Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka ARDO A 600 problem z tylną uszczelką bębna

milo.jan 19 Mar 2010 11:34 3825 9
  • #1 19 Mar 2010 11:34
    milo.jan
    Poziom 22  

W związku z tym że pralka plamiła pranie i dość głośno chodziła bez problemu wymieniłem 2 łożyska 40/20 oraz simering, poskładałem i pojawił się duży problem bo mocno cieknie z tyłu obudowy bębna gdzie jest uszczelka która jest zaciskana na obwodzie obręczą.
    Już kilkakrotnie to rozbierałem i nie mogę sobie z tym poradzić bo dalej cieknie.
    Zauważyłem że ta uszczelka z zewnętrznej strony ma za mały kołnierz który dostatecznie nie pokrywa łączonych elementów, jeżeli z jednej strony naciągnę uszczelkę to z drugiej strony brakuje kołnierza.
    Nie wiem czy pod wpływem czasu uszczelka się skurczyła (bo pralka ma już 12 lat) czy też to jest wada fabryczna.
    Nadmieniam że nawet bez uszczelki pokrywa obudowy(tylny dekiel w którym jest ułożyskowanie bębna) nie pokrywa się na obwodzie idealnie z obudową bębna.
    Występują różnice do 2 mm których nie jest w stanie uszczelnić ta uszczelka która ma jeden kołnierz moim zdaniem za wąski bo nawet węższy niż obejma zaciskająca.
    Może ktoś na forum uporał się z tym problemem.
    Proszę o jakieś rady czy można zastosować inną uszczelkę.

0 9
  • Pomocny post
    #2 19 Mar 2010 12:52
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 19 Mar 2010 13:35
    milo.jan
    Poziom 22  

Tylko problem w tym że uszczelka nie jest krótka, tylko ma za wąski kołnierz który dostatecznie nie zakrywa łączone elementy (w tym przypadku na tylną pokrywę bębna uszczelka jest węższa od obejmy zaciskającej).
    Mam jeszcze pytanie gdzie dać silikon podczas montażu bo nigdzie nie zauważyłem starego.
    Czy za pomocą silikonu mam umieścić uszczelkę w obręczy zaciskowej, czy nałożyć silikon pomiędzy łączone elementy(obudowa bębna a pokrywa).
    Gdzie mogę kupić nową uszczelkę bo nigdzie nie mogę znaleźć.

0
  • Pomocny post
    #4 19 Mar 2010 15:39
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 19 Mar 2010 17:07
    milo.jan
    Poziom 22  

Teraz to już zgłupiałem bo u mnie ta szersza część uszczelki siedzi na obudowie bębna (na obwodzie jest na nią wgłębienie) a ta wąska część uszczelki przykrywa tylny dekiel (i tam właśnie przecieka woda).
    Na to wszystko nachodzi obejma skręcana śrubą M 8 w prawym górnym rogu.

Czy może odwrotnie zakładam uszczelkę?

0
  • #6 19 Mar 2010 17:49
    nares
    Specjalista AGD

milo.jan napisał:
    ....czy może odwrotnie zakładam uszczelkę?

Pewnie tak...Ma być tak jak pisze Bleble, czyli uszczelka założona na pokrywę.

0
  • Pomocny post
    #7 20 Mar 2010 00:48
    zhudomel
    Specjalista AGD

milo.jan napisał:
    (na obwodzie jest na nią wgłębienie)

Wgłębienie jest na obejmę a nie na uszczelkę.
    Uszczelkę możesz skleić np. kropelką, i jak wyschnie założyć na pokrywę zbiornika wąską częścią na zewnątrz (łącze ma być u góry w takim wycięciu). Szeroka część ma być między zbiornikiem a pokrywą zbiornika. Potem pokrywę razem z bębnem włóż do zbiornika, sprawdź uszczelkę czy nie spadła, załóż obejmę i skręć.

0
  • #8 20 Mar 2010 12:11
    milo.jan
    Poziom 22  

Uszczelka sklejona i założona już poprawnie (nie na wierzch tylko wchodzi pomiędzy łączone elementy).
    Jeszcze ostatnie pytanie, zauważyłem że obejma zaciskająca ma jeden kant minimalnie szerszy o 1 mm. i nie wiem jak ją zamontować.
    Czy szerszy kant ma być na zewnątrz czyli od tyłu pralki, czy też od wewnętrznej strony czyli od obudowy bębna?

0
  • Pomocny post
    #9 20 Mar 2010 14:38
    zhudomel
    Specjalista AGD

To jest obojętne, ale można szerszy kant dać na zewnątrz.

0
  • #10 20 Mar 2010 17:12
    milo.jan
    Poziom 22  

Dzięki za rady, pralka już naprawiona.
    Pozdrawiam!

0