baterii w czujnikach Abax to mam takie obiekty gdzie czujnik kontaktronowy jest załażony na drzwiach wejściowych, linia jest z uruchomionym gongiem i bateria wystarcza na około 2,5 roku. Moim zdaniem to bardzo dobry wynik. Sam system jest bardzo stabilny i jeżeli podczas montażu instalator sprawdzi testerem miejsce instalacji czujników to nie ma kłopotów z instalacją i późniejszą pracą .
    SMDmaniak
    Level 23  
    Witam!

Wogle smieszne, to sa zupelne inne polki. ABAX jest w pelni dwukierunkowy!

pozdr
    wkrleg
    Level 16  
    No to na koniec zostanie mi jeszcze porównanie cen - miałem tego nie robić ALE jednak

Dodano po 2 [minuty]:

Widziałem Jablotron w zestawie Oasis za ok 2000-2500 zł
    mijoo
    Level 13  
    Pisząc że satel wymiata a jablotron to lipa to chyba znaczy że nie montowaliście tego drugiego. Obydwa systemy są dobre natomiast istotna różnica jest w tym że satel ma przewodowe klawiatury i potrzeba zasilania do sygnalizatora. W domach jakie się czasami trafiają nie ma możliwości puszczenia grama kabla więc wybór jest oczywisty. Wygodny i szybki dla instalatora i działający bez najmniejszego problemu.
    W przypadku gdy mamy jakieś możliwości kablowania i właściciel się na to zgadza to satel wyjdzie trochę taniej i lepiej dla nas :).
    gm821124
    Level 15  
    Dołączając się do tematu mogę w 100% opowiedzieć sie za ABAX-em. Transmisja jest dwukierunkowa, jest pełna diagnostyka czujek bezprzewodowych, czujki programowalne zdalnie, duża oszczedność baterii. Te dwa systemy są zupełnie innej klasy, nie mówię że JABLOTRON jest do bani, jeśli chodzi o zasięg to obydwa radzą sobie bardzo dobrze, zaletą jablotrona są bezprzewodowe klawiatury, ale jesli chodzi o samą konfigurację to kilka opcji na krzyż, baterie wytrzymują krótko. Główną wadą w jablotronie jest licznik alarmów ktorego nie da się wyłączyć, wiec nie można na nim w pełni polegać.
    SMDmaniak
    Level 23  
    Witam!

To ze Satel nie ma bez. klawiatury to z powodu bezpieczenstwa za to mozesz sie dostac do systemu poprzez Ethm-1 i komorke . Jest tez mozliwosc wykorzystania APT-100 i zbudowac kombinacje z timerami i iloczynami logicznymi. Nawet jak ktos ukradnie pilot to musi wiedziec kombinacje przyciskow w czasie zeby wylaczyc czuwanie. Sygn. ASP-205 jest w pelni bezp.

pozdr

Dodano po 46 [minuty]:

Satel prawdopodobnie w tym roku wypusci calkiem nowa rodzine central bedacymy konkurentami systemu NEXO.
    humek
    Level 32  
    Popieram stwierdzenie że Satel i Jablotron to dwie różne półki .Jeden i drugi system działa ok.Montowałem wielokrotnie oba systemy .Jablotrona zastosuje dla klienta który ma już tynki w małym domku a Satela gdy dom duży rozległy wymagający wielu stref a klient chce bym się czymś wykazał (szkoda ze takich mało).Fakt że Satel nowocześniejszy ma więcej opcji. Bardzo fajnie działa system mieszany np INTEGRA 64 czy 128 plus ACU 100 ,APT-100, ACX 201 nie wymieniająć czujników np IVORY są rewelacyjne czy całej gamy czujników bezprzewodowych.Jednak podsumowując napiszę na koniec że wszystko zależy od kosztów.Najtaniej dla tych co im w kieszeni syczy (fakirów i zaklinaczy-raczej przeklinaczy że drogo) polecam sznurek z powieszonymi puszkami i butelkami ktoś wejdzie będzie brząkać. To by było na tyle.
    SMDmaniak
    Level 23  
    Witam!

No i w ABAX´e jest FLASH. Probowalem kiedys nawet zalogowac jedna czujke do dwoch ACU-100 i chodzilo!!!

pozdr
    wkrleg
    Level 16  
    Rozpoczynając ten temat wypadałoby na tym etapie zwłaszcza gdy się jest już przkonanym do własnej rodzimej centrali SATELA temat zakończyć. W moim obiekcie jest już zamontowany WRL 128 -cacko. Nie miałem jeszcze okazji sprawdzenia czujek bezprzewodowych. Chciałem uzyskać ocenę tych co już montowali Abax-a i mogą go ocenić. Zdaję sobie sprawę ,że Satel nie jest tani . Wiele ludzi montuję go od początku są do niego przekonani ja zresztą też. Wielu inwestorów chciało jednak system bez kabli. Szukałem rozwiązań pewnych i już mam. Dobrze jest serwisować jedną centralę , naprawiać ewentualne usterki w jednym systemie a nie w paru. Znam ludzi co dla zasady nie montują Satela- twierdzą że montując inne centrale mają na tyle wiedzy że tzw. "Satelowcy" nie dadzą sobie rady przy ich naprawach czy też ewentualnych konserwacja. Na to też liczą. I tu się mylą i też nie wiedzą co tracą. To oczywiście moja opinia. Bez urazy dla nich. Ja zostaję teraz z moją WRL i ją polecam. Jeszcze jak wejdzie nowa klawiatura - to będzie bajka.
    Co sądzicie ?
    SMDmaniak
    Level 23  
    Witam!

Z ABAX´em mam duzo spelnionego czasu, jest bardzo solidny. Niektorzy narzekali ze nie beda montowac bezprzewodowki bo nie starcza im zasieg, teraz jest to w pelni rozwiazane. Te nowe wyswietlacze sa cacy, ale one beda w pelni dzialac z calkiem nowa wieksza rodzina central.

pozdr
    wkrleg
    Level 16  
    Bardzo dziękuję wszystkim za podpowiedz.
    W sumie jestem zadowolony że Satel ma system radiowy.
    Do niedawna ukłoniłbym się do Jablotrona ale nie mam już takiej potrzeby.
    Mogę śmiało zamknąć temat
    Dzieki