Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jablotron czy Satel ABAX. Sieci bezprzewodowe.

wkrleg 19 Mar 2010 08:26 7590 23
  • #1 19 Mar 2010 08:26
    wkrleg
    Poziom 16  

Witam wszystkich
    Moje pytanie kieruję do znawców tematu sieci bezprzewodowych w w/w centralach.
    Proszę o odpowiedzi zajmujących się tą tematyką.
    Potrzebuję informacji która na dziś dzień pod względem radia jest godniejsza uwagi. Czym się charakteryzuje . Pewniejsza praca. itp.
    Cena nie gra tu roli.
    Proszę o opinie.
    Ja zdaję sobie sprawę że może za wcześnie mówić o sys. abax w porównaniu do lidera na ryknu - no ale.
    Proszę o wszelkie sugestie
    dziękuję i pozdrawiam

0 23
  • #2 19 Mar 2010 09:26
    rafal_rx
    Poziom 25  

wkrleg napisał:
    Ja zdaję sobie sprawę że może za wcześnie mówić o sys. abax w porównaniu do lidera na ryknu - no ale.

Popełniłem parę razy Abax. Bez problemów.

0
  • #3 19 Mar 2010 10:26
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

ABAX jest bardzo solidny u mnie man ekspander ACX-201 ustawiony bardzo sztywno na filtr 2x12 sec i betonowe uzbrojone sciany i jest 100% w laczu!

pozdr

0
  • #4 19 Mar 2010 18:59
    rokycky
    Poziom 23  

Satel wymiata, jablotron to sie do sprzedazy w supermarkecie nadaje...

A tak na powaznie to zalezy ile za ile i do czego...
    Jeżeli pytasz o sam tor radiowy to urządzenia są porównywalne, jeżeli chodzi o mozliwości: diagnostykę, funkcjonalność, nadzoworanie stanu, tryby pracy, możliwości konfiguracyjne itp to jablotron wymięka już na starcie...

0
  • #5 19 Mar 2010 19:18
    wkrleg
    Poziom 16  

Tak jak pisałem . Nie interesuje mnie nic innego jak sam ABAX.
    Posiadam teraz u siebie na crash testach Satelka 128 WRL znam możliwości
    Integr ale wogóle nie znam Abax-owego radia. Chcę go więcej (wogóle) poznać.
    Czy np. w przyszłości dla obiektów bez kabli zapomnieć o rodzimej konstrukcji i montować sprawdzonego w bojach radiowych i polecanego "Czecha"

Dodano po 2 [minuty]:

PROSZĘ O SUGESTIE , UWAGI , WALORY , WADY.

0
  • #6 19 Mar 2010 19:33
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

Jak znasz WRL to wiesz na czym polega ABAX jedyne co to tylko ze masz kontroler hybrydowy w ACU-100.

pozdr

0
  • #7 19 Mar 2010 20:02
    rokycky
    Poziom 23  

Zastanów się o co Ty wogóle pytasz??

Jakie radio chcesz poznać?
    Abax to konkretne urzadzenie i posiada bardzo dobrą polskojęzyczna dokumentację. Czytanie instrukcji nie boli...

Abax to niezalezny kontroler urządzeń bezprzewodowych, a jakość jego działania (czyt. Wady i Zalety) uzależniona jest przedewszystkim od jakości wykonania montażu urządzen (czyt. Zasięg)

Jeżeli chodzi o możliwości programowania to jablotron to badziewna zabawka...

Proponuje zamknąc temat.

0
  • #8 19 Mar 2010 20:40
    wkrleg
    Poziom 16  

Koleszko //rokycky// a ja proponuję żebyś to ty się zamknął
    Idz sobie poczytać swoje instrukcje. I jak nie chcesz to nie zabieraj głosu.

U nas na rynku jest wiele central z obsługą radia i w wielu przypadkach samo zamontowanie "dobre" wcale nie znaczy że to dobry sprzęt.
    Proszę o pomoc ludzi z doświadczeniem którzy montowali nie raz Jablotrona i Satela z radiem.

Dodano po 2 [minuty]:

Ja chcę po prostu o tym porozmawiać .

0
  • Pomocny post
    #9 19 Mar 2010 20:44
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

ABAX jest tak jak Pudzian w swoim fachu i jezeli sie uzywa AFR-100 w montazu to jest nie do zlamania. Best in the world!

pozdr

0
  • #10 22 Mar 2010 12:03
    irkor
    Poziom 27  

rokycky napisał:
    ....Jeżeli chodzi o możliwości programowania to jablotron to badziewna zabawka......

Jablotrona montuję od kilku lat. Praktycznie nie miałem nigdy większych problemów.
    Co do możliwości technicznych i programowania w zupełności wystarczające w swojej klasie.

0
  • #11 22 Mar 2010 12:39
    Filip
    Poziom 23  

Fachoffcy od Satela w zaprzyjaźnionej firmie już drugi miesiąc siedzą i kombinują. Testowałem również nowe Jablotrony. Dzisiaj wybrałbym to drugie, szczególnie jak ma sie już położone 'marmury' :)
    PS. Klika satelowców wyraźnie zdominowała to forum. W kupie siła.
    PS2 Filip zmień hasło...

0
  • #12 22 Mar 2010 20:46
    wkrleg
    Poziom 16  

W tej chwili mój obiekt pracuje na WRL 128 Satela na liniach kablowych.
    Bardzo fajnie i tanio wykonałem sterowanie radiowe na wyjściach centrali madajnikiem za ok 30 zł MTX firmy Elmes - pasuje do kazdego odbiornika.
    Chodzi brama światła ok. 50 metrów.
    Teraz mam zamiar zakupić Satelowski sprzęt radiowy .
    Zacznę chyba od sterownika sieci 230V włącz/wyłącz
    A nastepnie zobaczę jak pracują czujniki

Powoli przekonuję się jednak do naszego produktu.
    Z waszych wypowiedzi wynika że Satel radzi sobie radiowo.
    Ciekawe jak z zakłócaniem i oszczędnościami bateri.

0
  • #13 23 Mar 2010 20:29
    todaks
    Poziom 19  

Co do zużycia baterii w czujnikach Abax to mam takie obiekty gdzie czujnik kontaktronowy jest załażony na drzwiach wejściowych, linia jest z uruchomionym gongiem i bateria wystarcza na około 2,5 roku. Moim zdaniem to bardzo dobry wynik. Sam system jest bardzo stabilny i jeżeli podczas montażu instalator sprawdzi testerem miejsce instalacji czujników to nie ma kłopotów z instalacją i późniejszą pracą .

0
  • #14 24 Mar 2010 21:10
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

Wogle smieszne, to sa zupelne inne polki. ABAX jest w pelni dwukierunkowy!

pozdr

0
  • #15 24 Mar 2010 22:08
    wkrleg
    Poziom 16  

No to na koniec zostanie mi jeszcze porównanie cen - miałem tego nie robić ALE jednak

Dodano po 2 [minuty]:

Widziałem Jablotron w zestawie Oasis za ok 2000-2500 zł

0
  • #16 25 Mar 2010 08:02
    mijoo
    Poziom 12  

Pisząc że satel wymiata a jablotron to lipa to chyba znaczy że nie montowaliście tego drugiego. Obydwa systemy są dobre natomiast istotna różnica jest w tym że satel ma przewodowe klawiatury i potrzeba zasilania do sygnalizatora. W domach jakie się czasami trafiają nie ma możliwości puszczenia grama kabla więc wybór jest oczywisty. Wygodny i szybki dla instalatora i działający bez najmniejszego problemu.
    W przypadku gdy mamy jakieś możliwości kablowania i właściciel się na to zgadza to satel wyjdzie trochę taniej i lepiej dla nas :).

0
  • #17 25 Mar 2010 11:07
    gm821124
    Poziom 15  

Dołączając się do tematu mogę w 100% opowiedzieć sie za ABAX-em. Transmisja jest dwukierunkowa, jest pełna diagnostyka czujek bezprzewodowych, czujki programowalne zdalnie, duża oszczedność baterii. Te dwa systemy są zupełnie innej klasy, nie mówię że JABLOTRON jest do bani, jeśli chodzi o zasięg to obydwa radzą sobie bardzo dobrze, zaletą jablotrona są bezprzewodowe klawiatury, ale jesli chodzi o samą konfigurację to kilka opcji na krzyż, baterie wytrzymują krótko. Główną wadą w jablotronie jest licznik alarmów ktorego nie da się wyłączyć, wiec nie można na nim w pełni polegać.

0
  • #18 25 Mar 2010 14:52
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

To ze Satel nie ma bez. klawiatury to z powodu bezpieczenstwa za to mozesz sie dostac do systemu poprzez Ethm-1 i komorke . Jest tez mozliwosc wykorzystania APT-100 i zbudowac kombinacje z timerami i iloczynami logicznymi. Nawet jak ktos ukradnie pilot to musi wiedziec kombinacje przyciskow w czasie zeby wylaczyc czuwanie. Sygn. ASP-205 jest w pelni bezp.

pozdr

Dodano po 46 [minuty]:

Satel prawdopodobnie w tym roku wypusci calkiem nowa rodzine central bedacymy konkurentami systemu NEXO.

0
  • #19 20 Kwi 2010 14:59
    humek
    Poziom 32  

Popieram stwierdzenie że Satel i Jablotron to dwie różne półki .Jeden i drugi system działa ok.Montowałem wielokrotnie oba systemy .Jablotrona zastosuje dla klienta który ma już tynki w małym domku a Satela gdy dom duży rozległy wymagający wielu stref a klient chce bym się czymś wykazał (szkoda ze takich mało).Fakt że Satel nowocześniejszy ma więcej opcji. Bardzo fajnie działa system mieszany np INTEGRA 64 czy 128 plus ACU 100 ,APT-100, ACX 201 nie wymieniająć czujników np IVORY są rewelacyjne czy całej gamy czujników bezprzewodowych.Jednak podsumowując napiszę na koniec że wszystko zależy od kosztów.Najtaniej dla tych co im w kieszeni syczy (fakirów i zaklinaczy-raczej przeklinaczy że drogo) polecam sznurek z powieszonymi puszkami i butelkami ktoś wejdzie będzie brząkać. To by było na tyle.

0
  • #20 21 Kwi 2010 12:13
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

No i w ABAX´e jest FLASH. Probowalem kiedys nawet zalogowac jedna czujke do dwoch ACU-100 i chodzilo!!!

pozdr

0
  • #22 24 Kwi 2010 21:26
    wkrleg
    Poziom 16  

Rozpoczynając ten temat wypadałoby na tym etapie zwłaszcza gdy się jest już przkonanym do własnej rodzimej centrali SATELA temat zakończyć. W moim obiekcie jest już zamontowany WRL 128 -cacko. Nie miałem jeszcze okazji sprawdzenia czujek bezprzewodowych. Chciałem uzyskać ocenę tych co już montowali Abax-a i mogą go ocenić. Zdaję sobie sprawę ,że Satel nie jest tani . Wiele ludzi montuję go od początku są do niego przekonani ja zresztą też. Wielu inwestorów chciało jednak system bez kabli. Szukałem rozwiązań pewnych i już mam. Dobrze jest serwisować jedną centralę , naprawiać ewentualne usterki w jednym systemie a nie w paru. Znam ludzi co dla zasady nie montują Satela- twierdzą że montując inne centrale mają na tyle wiedzy że tzw. "Satelowcy" nie dadzą sobie rady przy ich naprawach czy też ewentualnych konserwacja. Na to też liczą. I tu się mylą i też nie wiedzą co tracą. To oczywiście moja opinia. Bez urazy dla nich. Ja zostaję teraz z moją WRL i ją polecam. Jeszcze jak wejdzie nowa klawiatura - to będzie bajka.
    Co sądzicie ?

0
  • #23 24 Kwi 2010 23:02
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

Z ABAX´em mam duzo spelnionego czasu, jest bardzo solidny. Niektorzy narzekali ze nie beda montowac bezprzewodowki bo nie starcza im zasieg, teraz jest to w pelni rozwiazane. Te nowe wyswietlacze sa cacy, ale one beda w pelni dzialac z calkiem nowa wieksza rodzina central.

pozdr

0
  • #24 29 Kwi 2010 21:45
    wkrleg
    Poziom 16  

Bardzo dziękuję wszystkim za podpowiedz.
    W sumie jestem zadowolony że Satel ma system radiowy.
    Do niedawna ukłoniłbym się do Jablotrona ale nie mam już takiej potrzeby.
    Mogę śmiało zamknąć temat
    Dzieki

0
  Szukaj w 5mln produktów