Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp C5280 komunikat "Otwórz dzwiczki, usuń blokadę karet

dawiddod 12 Wrz 2012 11:39 30726 48
  • #31 12 Wrz 2012 11:39
    Kompan2
    Poziom 10  

Rozkręciłem naszego HP C5280 i znalazłem przyczynę usterki . Jest to jak podają wyżej zerwana z mocowania zębatka. Widać na zdjęciu na początku tematu jest zaznaczona czerwonym pierścieniem. Znajduje się w elemencie zwanym stacją serwisową . Ten trzpień jest zakończony z drugiej strony zębatką napędzającą stacje. Kupiłem podobne "tańsze" urządzenie i przełożyłem dany element w całości. Jest to najszybsze i najprostsze rozwiązanie. Lecz patrząc na cenę nowych urządzeń niekoniecznie rozsądne.

• #32 21 Mar 2013 16:18
    Daved555
    Poziom 2  

W urzadzeniu HP F2280 jest taki trybik. Identyczny.

• #33 02 Paź 2013 15:20
    iskra.piotr
    Poziom 9  

Dostałem w ręce HP C5280 - te same objawy, to samo uszkodzenie.

Uszkodzenie zębatki widoczne dopiero po rozebraniu trybiku.
    Rozgrzałem lutownicą ośkę i zacisnąłem na niej pękniętą zębatkę, ostudziłem lodem - wszystko wyglądało obiecująco, jednak po kilku minutach pracy wcześniej sklejone pęknięcie pojawiło się ponownie.

Tak więc... idzie na szrot.

• #34 11 Lut 2014 14:26
    GTiStyle
    Poziom 9  

Cześć!
    Odgrzewam kotleta ale u mnie to samo. Trybik jest pęknięty. Gdzie takie coś dostanę?

Proszę zdradźcie mi to :)

• #35 16 Mar 2014 18:00
    pilotas83
    Poziom 10  

Witam,

Mi się udało kupić taką zębatkę (środkową, do drukarki HP C5280 AIO) na jednym z portali aukcyjnych, wymieniłem i dalej jest ten sam problem.
    Karetka przesuwa się ale kiedy sprzęgło wsuwa się do sterowania "siedziskiem" karetki to tyrkocze i nic nie przesuwa, czasem zakręci ślimakiem jak odpowiednio ustawię ale do pewnego momentu.

Czytałem, że nie trzeba nic ustawiać ale czy na pewno?
    Zęby na trzpieniu są metalowe i nie są wytarte. Zastanawiam się czy to kwestia ustawienia, czy jeszcze jakaś zębatka, czy nie lepiej po prostu kupić nową drukarkę?
    (Za zębatkę zapłaciłem 27zł)

• #36 17 Mar 2014 09:47
    GTiStyle
    Poziom 9  

Jeśli chodzi o mnie to zdecydowałem się na serwis. Mniej więcej wytłumaczono mi to i stwierdzono, że uszkodzona jest zębatka. Finalnie zostało zamówione nowe sprzęgło. Niestety na koniec okazało się, że drukarka dalej nie działa. Postanowiłem kupić nową drukarkę.

• #37 11 Cze 2014 13:25
    iskra.piotr
    Poziom 9  

Jakiś super serwisant magik przechwycił moją drukarkę przed wyrzuceniem i naprawił mi to, ale po dwóch tygodniach drukarka zaczęła sypać błędami i nie przyjmuje w ogóle kartridży z tuszem. Znów stoi i czeka na wywóz elektrośmieci.

• #38 11 Cze 2014 19:13
    Stan-S11
    Poziom 31  

Wymień uszkodzone elektronicznie pojemniki z tuszem i po problemie.

• #39 11 Cze 2014 20:12
    iskra.piotr
    Poziom 9  

Sypie na oryginalach i na activejetach. Nie będę z nią walczył, szkoda czasu i nerwów.

• #40 17 Lip 2014 16:50
    wojtek7774
    Poziom 15  

Witajcie.
    Ogólnie sprzęt bardzo dobrej jakości robi druki (mam ten sam model), świetnie skanuje, ale żeby robić tak słabą część która - mam wrażenie - wszystkim pęka, to jakiś cwany ruch firmy, który zmusza nas do wymiany tej drukarki na nowy sprzęt (o ile ktoś nie ma zielonego pojęcia jak to naprawić, a wielu się chyba aż tak dobrze nie zna na drukarkach) - no chyba o to tu chodzi.
    Mam ten sam komunikat, kilka razy ją włączałem i wyłączałem... czasem ruszyła i normalnie drukowała. Teraz klapa...
    Ta drukarka to naprawdę jakiś badziew - mówię tak, ze względu na samą część zębatą, która powoduje że cała drukarka "stoi" (co do jakości samego druku itp. jest bardzo dobrze, jak już mówiłem).
    Jak ją rozbiorę i jakoś uda mi się naprawić dam znać.
    W ogóle dzięki wszystkim którzy opisali dokładnie usterkę, i skąd można wziąć części zamienne!

• #41 01 Lis 2018 12:28
    deniswisn86
    Poziom 3  

Witam wszystkich

Mam taką samą drukarkę. I pojawił się taki sam komunikat co w poście wyżej, że karetka jest zablokowana. Rozkręciłem urządzenie. Karetka była zalana tuszem, że aż grudki zaschnięte powstały. Wszystko bardzo dokładnie wyczyściłem. I teraz pytanie czy skręcać drukarkę już. Bo może jest jeszcze jakiś inny problem a nie chce mi się tego ponownie rozkręcać. W związku z tym wstawiam zdjęcia mechanizmu karetki z boku z prawej strony.

Nie widać wiele na zdjęciu ale chodzi o to, że nie widzę żadnych uszkodzeń. Piszcie tu chłopaki o tym, że może być uszkodzone sprzęgło lub któraś z zębatek. U mnie wszystko zdaje się być w porządku poza tym ogromny zabrudzeniem, które usunąłem.

Wstawiam jeszcze jedno zdjęcie karetki może coś ktoś dojrzy na nim.

• #42 02 Lis 2018 11:00
    erbuko
    Poziom 11  

Cześć, masz chyba to co ja miałem czyli ta mała zębatka jest pęknięta w części osadzonej na osi i się ślizga.
    Beznadziejna sprawa, ale teraz można na drukarce 3D wydrukować element i sprawdzić czy zadziała.
    Daj znać czy faktycznie jest pęknięta bo może mi się wydaje.
    Pozdrawiam

• #43 02 Lis 2018 16:14
    deniswisn86
    Poziom 3  

Witam. Dzięki za szybką odpowiedź. Zębatka na osi nie jest pęknięta na szczęście i sprężyna też nie jest wyrobiona tak że ta stacja się przesuwa z lekkim oporem. Wydaje mi się że prawidłowo się przesuwa. A zresztą ta zębatka z drugiego zdjęcia o której mówisz nie ma wpływu na na ten ruch za ten ruch odpowiada ta biała zębatka.

Inna kwestia mnie zastanawia. Prowadnica- szyna na której ślizga się karetka jest z lewej strony opuszczona na drucie i generalnie cała szyna jest bardzo luźna. czy tak powinno być?

• #44 03 Lis 2018 10:20
    erbuko
    Poziom 11  

Trudno mi coś jeszcze doradzić bo od kilku lat już nie zaglądałem do tej drukarki, ale tak czy inaczej z tego co pamiętam to na 99% była przyczyna obracania się zębatki. To że nie widać że jest pęknięta to nie znaczy że nie jest. Pamiętam że u mnie dopiero to zauważyłem jak ją zdjąłem.
    Powodzenia - drukarka jak i skaner naprawdę super działały, a nawet czasem nie było możliwe odróżnienia kopi od oryginału.

• #47 05 Lis 2018 11:45
    deniswisn86
    Poziom 3  

Dzieki ponownie za odpowiedzi. Tę zębatkę o której pisze endriuf mam założyłem ale drukarka nadal nie działa. Komunikat nadal występuje. Coś w środku trze z tego co słyszę. Moim zdaniem trzeba to dobrze ustawić bo nie pewno nic w karetce ani żadna z zębatek nie są uszkodzone. Szukam specjalisty

Wstawiam zdjęcia
    Hp C5280 komunikat "Otwórz dzwiczki, usuń blokadę karet Hp C5280 komunikat "Otwórz dzwiczki, usuń blokadę karet

Jak to sprzęgiełko ustawić w środku?

• #48 06 Lis 2018 20:42
    erbuko
    Poziom 11  

To jest ta oznaczona czerwonym kółkiem na wcześniejszych postach pod spodem. Nie jest ona widoczna. Z tego co wiem to powinno się samo wszystko ustawić. Tak chyba wcześniej w tym poście ktoś pisał.

• #49 09 Sty 2019 12:49
    jerry74
    Poziom 15  

Witam, czy ktoś użył zębatki wydrukowanej na drukarce 3D oferowanej na aukcjach a jak tak to jak to się sprawuje, muszę naprawić taką drukarenkę.